*Cozonacei de noiembrie-decembrie 2008 (62)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alra spune:

laura, puroiu ala se duce repede cu antibiotic. o sa fie ok.
deci cu catel si purcel aproape la propriu zici ... bafta

ALRA mami de Laura(06/02/2006) si Nicole(08/12/2008)
Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameliam spune:

Laura sanatate lui Cati!
Alra sanatate lui Nicole! (din greseala, nu ai cumva o sugestie pentru mine si vis-a-vis de scaunelul de masina, pusesem o intrebare ieri...)
Ciudat cum le-a lovit febra pe amandoua asa dintr-o data! Le doresc sa scape repede de necaz.

Noi abia am scapat (sper), azi dimineata a luat ultima doza de antibiotic. Rosu in gat nu mai e, muci mai are un pic, da' sper sa scapam si de aia pana maine. Apropos, e SUPER batista bebelusului !

Ma duc sa ma uit si eu la pozele din Cismigiu, ca doarme pitica in sfarsit... de cand cu boala asta nu am scos-o afara si parca e iepurasul Duracell... noi picam toti lati si ea inca ar mai topai.
Azi o scot la plimbare diseara.


Cami, mamica Alexandrei (09.11.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

camelia, nu stiu despre scaune prea multe. noi avem maxi cosi pentru nicole in sens invers pana la 1 an (asa am tinut pe laura), pentru laura avem unu luat la o oferta la carrefour pe care scria chicco insa la spalat a iesit chicco si scrie nania sau ceva no-name. e relativ ok, dar nu mi se pare ca are cine stie ce sistem de fixare si centurile lui ma enerveaza crunt caci trebuie sa prinzi o pozitie anume sa faca clic, are un unghi mic de accepta si cand se zbate animalu ca nu vrea in scaun sau are haine multe e ca naiba de greu sa faci clicu

de scos afara eu am mai zis, nu vad nici un motiv sa nu scoti afara un copil care nu e realmente bolnav in sensul ca are febra sau se simte rau, flescos. aici copiii stau acasa 1-2 zile de boala pana se simt mai bine si apoi sunt dusi la cresa cu medicamentele dupa ei.

ALRA mami de Laura(06/02/2006) si Nicole(08/12/2008)
Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

Olivia atat aveam si cand am ramas gravi si tot atat am cam de 10 ani +/- 2 kg , da asa mi-au zis si dr. cu privire la greutatea Paulei ar fi o cauza si greutatea mea ..bine si mai e si inaltimea "vinovata " de greutatea mea mica ...mmmm ce mi-ar fi placut sa am 10-15 cm in plus !!

Criss de Paula Sofia DN 18.11.2008
PozePaulaSofia
Botez si nu numai
PovesteaNasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Mersi Alina
A fost medicul la Nicole? Ce are?

Eu n-am tinut-o pe Cati in casa zilele astea, am scos-o si ieri afara, si aseara, si azi dimineata, nu vad sensul sa stau cu ea inchisa in casa, cand afara e foarte placut. Ideea este sa nu fie frig sau ploaie sau canicula.....in rest e foarte bine sa stea afara, chiar daca e bolnavior. Sigur, n-am dus-o in magazine sau locuri cu lume multa, ci am scos-o in curte si la mama.

Citat:
citat din mesajul lui alra

laura, puroiu ala se duce repede cu antibiotic. o sa fie ok.
deci cu catel si purcel aproape la propriu zici ... bafta

ALRA mami de Laura(06/02/2006) si Nicole(08/12/2008)
Vacanta cu Laura in Romania


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmendu spune:

manumanu- la multi ani, iubita. sa fii sanatoasa si iubita.
am vazut pozele. ai doi copii frumosi. si, ai dreptate. parca raducu inca nu e asa..."de gasca". mie mi se pare ca anastasia seamana cu tine.
alra, laura- sanatate multa fetelor. cum s-au pricopsit amandoua cu febra, frate?!?!?


carmen lui Victor 15 noiembrie 2008
pozele noastre
Povestea nasterii lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameliam spune:

mda, de capul meu si eu as fi scos-o afara. dar medicul m-a rugat sa n-o scot afara cateva zile. si sa nu-i fac baita... aici e si mai trist, ca deja mi se pare ca-i pute parul .
da' gata azi mergem afara si facem baita. pacat ca tocmai azi a plouat si e cam urat afara... sper sa iasa soarele mai pe la 7.

Cami, mamica Alexandrei (09.11.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

angina are. are niste pustule albe in gat.
nu ii dam antib inca, decat daca mai face febra la noapte. e posibil sa fie inca viral.

mi-a explicat de ce in cazul ei trebuie dat antibiotic la infectii bacteriene repede - bacteriile se duc prin sange la inima si cica se pot prinde pe gaurile care le are sa infecteze acolo. brrrr...

eu stau acasa toata saptamana din motive de capsa trasa.

ALRA mami de Laura(06/02/2006) si Nicole(08/12/2008)
Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

Fetele care va pricepeti sau ati facut triplutest , am o prietena gravi si i-a iesit la test 178 risc de sindrom down , eu nu stiu ce sa-i spun ca nu am facut acest test , mi-a spus ca i s-a recomandat aminocenteza , interventia asta nu e cam periculoasa ?

Sanatate multa bebeilor bolnaviori de Lauramiron,Arla ,Ziulia

Criss de Paula Sofia DN 18.11.2008
PozePaulaSofia
Botez si nu numai
PovesteaNasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Carmendu, Mirtha, Olivia, multumim pt aprecieri. Mie mi se pare dimpotriva, ca Raducu seaman cu mine si Anastasia cu sotul, dar cine stie, pana la urma...Un ochi din afara poate ii vede altfel. In orice caz, Raducu are ochii mei!

manu
mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008
http://family.webshots.com/album/570097332OcrkWq

Mergi la inceput