Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (108)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Micaela, faine poze - si aia cu Daria dezbracata pe dalele alea - parca e la prezentare de moda - mortala! si ce costum de baie sexy!
Pare ca ea s-a simtit super bine - ca fetele voastre nu le-am vazut - decat scurt pe tati de Daria
Chiar ca imi faci pofta de mare

Noi cred ca vom merge weekendul 3-5 iulie tot in zona Mamaia - mai se combina cineva la o galeata de nisip si-o scoica?

Annika e mai bine - noaptea asta a dormit mai bine si n-a mai fornait asa ca trenul in gara. Se pare ca pivaolne e mai eficient - sau antibioticul a inceput sa lucreze.

Alysh, maine mergeti deja la chinezesc? vad ca Laura vorbeste de intalnire

Noi azi cred ca iesim in parcul Bordei - e langa Herstrau - super fain amenajat, cu flori, alei ingrijite, ratuste pe lac si locul de joaca f. bun pt. copii mai mititei.

Gabi, sanatate lui Andrei.
Raducului catarator - si Annika se catara tot asa, da noi nu ne laudam cu asa fundulet grasun.

Mai, eu am o aschiuta de fetita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Aaa ... am uitat sa felicit si eu sarbatoritii zilei
La multi ani, Sara!
La multi ani, David!

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Neatza fetele

Rapid rapid la un cofi si eu ... ca am o groaza de treaba dupa aia

Adriana - si baiatul meu e aschiutza, are doar 9.600 gr si de o luna nu a mai pus nik pe el - daaaar e inaltutz :) si cel mai frumos si destept si perfectus si etc etc etc (ca toti bebelushii de la odiseea noastra daaaaa ??? ) Asa ca voila un pentru aschiutza

Ah, si mai voiam sa zic ca am vazut poze de la intalnirile de mladitze, mugurashi etc :) Si stiam ca stai la Bucuresti acum dar eram curioasa de ce in profilul tau e mentionata Austria. Acum stiu

Gabitza - felicitari pentru catzarator :) Si pe noi ne-a capiat Robert, se urca pe ce poate ... Ma uit la el ca nu are frica de nimic, de-aia a si mers asa de repede ... il vad cum cade, uneori urla, ca deh ... Daaar s-o credeti voi ca il descurajeaza chestia asta ... Eu ma gandesc mai incolo cum o fi. am vazut o mamica in parc, ne jucam la o casutza din aia de bebitzi - ei bine, tipa avea doi copii catzaratori rau - doi baietzi, de 2 si de 4 ani - dupa 10 minute de stat cu ei mi s-a facut rau - piticul de 2 ani nu facea decat sa se urce pe acoperishul casei, maica-sa era pe post de prinzator de copil, de vreo 2 ori era sa pice efectiv in cap Il prindea si ea cum reusea, de haine, de burta ... groaznic ... Si mi-a zis ca mereu a fost asa, de mic copil, e agitat, vrea sa se urce peste tot ... Tipa s-a uitat la Robert (care era evident fascinat de acrobatiile celuilalt si ridica si el piciorul sa se ure ...) si cica: "era ca el ... la fel mergea cand avea 1 an " Of ... io ma pregatesc intens pentru momente de shoc.

A propos de shoc, ieri am avut unul. A cazut cupilul si s-a lovit cu arcada de coltul patului nostru (SINGURUL loc din casa nesecurizat ). Culmea e ca a cazut de departe, nu inteleg cuma dat cu capul de pat - eu ma uitam la el, el era cu cana de apa in mana si facea piruete (pasiunea lui, mai nou) - si a cazut din picioare. Eu nu mi-am dat seama ce s-a intamplat, ca era cu spatele, pe jos, si l-am incurajat, i-am zis ca nu e nimic, dar copilul nu se scula, statea in fund cu spatele la mine - cand ma uit, el era in mijlocul unui tzipat din ala mut... mai si nu respira ... si am crezut ca si-a sucit piciorul sau ceva, caci nu credeam ca s-a dat cu capul ... dupa ce a urlat nitel am vazut o lovitura la arcada ... Bine ca nu a fost ochiul ... brrr. Evident ca s-a lasat si cu vomat dar apoi gata, in 2 minute radea de nu mai putea, eu eram inca speriata ... mda ... Culmea e ca nu s-a umflat acolo, are doar un semn mic mic Eh ... dupa cum ziceam, am avut un preview doar...

In rest, Laura - succes cu dezalaptatul , Cleo - sa va fie de bine muntele, si mie imi este dor, Lori - felicitari pentru baietzel maaare (sa incep sa il pun si eu oare pe olitz pe al meu pt kk ?? Face la ore fixe pe cuvant ... hmmm macar sa il obisnuiesc cu ideea)

Ah da, si sa va mai spun ca al meu e cel mai mare gagicar de aici, da ?? Sambata am fost la piscina (by the way, a adorat momentul, l-am luat de acolo in urlete) - a tras fetele de picioare pe sub apa, se duce si le pupa (cu baietzeii nu face asta ...) Iar duminica la Esme - a atentat la bustul golash al lui Lorelei si a mangaiat-o (= ciupit-o) de burtica. Asta dupa ce a luat-o nitel in brate la inceput. a propos de Esme NU VA ZIC ce am papat eu buuuuuuuuuuuuun acolo Cu ocazia asta a mancat si Robert non stop - avea o burta maaare cand am plecat de acolo - nici nu i-m mai dat seara sa manance; Cred ca Esme are un dar ... face cupiii sa manance Si sa il mai fi vazut pe Robert cum hapaia creveti pe gratar cot la cot cu Lorelei ... Mai mai ... Am zis ca o sa il las acolo o saptamana pe pitic: sigur il iau cu vreo 2 kile mai gras + invatza sa adoarma singur (v-am zis cum adoarme Lorelei singurica ??, Se cere la nani si maica-sa se duce si o pune in pat si apoi gata 5 minute dureaza operatiunea de adormit cupil - versus 2 ore la noi - atat a durat duminica la noi ... de la 8 la 10 am crezut ca innebunesc ) Mda ... deci Esme ar fi bine sa deschida o cresa cu o cofetarie langa

Gata, fuuuuuug

Simona cu Robertzel baietzel frumos

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti si Poze cu bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

neata!

Va rog sa ne urati sanatate...treceti-ne pe lista (fir'ar sa fie! )
Ieri pe la 5 (intoarse de afara, de la cump. - nu am tinut-o afara ca era prea cald) o simt calda. pun termom.: 38. Great! Pe la ora 8 ii dau Panadol. Pe la 9 incepe sa curga nasul...ca la robinet! Pe la 1 Panadol...si apoi a urmat o noapte pe cinste. Copil care nu putea respira si vroia sa doarma, mama stresata ca arde copilul, tata terminat de oboseala pus sa faca ceai, sa aduca batiste, sosete...otet...i-am facut impachetari. La 3 avea tot 38...nu-i puteam da Panadol asa repede, dar i-am pus sosetute cu otet si se pare ca au avut efect. Pana dimi a scazut temp. fara anti-termice. Acum insa curg muculetii ca la robinet. Aposi, aposi.
Ma rog sa ramana doar cu muculetii astia si sa nu o dam pe tuse si altele...off!

Nu mai stiu ce si cui sa scriu...ca-s cheauna de somn. Nu cred ca am dormit mai mult de o ora in total. Am luat-o cu mine in pat sa o pot supraveghea si nu-s deloc, deloc obisnuita sa dorm cu ea. Plus ca avem pat de mijloc si i-am facut cazemata cu diverse pilote...dar tot am stat stresata sa nu cada cumva. Ca are abilitati de alpinist!

Inchei urand sarbatoritilor zilei:

Sara Elena si David Adrian



mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati

Cat de maaaare sunt!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns socrate spune:

neata fetele,

am citit tot, dar sunt cu pitic, e greu sa raspund ca are si el treaba. Am fost de dimineata sa depunem actele pentru pasaport.
Ne-am distrat ceva dar am reusit.

Ne laudam cu niste bubite. Inca nu stiu ce sunt. Pare niste ciupituri dar totusi sunt multe, insa numai pe un piciorus la glezna si langa ochiul stang, una pe urechea dreapta. Nu are temperatura. E marait, asta insa nu inseamna nimic DE unde? nu stiu.

Am citit ce scria Simonix, pai al meu copil e exact invers. El daca se dezechilibreaza e capat de tzara nu mai merge singur cu orele. Cred ca e o chestiune de orgoliu ca nici nu se lasa in fund, incearca sa se redreseze asa ca a cazut el si direct pe spate.
In fine, invatam noi.

Imi pare rau de fetitele bolnavioare. Sper sa isi revina repejor. Apropo de Sinupret eu i-am dat o singura data, a dormit si mai prost ca se inneca. Poate e o idee sa ii dai doar dimineata. Eu asa am facut, ca pe parcursul zilei ii scoateam mucii mai usor.
In rest eu ii dadeam nurofen cu panadol alternativ la 4 ore si era ok. Pt tuse Ambroxol a fost cel mai eficient. Multa sanatate si sa va reveniti repede.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Simonix, virtuali la bubita pt. Robert cel nazdravan.

Casa din Viena e mai aproape de sufletul meu - deci e pe primul loc la semnatura.

Si acum cu caldurile astea ingrozitoare din Buc., caini latratori noaptea, praf - incep iar sa visez la Viena si as vrea sa mergem acolo - desi si acolo e cam vant (nu-mi place) si des in weekend ploua.
Sunt cam pretentioasa - nu stiu daca s-a inventat locul perfect pt. mine

Sanatate Iasminei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aldaesme spune:

La Multi Ani! O copilarie minunata si o viata superba
Sara Elena si David Adrian


Sal'tare,

Inains sanatate maxima!!! Voi nu aveti supo cu eucalipt?, ala e perfect peste noapte cand sunt semne de raceala...doarme copilul exceptional!

A mea a produs si ea niste muci, dar nu aia normali ci din aia galben verzui...urati...dar ii face doar peste noapte inspre dimineata. Azi am bagat batista bebelusului in functiune fiindca daca incerc doar cu batista normala nu iese nici 5% din ce are ea acolo si asta invita bacteriile la crescut. Sper ca ne limitam doar la asta.

Simonix Io muncesc sa va momesc sa veniti mai des la tzara .

Sa va spun din realizarile mele cum ziceam renuntam si noi la alaptat...Mai avem masa de seara. asta inseamna ca dimineata trezim copilul ii dam sa manance il imbracam si il punem in masina, toata afacerea asta dureaza maxim 30 de minute, cu alaptatul dura cam un ceas...ca 30-45 de minute statea ea acolo la san. Prin deductie logica rezulta ca dimineata am 30 de minute suplimentare...am timp sa biciclesc si sa fac dus dupa ...hihihi...M-am scos .


mai aveam de spus, nu stiu ce...da fiindca nu stiu continui cu treaba...

o zi buna tuturor si SANATATE MAXIMA!!!

Esme




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Am sunat dr. A facut iar 38.1. Mi-a zis ca sa stam pana maine si sa incercam sa tinem temp sub ctrl. Mi-a mai zis ca primele 3 zile de temp./febra sunt clare...Acum eu sper sa nu ne tina 3 zile in sah!
Sa vedem ce se mai intampla pana maine si maine merg cu ea la dr.

Iasmi e destul de ok asa. Adica se joaca, etc. Insa e putin maraita si infundata la maxim...nu prea vrea sa bea lichide!

In concluzie ne distram!

Edit: Esme avem, avem...n-au nici un efect. Aia este! Sanatate si voua! Mai si cand ziceam ca vine vara si scapam...

mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati

Cat de maaaare sunt!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

hello fetele,

venit de afara si m-am apucat de gatit. uff, ce cald e!

Laurita, uraaaaaaaaaa, deci ne vedem maine la 10 fara un sfert! Abia astept!

Lorich

Vazut poze cu frumoasa printesa Daria la mare, hmmm, abia astept sa mergem si boi!!!

Adriana, , nu , maine ne vedem doar in parc. Daca puteti veni si voi mi-ar parea tare bine! Doar ca nu stam f mult si ne vedem destul de dimineata. Pt chinez astept sa termins i eu cu disertatia si fac o propunere de intalnire. Cum mai e Annika?

Sanatate multa Iasminutzei, imi pare rau ca e racita iar.

Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Inais, sanatate multa drei Carliontz. Of, of.
Sanatate si ptr Lorelei sa treaca mucisorii repede repede.
Robertix of of, pupam arcada sa treaca buba. Simonix, hai ca m-ai zapacit cu bebe cuminte de Esme... Pai a mea ma cearta cand o legan daca nu ii cant, ce sa mai, sunt sclava ei Iar despre cuceritorul tau mic, ce sa mai, numai cuvinte de lauda.
Socrate, si Eva avea aseara niste puctisoare rosiatice cat varful de ac (dar nu erau in relief) pe spate si burtica, ici colo. Ma intreb daca or fi de la caldura sau vreo alergie? Oare de la pepene galben? M-as mira... Azi nu mai avea nimic. Poate or fi fost de la caldura... Sebi le mai are?
Miha, era sa uit, sunt superbe pozele. Ce scumpa e ea cand a furat prajitura si o papa... Si cum mergea ea ca oamenii mari pe cararea de lemn, scumpa. Sa va fie de bine.
Adriana noi vom fi la mare pana pe 04.07 dar in Venus. Dar poate ne auzim Bine ca Annika se simte mai bine. Pupam blondina.


Pupi. Eu ii am pe ai mei la mine

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput