King of Pop Michael Jackson

Raspunsuri - Pagina 44

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rhoneea spune:

Buna seara fetelor,buna seara Michael


Nici eu nu am stiu niciodata de ce isi punea plasture pe degete.Acum am aflat.
Off Mirela...asta simt si eu.Permanent am un nod in gat si inghit in sec.Orice poza cu el,ori ce video,orice vad cu el imi dau lacrimile instantaneu.Mi-e sufletul sfasiat si ma simt de parca m-am indragostit.
Sper sa nu radeti de mine,dar simt nevoia sa vb...sa ma descarc...De fiecare data cand merg la culcare,ultimul lucru pe care il fac este sa-l vad pe Michael,intr-un clip,poza,interviu...si apoi ma duc la somn.Inchid ochii si ma imaginez in lumea lui.Ma imaginez langa el,stand de vorba,razand cu gura pana la urechi si jucand tot felul de jocuri care mai de care...
Mi-as fi dorit multe....

Astazi la pranz dupa ce l-am adormit pe Sebi,am dormit si eu.Am visat ca eram pe o strada,liniste si toti aratau ca Michael.Si fete si baieti.Erau fani si se pregateau sa intre in curtea unei scoli sa danseze si sa cante ca el.M-am bucurat de acest vis,o caldura imensa mi-a invadat inima.

Michael,lipsesti atat de mult...




Irina mamica sefului mic Pierre-Sebastien





www.onetruemedia.com/shared?p=336a8e388908e126cef388&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
*Miracolul nostru*




"If you wanna make the world a better place, take a look at yourself and make a change!"
Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Si eu ma gandesc la Michael in fiecare zi... I-am pus lui Matei, baiatul meu de 7 ani, Thrillerul cu making of si i-a placut foarte mult . Io am varsat insa cateva lacrimi in seara aia (sincera sa fiu, si in alte ocazii cand am revazut videoclipurile lui am patit la fel).
Frumoasa initiativa pentru 29 august .

pup you all,

-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~

Caprioara, mami de Matei si de Ilinca

poze cu ratuste

Povestea nasterii Ilincutzei
Blogul meu - manute talentate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

N-am citit, dar m-am oprit la filmuletul cu presupusul fiu al lui MJ. Mai vazusem filmuletul, dar m-am uitat la Prince, nu-l observasem pe baiat... Am mai citit un articol in care se spunea ca mai are un copil, dar nu se stie pe unde este si cu cine... si o sa ma bateti, dar asta chiar seamana cu Michael!!! Si cu cel mic! Dar asta, presupusul, are ochii lui MJ, ca pielea ti-o albesti, forma ochilor ti-o schimbi, dar privirea iti ramine. Si mie mi se pare ca cel mic si asta care se presupune ca e al lui au privirea lui MJ. Sincera sa fiu, eu m-as bucura sa fie asa, ieri citisem un articol in care se spunea ca Michael ar fi steril din cauza batailor luate de la tatal sau, caci acesta il lovea peste...

Voi spuneti ca e invadat netul cu lucruri rele despre el... sincera sa fiu, tinind cont de toata viata lui, mie mi se pare, cu citeva exceptii, ca inca nu s-a scris atit de mult si atit de rau. Adica, eu una ma asteptam la mult mai mult... dar probabil ca ceea ce s-a intimplat dupa moartea lui, neasteptat intr-un fel, cu atit mai mult cu cit disparuse de ani buni din viata publica, i-a potolit si nu-l lasa sa scrie chiar tot ce ar vrea sa scrie.

Multumesc ca m-ai lasat sa pun si eu o melodie! Miine plecam pentru citeva zile intr-o minivacanta si pina pe marti incolo nu cred ca mai am cum sa intru pe net.

Asa, sinteti pregatite!?! Deci filmuletul care urmeaza, cu mai multe ritmuri, nu e chiar o singura melodie, eu il consider capodopera vietii lui. Nu zic ca Thriller-ul si alte melodii nu sint superbe si foarte bine facute, dar ceea ce urmeaza mi se pare ca il reprezinta cel mai bine. Nu versurile sint importante, desi si acestea spun multe, dar mie mi se pare ca se joaca pe el insusi. Si chiar el recunoaste in making of. M-a impresionat atit de mult si l-am vazut de atitea ori, inainte de a muri, dar mai ales dupa ce a murit, incit as putea sa-l comentez bucatica cu bucatica, comentariu literar va fac daca vreti. E plin de simboluri, de marturisiri, de ceea ce era el sub mastile purtate: un artist, care dorea sa ofere distractie si amuzament oamenilor. Va pun link-urile si dupa aceea sper sa apuc miine sa mai comentez, nu stiu exact cind vom pleca de acasa. Nu mai trebuie sa va spun ca in ceea ce priveste dansul, s-a intrecut pe el insusi si are o trupa absolut bestiala!

Este vorba despre Ghosts, sper sa aveti rabdare sa urmariti toate partile, exista si varianta mai scurta, dar eu vreau sa o pun pe cea intreaga:

http://www.youtube.com/watch?v=RzYnPUjvZC0
http://www.youtube.com/watch?v=sfVXLhk8M0k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=u97iHjiVBdk&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=1Cjoh06DiZY&feature=related

Si cum a fost facut: http://www.youtube.com/watch?v=DrO2kVyjMvw&feature=related

Sint mai multe filmulete despre cum a fost facut, in unul din ele spune Michael ca se joaca pe el insusi, eu le-am vazut pe toate, dar nu pun toate linkurile aici, se gasesc sub cel mai de sus pe youtube. O munca titanica si o capodopera ca rezultat!


CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Aici aveti varianta intreaga intr-un singur filmulet:
http://www.dailymotion.com/video/xoybd_michael-jackson-ghosts_music

Aici aveti informatii despre filmulet:
http://www.michael-jackson-trader.com/movies/ghosts.html

Si versurile de la cintecul propriu-zis, cum am mai spus, ritmurile sint luate din mai multe melodii (de pe 2 Bad):

There's a ghost down in the hall
There's a ghoul upon the bed
There's something in the walls
There's blood up on the stairs
And it's floating through the room
And there's nothing I can see
And I know that that's the truth
Because now it's onto me

I don't understand it
Hey
I don't understand it!
Aaow

There's a tappin' in the floor
There's a creak behind the door
There's a rocking in the chair
But there's no-one sitting there
There's a ghostly smell around
But nobody to be found
And a coughin' and a yawnin'
Where a restless soul is going

Don't understand it
Hey!
Don't understand it
Hey.

And who gave you the right to shake my family?
And who gave you the right to shake my baby, she needs me
And who gave you the right to shake my family tree?
You put a knife in my back
Shot an arrow in me!
Tell me are you the ghost of jealousy
The ghost of jealousy

There's a tappin in the floor
There's a creak behind the door
There's a rocking in the chair
But nobody's sitting there
There's a ghostly smell around
But nobody to be found
And a coughin' and a yawnin'
Where a restless soul is going

Don't understand it!
Yeah Yeah!
Don't understand it!
Your just a dog gone!
Aaow!

And who gave you the right to scare my family?
And who gave you the right to scare my baby, she needs me
And who gave you the right to shake my family tree?
And who gave you the right to take intrusion, to see me?
And who gave you the right to shake my family?
And who gave you the right to hurt my baby, she needs me
And who gave you the right to shake my family tree?
You put a knife in my back,
Shot an arrow in me!
Tell me are you the ghost of jealousy
A suckin' ghost of jealousy
Aaow!

And who gave you the right to shake my family?
And who gave you the right to shake my baby, she needs me
And who gave you the right to shake my family tree?
And who gave you the right to take, intrusion to see me?
And who gave you the right to hurt my family?
And who gave you the right hurt my baby, she needs me
And who gave you the right to shake my family tree?
You put a knife in my back
Shot an arrow in me!
Tell me are you the ghost of jealousy
The ghost of jealousy

Aaow
Dog gone
But there's no doubt about it, piece of mind
Tell me are you the ghost of jealousy



CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Nelia, multumesc din suflet ca l-ai pus aici. Eu il vad pentru prima data si mi se pare fantastic!!! Din pacate, in ultimii ani nu prea am mai fost atenta la ce se intampla in muzica pop in general din lipsa de timp (serviciu, cupii, etc), asa ca nici ce a scos el nu am vazut tot .
Maine neaparat o sa il pun din nou, sa-l vada si Matei. Daca i-a placut mult Thrillerul, apoi asta o sa-i placa inca si mai mult. Nu mai pot sta acum sa vad making of, dar maine o sa-l vad impreuna cu piticul .

pup you all,

In concursul cu ratzuste ne puteti vedea www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=3" target="_blank">aici, pozele cap1 si cap2

-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~

Caprioara, mami de Matei si de Ilinca

mai multe poze cu ratuste

Povestea nasterii Ilincutzei
Blogul meu - manute talentate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

motanik, oana_n : multu ca m-ati lamurit cu stelutele.

nelia : ghosts ? huh, ce sa zic, nu ma asteptam.m-am tot intrebat ce o sa alegi, dar nu m-as fi gindit nici picata cu ceara (sa fim in ton cu tema).si la mine este 3 noaptea, asa ca mi s-a facut si putin frica uitindu-ma la filmulete, brrrrrr.acum chiar cred ca o sa-l visez pe Michael la noapte.sa revenim la subiect: comentariile mele "literare" pentru melodia zilei sunt:

scary !
hot !
soooo sexy !
damn good !

si o intrebare : tipul gras, alb si cu ochetzi este tot Michael, nu ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

ati vazut stirea asta ?

http://new.music.yahoo.com/blogs/hiphopmediatraining/153472/jackson-sings-about-escapism-on-previously-unreleased-song/

si de pe youtube :

http://www.youtube.com/watch?v=uwJ8A_eFBb0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Da, este tot Michael! Asta face si mai interesant filmul... Hi-hi-hi! Se vede ca nu ma cunosti! L-am ales pentru dans in primul rind, pur si simplu nu-mi pot dezlipi ochii de la el cind danseaza.

Vazusem stirea si videoclipul... ne intoarcem din nou la miezul teoriilor conspirationiste?! Si scena din finalul Ghosts-ului spune multe, adica daca vreti sa plec, eu plec... dar sint aici. Si ultimul mesaj de la ceremonie...

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

Citat:
citat din mesajul lui nelia

Da, este tot Michael! Asta face si mai interesant filmul... Hi-hi-hi! Se vede ca nu ma cunosti! L-am ales pentru dans in primul rind, pur si simplu nu-mi pot dezlipi ochii de la el cind danseaza.

Vazusem stirea si videoclipul... ne intoarcem din nou la miezul teoriilor conspirationiste?! Si scena din finalul Ghosts-ului spune multe, adica daca vreti sa plec, eu plec... dar sint aici. Si ultimul mesaj de la ceremonie...

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU





nelia : da, nu te cunosc, asta-i sigur, dar incepi sa ma sperii.
si nu numai mesajul din finalul de la ghosts e ciudatic, ci si cel de la liberian girl.ca de mesajul de la memorial mie una mi-e foarte clar; de ce nu a zis I’m alive in my music forever’, nu ? asta era mai credibil ! ca daca mai zic ca poate era in sala, si deci nu mintea cind zicea i'm alive and i'm here forever o sa mi se reproseze ca stric topicul cu aberatii.acuma, io zic ca-i putin scuzabil la oara asta.nelia, te rog sa nu le zici la fete ce prostii am zis iar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Cory...ai secrete, da? You can run but you cant hide, I'm back si te vad (asta ca sa pastrez atmosfera de la ghosts).
Stiu ca asta era una din deghizarile lui preferate ca sa poata sa iasa si el linistit din casa. Se machia si se imbraca asa ca in filmulet si gata.

M-am intors de ieri, am stat ore intregi sa citesc tot ce s-a scris. Nu am mult timp, maine e ziua copilei asa ca azi sunt extrem de ocupata.
Am retinut treaba cu 29 august. in rest, imi bazaie capuyl de la atatea informatii, nu am timp sa le procesez acum.

Azxi noapte iar l-am visat, nu a fost un vis frumos , dar nah...
Revin eu cand am un minut.
Pup fetele si pe Michael, of cors


I'm alive and I'm here forever

Michael Jackson

Mergi la inceput