Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (311)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Papanasho, da' cum de esti asa cula azi? Nu merg camerele de la gradi sau iti place ce vezi acolo?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

haideti sa va povestesc noutati despre Adi
prima faza a fost sambata dimineata, in gradina botanica la intalnire, cand i-a imbrancit de cateva ori pe Robert si pe Michael. a fost prima oara cand s-a manifestat violent fata de copii. N-am stiut cum sa rectionez si l-am certat, era si foarte obosit, trezit de la 6, am zis ca-i doar o faza .... seara am fost in herastrau, l-am pus la trambulina si i-a picat pe o fetita de vreo 3 ani, mult mai mare decat el.I=a pus o mana pe spate si una pe burta si a trantit-o de 2 ori, asa ca l-am scos de-acolo urgent. Ieri am plecat la racorica, la castelul mogosoaia, in padurea de langa castel. Acolo erau multi copii, se ducea peste tot sa se joace cu ei, eu eram langa el tot timpul sa nu cumva sa mai imbranceasca pe cineva. Curios, n-a mai repetat figurile, dar s-a bagat in seama cu toti adultii si cerea mancare , biciclete si masinute, nu-i pasa deloc ca pe motocicleta lui se imbranceau tot timpul cel putin 2-3 copii.
am vb cu miss si cica din primele zile de gradi se manifesta asa, se da mare sef acolo si e cel mai pitic. eu cu tac-su credem ca a incasat-o de la un copil mai mare si de-aia reactioneaza asa, e normal ca educatoarele sa nu confirme...


Nu tu ziceai de un copil in parc care impingea pe toata lumea.. si pe care-l "mituiati" cu bombone si biscuiti?

p.s. intrebare retorica, stiu ca tu povesteai..

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Rox, nu critic gradi, doar baiatul .

mai e vreo mami cu capul ca mine sa spele de mana hainele copilului ?eu nu bag la masina nimic, nici sosete, parca le balaceste si le intinde, tocmai am spalat vreo 15 tricouri si 7 pantalonasi, urmeaza sosete. Cate schimburi le puneti copiilor la gradi ? mie mi-au zis 3, in afara de ce e pe el. mi s-a parut cam mult, dar le iau acasa murdare pe toate, adica vad ca le imbraca.

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Citat:
citat din mesajul lui carpatina

Papanasho, da' cum de esti asa cula azi? Nu merg camerele de la gradi sau iti place ce vezi acolo?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)


hai mai, asa-s io mereu
plus ca m-a incarcat intalneala de sambata
camerele merg, acu dorm copii, pe-al meu l-a pus intr-un pat separat de grup, exact sub camera, ii vad doar picioarele

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Papanash, nu mai critica mai baiatul, ca nu ai de ce. Cat despre rufe sa stii ca eu nu mai spal demult hainele lui Andrei de mana, cu toata atopica lui.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash
Yaia, baga tare pe ultima suta, te asteptam in Bucuresti , facem o intalneala, da ?


Asa as vrea, dar sunteti multe si greu de multumit toate! Fiecare are preferintele ei si nu vreau sa supar pe nimeni, asa incat, DACA nu o sa fie infiorator de cald, venim intr-o zi in Bucuresti sa va intalnim. Dar va comunic din scurt cand o sa vin, ca depinde de alte planuri.

Si mai am o conditie: sa-mi spuneti cum se numeste cofetaria aia unde faceau tortul ala de-mi curgeau balele pe aici citindu-va, cam pe unde e si daca au si la vanzare tortulete mai mici sau de vad la felie...

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Adi , fericire, sanatate si numai bucurii!


Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

1) Energia e strigata de la balcon de catre Samir (prietenul)!
Energia raspunde, ii face cu mana, dupa care striga disperata: "Nanir azi (cazi), azi Nanir!"

2) Puppi se trezeste dimi, face partz si zice singura "Iisa pirtz"; la amiaza era cu papi la baie, papi pe wc, vine Energia rapid la mine si-mi zice: "mami, papi pirtz!"


Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Maruntescu, toate bune la voi? Cum mai e Puppi?

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

A vazut sambata un bau-bau ori wau-wau (caine) s-a dus la papi si a vrut in brate, apoi a zis "Iisa anst (angst-frica)!" De unde pana unde frica de caini?

Si mai nou la tot ce vede zice "meine" si se bate cu palmuta pe piept. La oftalmolog a vazut sticla de apa pe masa si striga meine apa si se batea cu mana pe piept de a trebuit sa-i traduc dr ce inseamna apa . Si nu mai vrea sa bea din sticla ei cu pai, vrea numai din pahar, ori din sticla direct, fie sticla cu tamburus fie sticla normala. Si bea cam 2 Capri sonne/zi caci vede copii si nu ne mai intelegem cu ea pana nu-i dam. Dar de mancat !

Am fugit! Va pupam de la mic la mare!

Vazut minunate poze de la intalnire, sa va fie de bine. Numai copii frumosi si parinti fericiti am vazut! Chiar, in De nu se organizeaza nimic?


Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput