Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici13

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Mihaela Denis are o super hemoglobina. Karla de abia acum a ajuns la 11 cu tratament profilactic cu fier.
Despre vitamine si eu sunt de acord ca sa nu se ia in exces. Dar ei fiind asa de mici trebuie putin ajutati. Si prin faptul ca tu ii imbogatesti laptele tau cu formula tot niste vitamine ii adaugi.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
[url=”http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=140113”] Piticul nostrum drag Karla-Luiza [/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Joanna, dar nu doar vitamine, ci si proteine.
daca laptele este prea concentrat poate afecta cresterea bebelusului, afecteaza rinichii si intestinul sugarului, sau poate duce la suprasolicitarea rinichiului, la tulburari digestive sau metabolice.

Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!
Aprinde o lumanare in memoria Almei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikaela2009

Mi-am activa PM

http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836

Nu ai activ PM, ca daca ai avea ti-ar aparea deasupra postarilor PM rosu, sa iti pot trimite mesaj.
Intra in Profil personale/ Mesaje private/ Options/ si bifeaza acolo Activeaza mesajele private / Apoi trimite modificarile.


Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!
Aprinde o lumanare in memoria Almei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Mikaela, am vazut ce au mai discutat mamicile de martie-aprilie din grupul din care fac parte (parca ai intrat si tu pe acolo, sau ma insel?) si ma gandeam ca o solutie mai buna decat sa suplimentezi laptele tau cu lapte praf ar fi sa alternezi, o masa alaptare, o masa lapte praf, sa vezi daca e vreu rezultat cu luarea in greutate. Asta ar fi singura problema la voi, nu?
Denis e nascut in februarie, deci aveti deja 6 luni, nu ati inceput diversificarea? Ca ar fi bine sa ii introduci cereale fiind slabut (chiar cate kg are de e considerat slabut?)

Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!
Aprinde o lumanare in memoria Almei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepina70 spune:

fetelor,am venit de la doctor,mi a zis a nu intru in panicacorcodusa e numa agitata,a luat in greutate, sa vedem ce o mai fi noptile astea

Pepina ,mama de Carla,corcodusa mami` draga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Monica sunt intru totul de acord cu ce i-ai recomandat Mihaelei. Si eu ma gandeam ca mai bine ar alterna mesele de san cu cele de lapte praf.

Pepina ma bucur ca corcodusa e bine . Cum ti-am mai spus si Karla e agitata de aceea si creste mai greu in greutate. Noua pentru agitatia aceasta ne-a recomandat pediatrul cate un sfert de Fenobarbital, dar eu am preferat sa nu ii dau. Prefer sa fie asa in verva decat sa incerc sa o calmez cu medicamente. Important e ca ea pune in greutate cat trebuie pe luna si nu are alte semne de boala.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
[url=”http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=140113”] Piticul nostrum drag Karla-Luiza [/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Johanna, asta am zis si eu ca suntem foarte bine cu hemoglobina, cand ma gandesc ca eram la un pas de transfuzie..ufff.Ii dau fier 1ml /zi
Ayla, greseala mea a fost cu activatul, habar n-am de ce nu mi s-a activat(am fost grabita ieri)
Legat de fortifiere, i-am pus formula numai un sfert sau o jumatate de lingurita in 80-150ml lapte.
I-am dat cereale 3 zile, si in a 3 zi am fost la control la pedi, si am intrebat cand as putea incepe diversificarea, iar ea mi-a zis ca la 6 luni corectate, din cauza ca a avut o greutate asa mica. Iar eu cum am emotii cand e vorba de introdus ceva in meniul lui Dennis, am zis gata ma opresc(nu i-am zis ca i-am dat 3 zile in care a fost ok)
Sunt in deruta, ca nu stiu ce sa fac, dar ma gandesc ca de luna viitoare incep cu cerealele, ca ar avea 5 luni corectate. Acum are 5800g.
Multumesc muullt ca m-ati ajutat. Ma gandesc sa-i dau o masa de formula sa vad ce reactie are. Am incercat o data cu soia si nu i-a placut deloc.
Trebuie sa-l adorm pe Dennis si revin pe urma.


http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Ayla, am mai intrat si dincolo, dar acolo fetele sunt mai vechi se "cunosc" si sincer ma simt mai bine aici

http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Mihaela din moment ce ai inceput diversificarea si trei zile nu a avut reactii adverse eu in locul tau as continua.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
[url=”http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=140113”] Piticul nostrum drag Karla-Luiza [/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Mikaela eu am inceput diversificarea la 6 luni la recomandarea dr intai cu fructe si suc de fructe apoi incet,incet de toate si multumesc lui D-zeu nu a avut nici o problema

LucaDaniel -22.10.2008 povestea noastra un votic pentr-un pitic poze nunta

Mergi la inceput