Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe(48)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Cine a avut endo avansata rau?Mai rau de gradul 4, exista?Poate vi se par intrebari stupide, dar mi-e frica!!Mi-e frica ca voi pierde trompa, ovar!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Salutare dupa un secol si ceva .. imi pare tare rau ca nu mai apuc deloc sa va scriu. incerc sa citesc macar ca sa nu se stranga capitole intregi din urma, dar de raspuns nu mai apuc. Alex e intr-o faza in care vrea sa stea lipit numai de mine, mai ales ca a inceput sa mearga si vrea numai in picioare tinut de maini. Ma rupe spatele .. Am si fost plecati, in Delta si la munte. Am avut un copil tare cuminte. Marea noutate la mine e ca l-am intarcat, definitiv si irevocabil, acum cateva zile. El n-are nici o problema, eu sunt cam afectata, psihic asa.

Mada vreau sa-ti trimit un virtual maaaare de tot si sa stii ca sunt alaturi de tine !!!!!

Alexia n-am apucat sa te felicit cu toate ca am citit acum cateva zile. Tu si cu Monica mi-ati facut asa o pofta de burtica cum nu va pot spune. Parca nici nu imi mai vine sa imi fac nicio analiza, as incerca asa cu capul inainte fara sa ma mai gandesc la nimic. Mai ales ca saptamana trecuta am si fost la control la o eco si mi-a zis ca e totul curat pe acolo. Oricum si noi vrem sa ne apucam de "lucru" dar ma gandeam totusi sa fac si eu o analiza ceva inainte. Ma gandeam ca la prima sarcina m-am intepat de eram ca o sita si acum nu-mi mai vine sa fac nimic. Si parca ma simt vinovata, ca al doilea bebe saracutul ce vina are ca sunt eu zuzi ??
Va doresc la amandoua sarcini cat mai usoare !!

Lucia ori tu ne tragi in piept ori am ratat eu pozele cu burta ?? Te rog sa te prezinti la raport sa vedem si noi o burtica draguta !!

Ioana am vazut ieri sms-ul tau dar n-am mai avut timp sa te sun. Noi plecam in concediu sambata viitoare dar cand ne intoarcem poate aranjam de o intalneala. Nici cu Ralu nu am mai apucat sa ma vad de un car de ani, mi-e dor si de Tudorica. Imi pare rau ca luna asta a fost cu emotii, dar pana la urma cu siguranta va veni si bebelusul tau la tine.

Fetelor, v-as scrie la toate cate o incurajare, dar nu pot sa va nominalizez pe toate. Va tin pumnii si sunt cu gandul alaturi de voi !


PS. am mai pus poze noi la semnatura daca vreti sa ne mai vedeti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Boo ai aparut, atunci ar trebui sa strig mai des dupa voi, ca poate apareti toate cele care ne-ati parasit! Multumim de vesti si multi pupici lui Alexutu, iar cand va intoarceti poate ne intalnim s-o sarbatorim pe Alexia28.
Alexia28 felicitari iubita pentru inimioara!Si are dreptate Lucialu(din nou), incearca sa stai mai mult la pat, ai grija iubita!
Alinaalex felicitari si o sarcina usoara si la termen i-ti doresc!
Lucialu sunt pe baricade ca deobicei iubita! Cat despre vacanta, nu prea avem sanse noi....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

alina - FELICITARI ce frumos,ai aflat la 9 sapt. inca un pic si scapi de perioada critica

beatrice - daca a zis operatie rapid,pai atunci eu zic sa te conformzi.probabil a vazut el ceva acolo. laparo e o operatie usurica. pe mine m-a operat la 8 dim si la 14 eram acasa. la paciente optimiste si gravidutze dr. tutunaru pe prima pagina e un mic ghid pt laparo...fff util.
pup toata gashca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

buna fetelor, vad ca sunteti active, nu gluma, eu acum m-am intors de la cumparaturi si ma dor picioarele de nu mai pot, am umblat intr-una de azi de dimineata, iar acum nu mai pot sa ma tin pe picioare
lucia, pai pune anunt ca rad tot ce imi sta in cale, s-a deschis si vreo odisee de coacazici/afinici? ca si acolo as fi pericol public, pup (si nu pap) graviduta de zmeurica
aditza, nu stiu de ce cred ca durerea ta de burtica a fost legata de tona de cirese pe care ai mancat-o cu o seara inainte, credeam ca numai eu dau iama in fructe, dar vad ca nu-i asa, la mine ovarul drept isi face in permanenta simtita prezenta, nu sunt intepaturi, este ca un fel de durere surda, parca simt ceva ca este acolo, tocmai de asta am si suspiciunea ca deja am produs un chist de toata frumusetea. durerile pe care le ai la ovarul stang sunt perfect normale, daca a umblat acolo la laparo. mie mi-a facut driling ovarian la prima operatie la ovarul stang si chiar si acum dupa 2 ani si ceva, inca mai am dureri si ma resimt, am citit undeva ca refacerea nu este atat de usoara, nasol cu raceala pe vremea asta, este total aiurea sa fi racita la 30 de grade afara
lali, suntem doua tinerele, ma bucur tare mult ca dumnezeu v-a binecuvantat viata cu o asemenea minune, si noi asteptam un bebe de destul de multa vreme si sper ca intr-o zi se va intampla si la noi un miracol
alinaalex, felicitari pentru bebe, sa dea dumnzeu sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos
didi, iti tin pumnii pentru eco de pe 17, sa afli numai lucruri bune
va pup pe toate dragele mele si ma duc sa mai pap niste zmeurica

"After all, tomorrow is another day!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Am inceput sa sangerez intre menstre.........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

beatrice, urgent la laparo, daca vrei un medic care va face si imposibilul sa-ti lase totul intact si bine acolo, acela este tutu.

"After all, tomorrow is another day!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana-alexia spune:

Beatrice sustin ce zice Cristy.
Amanarea nu stiu ce lucruri bune iti va aduce... daca faci laparo mai repede, garantat nu ai ce pierde; iti vei mai rezolva din probleme si vei sti EXACT daca/cum/cat de mult e afectata zona genitala. Bafta sa iei cea mai buna decizie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

da, m-am programat pt sambata aceasta, pe 20 iunie, sa-mi tineti pumnii, oricum mi-a zis ca la prima vedere este grav

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana-alexia spune:

Beatrice bafta la laparo!
E bine ca nu astepti mult pana te operezi, dupa care probabil multe probleme se vor rezolva!

Mergi la inceput