*Cozonacei de noiembrie-decembrie 2008 (62)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ralukutzza spune:

Oceanborn despre asta vobeam si cu Criss...in unele ipostaze seamana destul de bine cu Paula....este expresiva si face niste mutrite...mai ales cand este nervoasa .Zambeste toata ziua si la oricine dar in secunda in care a vazut aparatul foto sau camera de filmat s-a terminat smecheria....devine foarte atenta si serioasa si nici cu "forta "numai scoti nimic de la ea.

Ralucutza mami de Andra-Bianca
DN 26.12.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Am mai pus azi niste poze mai noi la semnatura.

manu
mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008
http://family.webshots.com/album/570097332OcrkWq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Manumanu, sa fii mereu fericita, sanatoasa, iubita!

Ma bucur ca ai reusit sa intri sa ne mai scrii despre voi.

Cred insa ca parintii nostri au fost influentati chiar si fara sa vrea de comunism. Tarile comuniste au incurajat performantele cu orice pret, metode barbare pentru a avea copii educati. Am mai avut discutii cu colegii mei si copilaria noastra a fost mult mai frumoasa decat a unui copil din China, dar nicidecum nu am crescut in stilul relaxat al celor din Norvegia care pun mare accent pe aptitudini, spirit de echipa.
Eu atat tin minte ca in clasa I pe la sfarsit mama ma stresa sa scriu frumos, ea fiind artista la scris. Si atat de tare m-am enervat ca ma punea sa tot rescriu incat am bagat stiloul sub barbie si cand mi-am furat palma regulamentara pe ceafa penita s-a rupt asa cum speram. Ei si s-a convins ea ca nu-i chip cu mine si a lasat-o mai moale, iar de scris scriu frumos ca asa am vrut eu.
Iar de prin clasa a patra nu a mai facut teme cu mine si tot m-am descurcat.
Nu s-a mai ocupat de mine ca nu mai avea timp. Crescuse fratele meu mai mic si-i ocupa tot timpul. La el insa a fost mult mai relaxata situatia chit ca nu a scris niciodata frumos si nu a fost premiant.
Clar cand e un singur copil in familie asteptarile sunt mult mai mari si copilul unic e mai stresat.

Diana, n-am vrut sa rascolesc amintiri dureroase. Ma bucur ca acum va intelegeti bine si ca tu ai fost si esti asa o fire puternica si ai depasit cu bine acea perioada. Important este ca viitorul suna bine. Mie imi plac povestile de viata din care avem ce invata. Iar voi veti sti cum sa o cresteti pe Sonia care-i tot scorpion, cu dragoste, tact si rabdare se pot face multe.
Inteleg ca va ganditi la bb2 .

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) Doua gogosele sagetele
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Alexia de Miky-ea
Briannade Flowers

Lorena Elena de Hera25
Denis Stefan de Gabitza1977
Thomas de Oceanborn

Eva de Madutz

Sa fiti sanatosi si papaciosi.

Alra, sanatate multa nicolului!
Laura, sunteti mai bine?



Sebi are nevoie de noi


de David, barbatelul mamei - 5 nov. 2008

Made in the Holy Land www.flickr.com/photos/24386067@N08/sets/72157610614218627/detail/" target="_blank">
Sunt mare! www.totsites.com/tot/davido" target="_blank">My website
Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

Ralukutzza merci mult de tot de raspuns , noi chiar inclinam spre verii cu caine (Lendy) ca tot la ei stateam de fiecare data (si cand eram gravi in 5 luni) deci mai usor cu iepurasul o sa-l salutam doar din usa .
Oceanborn deci si tu imi recomanzi cutu , cat despre vreme vad ca e capricioasa peste tot ..acum 3 zile urmaream accuweather pt. Lido Adriano si erau temperaturi de 23-24 grade si am bagat la spalat pulovere , azi cand ma uit sunt temperaturi de 28-32 grade pt. aceiasi perioada ...sper doar sa nu ploua prea mult .
Arla si mie imi era mai mult groaza de caine ca sare pe noi ..sa se joace dar e asa de puternica si cand imi trage cate o coada peste picioare ma dezechilibrez de numa ca na la 41 kg. cat am acum (deci se poate si mai putin de 44 kg )la ce sa te astepti
Mirtha carnivora mica , deci tot cutu

Criss de Paula Sofia DN 18.11.2008
PozePaulaSofia
Botez si nu numai
PovesteaNasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:


Noi acuma am venit de la medic, rosu-n gat puternic, cu puroi pe amigdale Nashpa rau, n-a mancat azi mai nimik, febra de febra, scaune mooooiii, scanceste si geme de mi-e mai mare mila de ea. Asa ca maine dimineata mergem sa-i fac un exudat faringian, sa vedem daca e vreun crocobaur, insa oricum incep antibioticul de dimineata (as fi inceput de azi, insa cica nu mai da exact la exudat).
Si Rebeca mi-a fost cu rosu-n gat zilele trecute, cu febra si nemancat, doar ca a trecut (sper!) mai usor peste boala, fara antibiotic.
Sper in cazul Nicolului sa fie mai usor! Sanatate si pupici fetelor

