Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe(48)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

buna seara dragelor
ce active ati fost in week
alexia28... tot pe 11 iulie ? nu-mi vine sa cred , daca nu eram amandoua nasici era posibil sa mergem la aceeasi nunta . Nu stiu cum sa atasez poza ....astept poze cu rochitza ta . Super tare si cu sandalele ....avem cate ceva in comun . Ai grija cu bebikul ,stai in pat si odihneste-te , bine ca a fost doar o alarma falsa ca sa zic asa.
incerc sa va scriu cat mai repede deoarece am probleme cu calculatorul si dupa ce scriu putin ma scoate din pagina , nici antivirus nu mai am , in fine sper sa reusesc sa va trimit mesajul ca de doua seri ma chinui

criss ... este posibil sa fie de la cirese nu zic nu . Tu cum mai esti ? Mom sunt ok .....in leg cu raceala , nu stiu ce naiba am , cred ca de la aerul conditionat de la servici si de la apa rece . Iar mi-a revenit pofta de mancare ...as manca intr-una , app de zmeura ...mi-am cumparat si eu de la piata este delicioasa .
si eu am inceput sa pap fructe ...in general cele de sezon .
bea bafta la operatie ! o sa fie bine nu te mai gandiii la ce este mai rau . Eu cand m-am operat la Municipal a fost in permanenta mama langa mine , a stat doua zile cu mine in spital pana am plecat acasa .
alina ..inca o data multe felicitari !
boo.... ma bucur ca ai mai trecut si tu in '' vizita ' pe la noi , ce face alexutzu mumosul ?

lucia , mada , magditza , bitza , ioana , aris ,

o seara placuta tuturor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetelor!
Ce liniste e pe aici...
Beatrice75 o sa-ti tinem pumnii pe 20 iunie la laparo!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Lucia si trag si eu nadejde sa fiu in final unul dintre cazurile fericite de endometrioza... ca o sa vrea prin fiv sau vreo minune naturala... nu mai ridic preetentii:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Fireyes multumesc frumos de vizita!
Am primit vesti de la Ralu_t si va spun si voua: e f. ocupata cu sesiunea, bebe, casa, nunti in fiecare weekend si nu mai are timp de nimic. Mi-a zis ca se gandeste la voi toate si abia asteapta sa treaca perioada asta agitata si sa intre si pe forum.
Lucialu pina acum au raspuns doua fete la catalog, cine urma? Sa mai dam o strigare noua, ca poate mai apar fetele...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

salutare
ce faceti mai fetelor ? ati plecat deja in CO ? cam multa liniste pe aici
eu sunt la munka ....ma streseaza sefamea
Sunt in continuare racita si nu am chef de nimik , parca m-a luat mai rau raceala asta , nu am pomenit asa ceva ...la 35 grade sa fii racit !
In rest ...sunt ok , m-au durut un pikulet ovarele zilele astea , am avut niste intepaturi de scurta durata . Astept concediul ...mai am o luna jumatate .Mananc fructe la greu si am o pofta de mancare ........mama , mama .
Vroiam sa va zic ca m-am ingrasat si eu un pikulet cam 1-2 kg maxim , si in special in zona burticii....si nu imi place deloc....am inceput sa fac seara abdomene , dar stiti ca ma doare operatia cand fac ? Voi ati patit asa ?
Eu am chef de vb .....asa ca va astept cu mik cu mare
Va pupicesc pe toate fara exceptie
Gravidutelor voi cum suportati caldura ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

salutare fetelor ce mai faceti?
eu nu mai am noutati, adica nu nouatati bune, azi de dimi am facut testul care in principiu a iesit negativ, adica dupa vreo 10 min mi s-a parut ca s-ar vedea ceva in dreptul celei de a doua linie , insa al meu sot a zis ca asa se vede la fiecare test, ma rog vad maine ce se mai intampla......maine va scriu ca o sa am timp ca intru in concediu de studiu.
Voi ce faceti cu nuntile? sunteti nasici exact de ziua sotului meu si pe 13 facem si noi un anisor de casatorie, bafta sa va gasiti cele mai frumoase tinute si sa aveti petreceri frumoase.
in rest toate bune la toata lumea

didi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

aaaaa m-am luat cu vorba si am uitat de altele.
Beatrice tin pumnii sa fi sigura ca ai luat o decizie buna, o sa te ajute Dumnezeu sa fie bine o sa vezi, iar cat despre statul cu cineva iti recomand la mine s-a stat in ture mama cu soacra-mea si cu sotul meu si am fost in sistem privat unde asistentele te sufocau si cu statul in spital o sa fie lejer pt laparoscopie , eu la clasica am stat 3-4 zile......si tot eu am fost grav cu endo, gr.4 si cu un chist care se sparsese putin , chisturi peste tot inclusiv intestine si am supravietutit si inca fff bine asa ca tu o sa fi si mai bine...ne gandim toate la tine.
adita felicitari pt kg te inteleg perfect eu am ajuns pe la 9 kg in plus si tot in zona burticii, parca sunt gravi si nu sunt
gata cu plansetul va puuuuuuup

didi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

sa va amuzati un pic in ziua asta plina de nori

http://www.noob.us/humor/partly-cloudy-new-pixar-short-film/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

neatza fetelor
xdidi ... imi pare rau ca nu este inca cu ochisori ....dar cm nu a venit ? Iti spun de pe acum : La multy ani , sa fiti fericiti si sa va iubiti mult , sa-ti traiasca sotul si sa va bucurati in curand de zambetul unui copil . .
Da sunt nasica pe 11 iulie .....la fel si alexia .
In leg cu kg .....multumesc de felicitari ...as vrea sa mai pun pe mine dar nu la burtica , dar asta e , niciodata nu suntem multumite . Dau eu burtica jos:d seara fac abdomene . Sa vedem cat ma tine ca in general ma apuca o lene seara ....nu am vazut asa ceva .
Boo si unul pt alexutzu . Stiam filmuletul dar mi-a facut placere sa il revad . Multumim

Fetelor .....ce se intampla cu voi ?

va tukulesc pe toate

Mergi la inceput