Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici13

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Sper ca ati inteles ce am vrut sa zic cu atatia dr

LucaDaniel -22.10.2008 povestea noastra un votic pentr-un pitic poze nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

c.valy este bine sa o vada un neurolog, e un consult de rutina. In general la prematuri este recomandat, avand anumite riscuri. Nu te panica daca nu ai fost inca, vorbeste cu medicul despre asta.
Pepina, imi imaginez ce greu este. Am tinut odata copilul prieteni mele in brate intr-un acces de plans de colici, si efectiv plangeam cu el in brate, nu stiam nici eu nici ea ce sa-i facem. Dar am auzit mai multe cazuri de prematuri care nu au avut colici, chiar spuneau in maternitate cand intrebam daca are colici, ca in general prematurii nu au colici. Imi pare rau ca voi intrati la categoria care aveti.

Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!
Aprinde o lumanare in memoria Almei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Valy draga, un consult la neuropsihiatrie infantila ar fi recomandat. Nu iti face griji de ce iti va spune. Probabil te va stresa cu tot ce inca nu face si iti vor recomanda cate ceva. Noi mergem regulat de la 2 luni.
Am citit despre vitaminele care ti s-au prescris. Acelasi lucru a luat si Karla un timp dar sub alt format. Deci eu iti recomand Visol. Are un gust bun si efectul la noi a fost de asemenea bun.
Cat despre medici....cu cat o sa il vada mai multi cu atat vor fi pareri mai multe si diferite. Tu trebuie sa filtrezi parerile si sa iei ce ti se pare bun. Tu ca mama sti cel mai bine care sunt nevoile puiutului tau.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
[url=”http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=140113”] Piticul nostrum drag Karla-Luiza [/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Aaa...si inca ceva Valy. Timp de 10 zile pe luna poti sa ii dai linistita vitamine. Nu ii strica.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
[url=”http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=140113”] Piticul nostrum drag Karla-Luiza [/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Hello fetelor, azi m-a sunat de la pedi si mi-a spus ca analizele de sange sunt bune, hemoblobina a crescut la 130, dar e inca mica, deci totul ok. De problema cu mancarea si plansul, pediatra nu e ingrijorata, si nici eu n-ar trebui sa fiu. Trimitere la nutritionista nu vrea sa-mi dea tot pe motivul ca u are nici o problema.
Am intrebat dc e normal sa aiba programul de masa asa, si receptionista-asistenta mi-a zis ca "apai daaa" ca n-ai ce sa-i faci, poate-i cresc dintii ca si ea a patit la fel cu fiica ei.
Pepina sunt tare curioasa tie ce-ti spune medicul, ca al meu...
Aseara spre surprinderea mea a mancat 155ml, dar ce am facut, i-am dat prima tura de vreo 20-30ml,apoi l-am pus in vanita unde-i place la nebunie, l-am lasat pana nu a mai avut chef si binenteles a obosit si apoi a mancat restul. Am mai facut asa de vreo 2 ori si se pare ca tot asa a mancat(150ml). Dar asta numai seara ca doar nu o sa-i fac baie de fiecare data cand e ora mesei.
In schimb m-am gandit ca poate nu-l obosesc destul, asa ca de azim-am ocupat intens de el si uite ca a reusit sa manance 120ml in 30 min
Poate ca a fost si foarte cald zilele astea si umiditatea ffff mare ma gandesc ca si asta ar fi fost motivul, dar el nu mai mananca bine din iunie.Nu ma mai gandesc ca oricum nu am nici un rezultat. Astept sa vorbesc cu pedi din Ro sa vad ea ce-mi zice.
Ayla vrem poze cu Luana sa vedem cum a fost pe plaja
Cam astea ar fi noutatile despre noi.
Valy legat de vitamine, parerea mea e ca nici foarte multe vitamine nu sunt bune. Trebuie sa stii exact unde e lipsa, dar dupa cum ti-am zis e parerea mea.
Si Dennis are momente cand vrea in brate, e drept ca si mie imi place la nebunie sa-l simt langa mine, dar in timpul zilei numai cand ii dau sa pape il tin in rest e in leagan, in bouncer, sau ne jucam.
Hai ca am scris acuma...
Pupici multi

http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

A inca o chestie, am decis sa-i pun formula in laptele meu sa-i maresc aportul de calorii, ca altfel nu prea ia in greutate. Vom vedea.

http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Mikaela, activeaza-ti PM sa iti dau adresa. Luana are pagina ei web unde pun regulat poze.

Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!
Aprinde o lumanare in memoria Almei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikaela2009

A inca o chestie, am decis sa-i pun formula in laptele meu sa-i maresc aportul de calorii, ca altfel nu prea ia in greutate. Vom vedea.

http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836

Ai decis de una singura sau asa ti-a zis medicul? Va iesi un cockteil prea bogat pe care rinichii nu-l vor putea filtra si bebe in timp va avea probleme. Parerea mea e sa nu faci asta.

Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!
Aprinde o lumanare in memoria Almei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Ayla, m-ai pus pe ganduri,am decis sa-i pun formula pt ca in momentul in care am iesit din spital i-a facut o reteta cu formula, dar i-am dat de cateva ori si apoi nu i-am mai dat pt ca lua destul de bine. Cand am fost la control ultima data i-am zis ca i-am dat formula(exclusiv) si mi-a zis ca atata timp cat am lapte eu a nu-i mai dau, DAR pot sa-i pun in lapte ca sa-i maresc aportul. Deci mi-a zis pedi ceva dar nu mi-a zis:Da pune-i in lapte. Acum sunt confuza Cred ca sun maine sa intreb. Vor zice ca nu-s normala
Multumesc Ayla ca m-ai mai luminat

http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Mi-am activa PM

http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836

Mergi la inceput