Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (108)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:


beiii
cat puteti sa scrieti certai piticania ca statea agatat de mine. am trimis-o la sacoteiul cu jucarii, pai ce-i domnule asta? tot calare pe mine..vasele, le-am spalat cu ea in carca, d4e spalat pe cap, lafel, cu ea intre picioarele mele..sa puna mana sa se mai joace si singura..iar veni...ii zic sa se duca la jucarii, imediat pune capul asa pe piciorul meu ca milogul...mda...ne scularam la 10.30, am dat programul peste cap detot..azi e canicula..hmmm

LMA sarbatoritilor de azi sa cresteti mari si sanatosi

GABITZA am vazut Raduc catarator..pai ai copil cuminte daca se joaca singurel

ma uit cu placere la pozele MICAELEI de la mare, avem si noi mingiutza roz lafel ca a Dariutei...mama ce frumos e la mareeeeeeeeeee..mai avem si noi 3 sapt..

nu mai pot sta, ma termina asta, ma duc sa-i dau sa pape si iesim...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Ylari, tu ziceai de dimineata ca ii pui cantece Evei. Iti dau un link unde gasesti o multime de cantecele, clipuri, desene animate pentru copii, pe alese. Uite aici, sper sa ma lase sa pun linkul. Hm, nu merge, sa vad cum il pun: http://www.utile copii.ro/tv/ ( ce e intre puncte scrie legat, intr-un cuvant.

Inais, sanatate multa Iasminutei!

Micaela, super poze !!!

Am gasit o tanti bona, de la 1 iulie, sper sa fie bine de data asta.


Alaturi de SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Inais, 38 e temp finala, scazuta? sau cum i-o masori?
Si Annika avea nasul f infundat - de obicei era curgator, acum, culmea, era uscat si infundat cu aspirat. nu trageam mai nimic, dar ea fornaia la greu
Insanatosire grabnica!

Sanatate si lui Lorelei!

Alsyh, noi dim. avem repriza de somn - sper sa ne vedem alta data

Ylari, poate ne vedem la mare - ori veniti voi spre Mamaia, sau poate gasim un alt loc de intalnire.
Noi vroiam sa mergem si-n Constanta la Delfinariu sau Acvariu - insa niciodata nu ne-am organizat cum trebuie si seara fetele sunt obosite, timp. e scurt ...

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

hello, ne mai primiti?
am citit ultimele cateva pagini...nu mai apucasem de muuuult sa o fac. adevarul e ca asta e cea mai incarcata si grea perioada din cate am avut eu pana acum. la birou e destul de mult de munca si culmea, abia acum, in a 4-a luna de cand am revenit simt ca imi reintru in mana, pana acum am fost intr-un soi de paralizie cerebrala. sunt in sesiune si am avut pe langa examenele de vara asta si toate examenele de anul trecut din vara cand am nascut nu vreti sa stiti cum am fost. cum dupa serviciu, stat cu cupilul, facut treaba prin casa ma apucam sa invat pe la 10-11 seara pana nu mai aveam putere. dar mai e putin, mai am 3 examene si marti scap de tot
asteptam si noi vacanta, cu ceva emotii, nu stiu cum ne vom descurca cu piticul acrobat care e argint viu. plecam o saptamana la mare cu el in iulie si dupa aia imi mai iau o saptamana in august cu omul meu, fara cupil,sa ne tragem si noi sufletul nitel.
piticul e bine, mare poznas. am avut si prima buba, s-a lovit sub ochi cu o jucarie pe care o avea in mana si cu mersul lui nesigur, a fost de ajuns a plans un secol, era si mama mea la noi, iar eu nu stiam pe cine sa linistesc mai intai: copilul sau mama
in rest e bine, e miraculos, ca toti copiii la varsta asta, ne minunam de cate reuseste sa faca si sa inteleaga
l-am tuns, au cazut buclele angelice....am suferit...insa mai bine eu decat el de caldura. acum e baietel in toata regula, nu mai e bebelus deloc (doar miroase a bebe) il maturizeaza tare frizura cea noua.
o sa va pun si cateva poze sa-l mai vedeti, sper sa apuc azi.
La multi ani pentru sarbatoritii zile: Sara si David!!! si pentru toti copilasii dragi pe care n-am apucat sa-i urez si care au facut deja anul!....

ralu- de bebe albastru
tudor 15.05.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72e131407d80530203c592" target="_blank">montaj tudor
i believe in miracles...povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Adriana 38 intra-rectal. Deci scazand 5 liniutze rezulta ca are 37.5. Eu stiu ca nu-i mult, insa efectiv ii ardeau capsorul, palmele si talpitele. Azi-noapte a facut 38.2 - deci 37.7. Whatever...ne trece pana ne maritam!

ralu_t bine ai revenit pe la noi. Iti multumim pentru urare...suntem si noi printre cei care au implinit 1 anisor! Astept poze cu printul fara bucle!

mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati

Cat de maaaare sunt!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bratafel spune:


buna fetelor
Bianca nu a mai avut febra de aseara. am dormit amandoua neintoarse si nici nu am auzit ceasul sa-i dau Ospenul la 4. azi a mancat binisor, fara voma. s-a obisnuit si cu siropelul, acum nu-l mai refuza, chiar ii place. Cred ca o tinea minte pe doctorita care s-a uitat in gatul ei ci spatula...
mai avem un dintisor. mai asteptam unul sau doi. acum avem 5 in total. trei sus si 2 jos.

sanatate multa puiutilor bolnaviori.


http://lb2m.lilypie.com/hBYxp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Am incercat iar marea cu degetul, am mers la o cresa unde nu sunt locuri, m-a pus pe o lista pentru situatia in care s-ar razgandi cineva, asta poate insemna 1 luna, 2, 5, cine stie. Evident, nu ma pot culca pe o ureche, trebuie sa mai caut si repede, ca pe 26 plecam, iar pe 1 iulie suntem tot plecati si atunci se da drumul la inscrieri…ooof
Lorich recunosc ca m-a ajutat si imprejurarea, fiind plecati 2 zile si o noapte, am demarat intarcatul. Se mai trezeste noaptea, mai plange, daca vede tzitzti das a puna gura si plange ca nu-l las, dar e ok. Bine ca mi-a acceptat bibe dimineata si seara sis tau linistita. Asa ma tenteaza sa-I maid au, dar pacat de tot efortul de pana acum. Am crezut ca va fi mai simplu, dar nu e nici emotional pentru mama, nici fizic, cu nodulii astia, ca nici sa mulgi nu poti de durere. M-am bagat sub dus la apa calda, mi-am amintit ce a patit Cleo. Dar trebuia sa o facem si pe asta. Voi ce aveti de gand???
Wow, pipi la olita??? tineti-o tot asa! Scapi de mare cheltuiala… eu iar am ramas fara pampers…
Micaela ce poze frumoase de la turci! Bai ce-mi place la fie-ta este mersul ala tantos si batos, zici ca e fotomodel, cu piciorul drept, sigur. Cine i-a dat lectii???
Simonix vai, nasoala faza cu cazatura in arcada…eu adineauri l-am lasat 5 minute pe Bogdan, i-am spus sa aiba grija si evident ca am auzit imediat un POC! , pauza, urlete. A cazut cu capul de bara de lemn a patului nostru proasta inventive pentru bbei. Sper ca Robertick e mai bine sa treaca!
Inaisiar va pricopsirati???Sanatate multa multa Iasminutei!
Alysh daaaaaaaa 10 fara un sfert suntem acolo cu fructele la pachet!!! VEnim si cu Miha si Daria…lasa ne facem noi de cap alta data! mmmm, urmeaza o propunere de chinei pe forum??? Sa fie dupa 13 iul, pls pls… sa venim si noi de la mare..
Esme ma ice te-ai eficientizat cu intarcatul!! Super ca ai vointa sa valorizezi cele 30 de minute. NU stiu unde gasiti vointa asta…
Gabitzulebafta cu noua bona!! Sa fie ok de data asta!
Ralu-T bine ai revenit! Ne bucuram de vestile bune!! Pacat de buba lui Tudor, dar vad ca toti suntem candidate, din nefericire!! Deci cam in 3 luni asa ne revenim cu capul??? Si apoi facem bb 2 si o luam de la capat..
bratafel ma bucur ca sunteti mai bine
ylari nu cumva poti veni si tu in zona maine sa facem un parc??
Iulia si al meu numai in brate. Si afara la fel, de fapt el vrea sa mearga, dar daca il pun pe jos se opreste la toate rotile masinilor… Iar in casa...toata treaba o fac sub supravegherea lui...


Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Laura eu ii dau inainte cu tzitzi, daca tot nu ma reintorc la munca; nu stiu insa cat mai e, daca s-o satura... dar vad ca-n greutate a luat minunat. Pup si [emoticon cu comprese rcei pe sani]

Brafatel ma bucur ca sunteti mai bine azi!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micaela06 spune:

Multumim pentru vizionarea de pozici

Vreausa urez si eu sanatate multa Annikai,Iasminutei si tuturor copilasilor bolnaviori.
Cucuietelor, faceti-va bine repede, asa a zis Daria.

Laura succes cu gasitul unei gradinite si cu intarcatul.
Zi si mie la Agapitos cu cat timp inainte tb sa dau comanda de tort? Eu ammai facut acolo, dar nu mai stiu.

Profit si eu ca doarme Daria si stau pe net... mama denaturata ce sunt abia astept sa adoarma sa mananc, sa stau pe net, sa fac un dus, sa intind rufele si daca imi ramane ceva timp sa dorm si eu putin sa ma trezesc besmetica cand ma ia somnu mai bine.


Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Ce mult s-a scris de cand am lipsit eu...

Noua ni s-a facut subit pofta de concediu dupa ce am vizionat pozele cu Mara la turci si tusti la mare. Cu jumate de casa cu noi: patut, carut, vase, lucruri, etc
A fost ca un exercitiu la armata. Trezire, papa, plaja, somn, papa, etc Totul contra cronometru. Dar a fost totul perfect. Chiar si vremea. Fetele au fost foarte cooperante desi noi n-am apucat sa ne asezam nici 5 minute. Asta e, deja ne-am obisnuit ca vacanta sa fie doar pentru cateva momente pentru noi. In rest suntem fericiti cand vedem ca fetele se bucura si se simt bine. Oricum a fost ca o gura de aer pentru ca eram in priza rau.

Imi pare rau sa urez cu intarziere copilasilor care au implinit zilele trecute sau astazi 1 anisor: Ana, Bianca Maria, (Dragos,Catalin, Vladimir)+ Andrei,Codrin, Radu Daniel, Ilinca, Sara Elena si David Adrian. Sa cresteti frumosi, sanatosi si norocosi.


Am vazut multe poze cu copii frumosi: Robertel de Lorich, pui de Dolores, Mara la mare si la delfinariu cu admiratori, Daria la turci;
Raducu catarator, Victoria cea ochioasa.
De la Lizuca am reusit sa vad doar o poza si de la Iulia tot asa si nu stiu de ce.
Sunt obosita de pic, nu stiu ce-am scris dar nici nu pot sa ma citesc inca o data.

Stiu ca sunt fetite racite: sa se faca repede bine: Teodora, Anika, Bianca
si pentru Mateias is Robertix care au facut buba.



pisica mama de Ana Maria(3.08.2003) si Elena Ruxandra(28.05.2008)
povestea noastra:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137959

Mergi la inceput