Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (311)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Adi La muli ani! cu intaziere si scuzele de rigoare.

Am vazut pozicile de la intalnire, niste frumosi toti si parinti si copii, ne pare rau ca nu am luat parte dar data viitoare ne revansam. Poate data viitoare se organizeaza mai pe seara ca noi avem un program tare ciudat dimineata. Azi de exemplu s-a trezit la 11:20 asa ca pana ii dau sa manance si pana fac ordine pe aici se face 12.

Betty imi pare rau pentru problemele voastre.

Erina am vazut pzoele voastre, Daria e o minune de fetita s la fel de cocheta ca mamica ei.

Danuta sa va fie de bine iesirea.

Noi am fost ieri singurele in Tineretului si am mers o gramada pe jos asa ca am ajuns frante acasa. Tati este nevoit sa lucreze in fiecare zi perioada asta asa ca suntem mai tot timpul singurele, dar vom pleca la tara joi sau vineri si vom sta cam o saptamana, cu ocazia asta sper sa renuntam la pampers definitiv.

O saptamana frumoasa va doresc!

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

www.flickr.com/photos/21859608@N04/3026513257/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramonaiani

Citat:
citat din mesajul lui carpatina

Ramonaiani... ce vesti mai ai? Bebe tot in.. sau out?

cere atentie nonstop (azi noapte la 2 cand s-a trezit ca vrea lapte a dat-o pe mama afara din camera, a vrut sa ii dau eu laptele ).


Si tu te-ai dus? Asta-i curata sclavie

Ma rog, poate ca asa va accepta si mama ta ideea ca plansul dupa biberon noaptea nu (mai) are de-a face cu foamea... Si te va sustine in procesul de renuntare la el

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

haideti sa va povestesc noutati despre Adi
prima faza a fost sambata dimineata, in gradina botanica la intalnire, cand i-a imbrancit de cateva ori pe Robert si pe Michael. a fost prima oara cand s-a manifestat violent fata de copii. N-am stiut cum sa rectionez si l-am certat, era si foarte obosit, trezit de la 6, am zis ca-i doar o faza .... seara am fost in herastrau, l-am pus la trambulina si i-a picat pe o fetita de vreo 3 ani, mult mai mare decat el.I=a pus o mana pe spate si una pe burta si a trantit-o de 2 ori, asa ca l-am scos de-acolo urgent. Ieri am plecat la racorica, la castelul mogosoaia, in padurea de langa castel. Acolo erau multi copii, se ducea peste tot sa se joace cu ei, eu eram langa el tot timpul sa nu cumva sa mai imbranceasca pe cineva. Curios, n-a mai repetat figurile, dar s-a bagat in seama cu toti adultii si cerea mancare , biciclete si masinute, nu-i pasa deloc ca pe motocicleta lui se imbranceau tot timpul cel putin 2-3 copii.
am vb cu miss si cica din primele zile de gradi se manifesta asa, se da mare sef acolo si e cel mai pitic. eu cu tac-su credem ca a incasat-o de la un copil mai mare si de-aia reactioneaza asa, e normal ca educatoarele sa nu confirme...

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Andries, ai gasit gradi in sect 6 ? eu ti-as recomanda Ada, dar nu stiu daca ti-e la indemana, e in cotroceni.

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Valentina, ia un Autan, e foarte bun impotriva insectelor de orice fel.Multa sanatate piticilor !

Ramonaiani, la varsta asta sunt plini de personalitate, sunt greu de modelat. ai grija de samburel, acum Liza e pe maini bune .

Cecilia, cum ati petrecut ? ceva urmari ? doua liniute ?



............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

iete ce pilda am primit pe mail

'Ieri seara stateam cu nevasta-mea de vorba despre eutanasiere si i-am spus:

- Sa nu ma lasi niciodata sa stau într-o stare vegetativa, si fiu dependent de niste masini si alimentat cu lichide.

Daca o sa fiu vreodata într-o astfel de stare, te rog sa debransezi toate aparatele care ma tin în viata.

Si atunci ea s-a ridicat, a închis televizorul si calculatorul si mi-a aruncat berea la chiuveta'.

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme
am editat ca era cu diacritice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

iete ce pilda am primit pe mail

'Ieri sear#259; st#259;team cu nevast#259;-mea de vorb#259; despre eutanasiere si i-am spus:

- Sa nu m#259; lasi niciodat#259; s#259; stau într-o stare vegetativ#259;, s#259; fiu dependent de niste masini si alimentat cu lichide.

Dac#259; o s#259; fiu vreodat#259; într-o astfel de stare, te rog s#259; debransezi toate aparatele care m#259; tin în viat#259;.

Si atunci ea s-a ridicat, a închis televizorul si calculatorul si mi-a aruncat berea la chiuvet#259;'.



Si el o fi supravietuit?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Rox, te cred ca esti emotionata, asa as fi si eu. ieri am trecut pe la plaza baneasa si Andrei s-a suit pe scena sa danseze cu alti copii, era un spectacol pt pici, iar eu aram uda toata ( nu de la transpiratie), am uitat si sa-l pozez de emotie. Dar cand o fi la serbare....

Yaia, baga tare pe ultima suta, te asteptam in Bucuresti , facem o intalneala, da ?

Erina, frumoasa printesa ai, imi pare rau ca ati plecat repede si nu ne-am intalnit. Cu imobiliarele-i greu, decat sa pierzi timpul la vizionari de tot rasul mai bine spune-ti conditiile din start, sa nu te mai cheme oriunde.

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Mariana, ce bine ar fi sa mai stea BB ca sa profiti de prezenta bunicilor. Banuiesc ca vor sta mai mult si dupa ce nasti, nu?

Papanash, poate ca Andrei a vazut ceva la gradi sau a primit si el cate o imbranceala. Si Alex a avut o faza din asta la un moment dat, si culmea pe ea o bateau toti inainte. Devenise deodata agresiva, insa nu aprecia cu cine se poate pune si se dadea si la fetite de 8-9 ani. A tinut foarte putin faza si apoi s-a potolit. Acum e clar ca o mai incaseaza la gradi, pentru ca se fereste singura de inghesuieli sau lupte pe jucarii, si cedeaza destul de usor daca e si ea implicata. O sa ii treaca lui Andrei, el se va adapta fara probleme si o sa fie totul bine. POate esti si tu foarte critica la adresa gradinitei, ai tendinta sa pui orice schimbare pe seama ei. Cat despre emotii, sunt sigura ca la prima lui serbare o sa iti dea lacrimile.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash
iar eu aram uda toata ( nu de la transpiratie),


Era si sotul p'acolo? Sau erai cu masina la spalat?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput