Vrancea (21)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui prixi

Didi, petrecem, cum sa nu, mai ales ca avem si de ce! Da, fetelor, sunt ! Nici nu imi vine sa cred! Eram inscrisa pentru FIV si uite, ca bebe a venit cand a vrut el, spre surpriza tuturor!

Neplaceri prea mari nu am avut pana acum, doar niste dureri de spate, care m-au facut sa stau la pat vreo 3 zile...Dar nu ma plang, bebe sa fie bine, ca altceva nu mai conteaza!

Vine si mama mea astazi, socrii sunt deja aici si deci vom aniversa cum se cuvine evenimentul!
Sunt atat de fericita, si de-abia acum va pot spune ca va inteleg cand vorbeati de puiutii vostri...inainte puteam doar sa imi imaginez ceea ce voi traiati cu adevarat!

Va pup pe toate si sa auzim numai de bine!!!

Roxana
bebe




Doamne, Roxana mi-au dat lacrimile de bucurie !!! Ma bucur din suflet ptr voi!! A venit si randul tau. Sa dea Dumnezeu sa ai o sarcina usoara, fara probleme si un bebe perfect!!!


------------------------
28+ David

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui DidiAlex

Dana, promit io ca o sa iti dau un mesaj mai amplu despre geanta pt spital. Am vazut ca erai ultima la nemtoice si intrebai. Ca si cum pleci in concediu. Prosoape, periuta de dinti, un halat papucei si hainutze de bebe. Mi-e nu mi-au placut cele din spital. iti dau ei restul pan la chiloti de unica folosintza. Sa iti mai iei tu din ro niste supozitoare cu voltaren ca nu prea iti dau cine stie ce. si crema cu carpicon, tot din ro, daca nasti vaginal. io am o pretena care a nascut acu fix 1 luna, tot cu fibroamne si a facut cezariana ca sa ii scoata si din fibroame care erau nu stiu cum amplasate.


DidiAlex, din cauza asta am scris la nemtoaice. M-am gandit ca geanta de spital este putin mai diferita (mai simpla ) decat in ro. Astept in continuare sfaturi si recomandari.
In legatura cu fibromul...se pare ca nu mai exista.

------------------------
28+ David

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Roxanaaaaaaaaaaaaaa,felicitari din toata inimaaaaa!!!Wow,mi-ai umplut sufletul de bucurie!E clar,DD face minuni!Sarcina usoara,iubita si sa va dea Dumnezeu un bb sanatos,ca asta-i cel mai important.Mama,ce ma bucur........

Fetelor,va multumesc din suflet pentru urarile de ziua mea
Noi suntem bine,crestem,facem progrese in ritmul nostru...asta e,important este sa fim sanatosi.
Rares este din ce in ce mai dulce,zambareste toata ziua,insa cele mai frumoase zambete sunt pentru tati
Luna viitoare mergem din nou la Tg Mures si ne rugam bunului Dumnezeu sa iasa bine ecografia si sa nu fie cazul de interventia de care ni s-a spus la ultimul control.
Eu...mai nasol...cad din ce in ce mai des in stari de depresie,se apropie o perioada tare grea pentru noi,dar am speranta si convingerea ca DD nu ne v-a lasa si ca o sa ne ajute sa trecem cu bine peste hopul asta mare.

Va pup pe absolut toate

------------------
Flori Rares Teodor 08.12.2008

Asa a venit pe lume Piscotel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui flori76
Fetelor,va multumesc din suflet pentru urarile de ziua mea
Noi suntem bine,crestem,facem progrese in ritmul nostru...asta e,important este sa fim sanatosi.
Rares este din ce in ce mai dulce,zambareste toata ziua,insa cele mai frumoase zambete sunt pentru tati
Luna viitoare mergem din nou la Tg Mures si ne rugam bunului Dumnezeu sa iasa bine ecografia si sa nu fie cazul de interventia de care ni s-a spus la ultimul control.
Eu...mai nasol...cad din ce in ce mai des in stari de depresie,se apropie o perioada tare grea pentru noi,dar am speranta si convingerea ca DD nu ne v-a lasa si ca o sa ne ajute sa trecem cu bine peste hopul asta mare.

Va pup pe absolut toate

------------------
Flori Rares Teodor 08.12.2008

Asa a venit pe lume Piscotel



Flori, sa dea Dumnezeu sa fie bine...din ce in ce mai bine. Ma rog ptr asta.
Si fi puternica, sa nu te simta puiul mic altfel.

------------------------
28+ David

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Danuto,ce repede ai ajuns la 28 sapt!Mai aveti putin si-l vedeti pe puiul mic si iubit
Cum mai merge sarcina?Au trecut starile de rau,nu?De-acum te poti bucura din plin de perioada asta cu adevarat unica.Mi se intampla de multe ori sa-mi fie dor sa ma uit pe pozele de cand eram gravidutza si de fiecare data imi amintesc cat de fericita si implinita eram.Imi doresc atat de mult sa mai traiesc o data macar bucuria asta..Imi doresc tare mult o surioara sau un fratior pt Rares,ar avea tare multa nevoie in viata...Poate ne ajuta DD!

------------------
Flori Rares Teodor 08.12.2008

Asa a venit pe lume Piscotel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui flori76

Danuto,ce repede ai ajuns la 28 sapt!Mai aveti putin si-l vedeti pe puiul mic si iubit
Cum mai merge sarcina?Au trecut starile de rau,nu?De-acum te poti bucura din plin de perioada asta cu adevarat unica.Mi se intampla de multe ori sa-mi fie dor sa ma uit pe pozele de cand eram gravidutza si de fiecare data imi amintesc cat de fericita si implinita eram.Imi doresc atat de mult sa mai traiesc o data macar bucuria asta..Imi doresc tare mult o surioara sau un fratior pt Rares,ar avea tare multa nevoie in viata...Poate ne ajuta DD!

------------------
Flori Rares Teodor 08.12.2008

Asa a venit pe lume Piscotel



Da Flori, trece timpul...maine poimaine auziti ca am nascut.
Starile de rau au trecut, dar a inceput sa imi fie greu noaptea. Daca nu ii convine pozitia in care dorm ma impinge. E smecheras.
Sa va ajute Dumnezeu sa fie asa cum vreti voi.

------------------------
28+ David

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prixi spune:

Multumesc tare mult, Dana si Flori! Si pe mine m-au emotionat mesajele voastre! Uneori poate nici nu realizez ca suntem intr-adevar atat de apropiate! Sunt o norocoasa, ca va am, pe toate, fetelor!

Flori, ma gandesc la tine si la Rares si ma rog ca totul sa fie bine, la control,la Targu Mures! Si daca va mai doriti o surioara sau un fratior pentru Piscotel, sa nu disperati si o sa vezi ca DD iti va auzi dorinta! Poate ca nu ar trebui sa va ganditi tot timpul la asta si vei vedea ca va veni de la sine...eu am pierdut o sarcina la sfarsitul lui aprilie (era prima oara cand am ramas si tot fara tratament) si am crezut ca am sa mor...am incercat sa ma consolez cu FIV si uite, ca nu a mai fost nevoie! Am ramas imediat dupa si tot imi zic ca asa a fost sa fie cu primul, ca sa lase loc la al doilea Tin pumnii si cu o gandire pozitiva, vei vedea ca totul va fi bine!

Dana, chiar ca trece repede timpul! Deja te preocupa gentuta pentru spital...Eu am primit de la spital de aici o lista, dar mi se pare tare sumara, daca vrei sa ti-o dau, sa imi spui si o scriu cu placere! Eu am salvat si o lista de la odiseea ian-feb 2010, unde inca nu m-am inscris, dar mai trag cu ochiul si daca vrei ti-o trimit si pe aia...

Multumesc inca o data pentru urarile frumoase si cum maine nu stiu daca mai intru, va invit de pe acum la o felie de tort si la un pahar de sampanie , bineinteles fara alcool!

Pupici la toate si La Multi Ani tuturor sarbatoritilor de astazi!

Roxana
bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Roxana, La multzi ani!!!!!

Felicitari, Doamna.

Chiar ca ne-ai emotionat pe toate. Am plecat vineri la drum cu gandul la tine..si uite ce veste minunata ne da-i tu..si inca 15 + de saptamani. banuiam ca iti doresti copii, ca noi toate..ca doar pt asta suntem pe acest site...Felicitari
Sarcina usoara si bebe la termen sanatos!!

16 august e si ziua baietelul pretenii mele, Germina aici pe DC si a baietelul pretenilor care-s in Bruxel la tine .

Floricel, noi suntem cu gandul la tine, si iti tinem pumnii sati se indeplineasca visele

Dana, e simplu bagajul. oricum daca mai ai nevoie de ceva iti aduce sotzul..sa te interesezi din timp pt rezerva sa ramana si Adi cu voi. E asa frumos sa pretreceti primele clipe toti trei.
sa te gandesti daca vrei sa alaptezi si sa te inarmezi cu rabdare..sa vezi cum te sustine moasa in directia asta, e f important..sa iti cumperi hainutze, cateva, si nr 50-56 chiar daca o sa le 1,2 luni, bb ti se va parea mai mare, H&M mi se par perfecte..sa iti iei carutz si patutz bun, ca o sa pretreceti mult impreuna cu astea 2 lucruri..sa iti cumperi din timp totul..sa ai timp sa le savurezi..

mai scriu din MA, ca acu is pazitor de oi..

Andreia, da-mi te rog noua adresa ca nu o am..multzam..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

LA MULTI ANI PRIXI SI FELICITARI PT SIMBURELUL DIN BURTICA !
Salut toate fetele ! Te pup Danuta si vorbim din Munchen.O vara frumoasa, cit a mai ramas din ea.
Pupici Motanik .Flori , toate gindurile bune spre voi le trimit, Dzeu are grija de tot.

Catalina, ROBERT si CATALIN


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Alex,Kata si multumesc!

------------------
Flori Rares Teodor 08.12.2008

Asa a venit pe lume Piscotel

Mergi la inceput