Citat:
citat din mesajul lui alra

noi am dormit azi noapte, cu o mica pauza la 4 cand avea 39.8 (!)
i-am pus si supozitor si i-am dat si nurofen, sper sa nu fie vreo tampenie prea mare ce am facut da' eram disperata. eu am reusit sa ii scad febra apoi linistind-o la san, apoi am pus-o in patut a mai miortait vreo 10 minute si am dormit pana la 8.30 cand avea 37.1
seara insa am reusit sa o adorm abia la 12.

laura, nu stiu ce naiba e. semne de raceala nu are. sora-sa a avut diaree toata saptamana trecuta, o fi asta?

am sunat la dr, astept sa vina acasa.

ALRA mami de Laura(06/02/2006) si Nicole(08/12/2008)
Vacanta cu Laura in Romania





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Manumanu la multi ani mamico de bebelaci gemenasi !

Madutza mai nu mai stiu ce vroiam sa iti spun...din capitolul anterior.....am citit in fuga , mi-a ramas in minte ca asa fi vrut sa scriu ceva...dar mi-e imposibil sa imi amintesc acum.Iti trimit un sa nu te superi...pe memoria mea !

Bine am multe restantzae din capitolu" anterior dar parca vad ca iara nu imi ajunge timpul....

Niscavai timp nu aveti de imprumut ???? Sunt bun platnic , si cu dobinda....chiar.


Fug ca avem de recuperat epava din service . Am avut taraboi cu ei dimineata , parca vad ca urmeaza runda II dupa - amiaza. Ne-au sparlit mecanicii niste piese ...printre care si ...bordul masinii. Sa vezi ce intalnire cu cantec si descantec vom avea cu directorimea service-ului !

Otilia sa nu uit : - hai ca imi mai amintesc in rate - pediatra mai recomanda , in paralel , pina se rezolva problema Ca - ului si fixarea lui , sa mergi si pe vitamina C.

Alina mama de Eva Ioana
(17.10.2008)http://good-times.webshots.com/photo/2575481690104281140NhFFJS

“Vreti sa fiti fericiti pentru un moment? Razbunati-va.
Vreti sa fiti fericiti pentru totdeauna? Iertati.”(Henri Lacordaire)

N-ai dezmierda, de n-ai sti sa blestemi,Surad numai acei care suspina,Azi n-ai iubi, de n-ar fi fost sa gemi,De n-ai fi plans, n-ai duce-n ochi lumina.
Si daca singur rana nu-ti legai,Cu mana ta, n-ai unge rani straine.N-ai jindui dupa un colt de rai,De n-ai purta un strop de iad in tine.
Ca nu te-nalti de jos pana nu cazi Cu fruntea-n pulberea amara,
Si de re-nvii in cantecul de azi,E c-ai murit in plansetul de-aseara.(Radu Gyr)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Mai, eu aveam de dat cateva raspunsuri, dar m-a socat prea rau diagnosticul fii-mi si nu mai tin minte cui vroiam sa scriu Rebeca n-a avut in viata ei amigdale cu puroi, deci... is very new to me

Asaaa, si luam si catelul acasa maine, ca se bate cu frate-su si e pacat, ca nu prea are cine sa-i supravegheze non-stop, asa ca am decis sa-l luam acuma si sa nu mai asteptam inca doua saptamani pana venim de la mare. Deci voi avea pe cap o creatza in convalescenta, un bebe bolnavior si un puppy care va avea mare nevoie de atentia si dragostea noastra cateva zile
Om vedea ce-o iesi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Ralukutzza, bine ai venit E tare, tare frumusica Bianca ta.

Am admirat si gemeneii Mi se pare mie sau Anastasia e mami si Raducu e tati? Oricum, frumooosi foc!

Monicus, si eu zic sa stai linistita cu aerul conditionat, aici nu se poate trai fara, in masina (oricum e in scoica si nu ii bate direct), acasa...bine-ar fi sa se poata pune si la carut

Criss, 41 kg pai cred ca esti cea mai suplaaa...pai cu cine ai vrea sa semene Paula ca sa fie grasana?!



Sebi are nevoie de noi


de David, barbatelul mamei - 5 nov. 2008

Made in the Holy Land www.flickr.com/photos/24386067@N08/sets/72157610614218627/detail/" target="_blank">
Sunt mare! www.totsites.com/tot/davido" target="_blank">My website
Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Si multumesc fetelor ca va ganditi la noi
Acuma doarme, de fapt a adormit pe masina in drum spre casa, nemancata binenteles, insa e bine ca se dihneste putin.

Mergi la inceput