Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe(48)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Uof Alexia!Ai grija.Era bine daca ai fi stat in pat,ma gandesc ca nu prea se poate cu pitica,dar macar incearca sa practici mai des chestia asta.Si mie tot atunci mi s-a intamplat si am primit explicatia si mi-a suplimentat doza de utrogestan vaginal:6/zi si 2 duphastoane/zi.Plus pat+nema sex.Si Nospa corse.Pai cum mai ai uitat de MagneB6 pe care il prescrie dl dr T?Acid folic iei?
Alina inca o data felicitari!Si ma bucur ca nu te-am suparat.Iti inteleg frica dar cu Dumnezeu inainte!
Didi fa cum crezi tu,numa sa-ti fie bine!Asteptam vesti,macar sa fii bine ca vine si BB.Bafta la licenta
Beatrice bafta la dr!Sa-ti faci listuta cu tot ce ai vrea sa stii,asa e mai bine,sa nu pleci nelamurita.


"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Nu stiu care dintre voi a spusTututMutu, dar pe buna dreptate, mi s-a parut cam expeditiv, mi-a zis ca trebuie sa ma operez, ca situatia e grava, ca nu voi ajunge la operatie clasica si ca sa ma hotarasc daca vreau samb viit sau in iulie...mi-a zis ca starile de voma, ameteala si usturimile nu-s de la endo. Imi zicea, alte intrebari, de parca eu as fi stiut ce intrebari sa-i pun. Mi-a spus ca-s aberatii chestiile cu ingrasarea...ca el garanteaza ca nu ma voi ingrasa un gram, ca nu vorbeste de hormoni, dar nu mi-a spus cum se numesc injectiile, chiar nu stiu ce sa mai cred.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Credeti ca ar trebui sa o rog pe mama sa stea cu mine in spital?Cat dureaza spitalizarea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Beatrice ai fost deja?Pacat ca nu ai avut listuta la tine,ca te-a poftit sa intrebi inteleg.Vestea buna e ca daca dansul crede ca nu ai nevoie de op clasica si mergi pe mana lui,scapi mai ieftin fiziceste vorbind.Vestea proasta e ca trebuie neaparat sa ai incredere in dr ales si sa mergi impacata sufleteste la el.Si asta numai tu o poti face,nimeni nu poate alege pt tine pe pielea ta.



"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Beatrice,tu fiind din Bucuresti si daca iti face laparo iti da drumul acasa in aceeasi zi,dupa ce iti revii din anestezie.Mama ta nu va putea sa stea cu tine in salon,dar e bine sa iei pe cineva cu tine care sa astepte langa sala de op cand ies afara ori dl dr ori rezidentii,ca sa primeasca detalii"la cald" despre ce s-a gasit in burtica ta.Si poate iti va fi mai bine si daca are cine sa te insoteasca acasaDetalii care se mai pot pierde pana la scosul de fire de la 7 zile.Daca mai vrei detalii intreaba fetele de la Tutunici de preferat pe cele care au facut cel mai recent laparo.


"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

e musai sa ma prezint cu foaie de la medicul de familie si adeverinta de salariat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns csana spune:

Beatrice, eu am facut in februarie laparo cu Tutu, si cu mine au stat si mama si sotul . mama a fost foarte isteata, si-a luat haine de spital, pijama, halat, papuci si nimeni n-a comentat nimic, crezand-o internata, ba chiar saraca de ea a dormit o noapte pe patul meu in salon, ca au am stat de la ora 13 pana a doua zi dimineata la reanimare, ca sunt mai sensibila , dar cele care au facut operatia dupa mine, au plecat mai repede. stiu ca a fot nevoie si de adeverinte si de trimitere de la dr, si e bine sa faci rost de ele, ca sa stai linistita...Daca Tutu e dispus sa te opereze repede, eu zic sa nu amani treaba, ca cine stie cand il mai prinzi liber. daca mai ai si alte intrebari, sper sa te pot ajuta cu raspunsuri....
si pentru celelalte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Csana, lucuialu, v-am trimis si mesaje private

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Beatrice eu n-am stat in spital noaptea, dupa ce m-au mutat de la terapie intensiva in salon am rugat-o pe asistenta sa-mi scoata perfuzia ca eu vreau sa plec acasa. Bafta multa si crede-ma ca la cate avantaje ai in urma acestei operatii nu merita sa o mai amani. Eu imi aduc aminte si acum cand o tipa de aici de pe forum mi-a cedat programarea ei eram atat de fericita, ma intrebau colegii de ce sunt asa fericita si cand le spuneam ca ma operez se uitau crucis.

Lucialuiau acum 6 utrogestan/zi si acid folic si magne B6. Fara sex ofcourse dar cum ai spus si tu la pat slabute sanse, activitate intensa la mine aici, si catel si pitic...cum o vrea DD, eu cred ca e deja un luptator

Aditza am ramas datoare cu raspuns, si eu sunt nasica tot pe 11 iulie, nu am inca rochita acasa, o sa vi-o arat, sandale argintii imi caut si eu asa ca daca gasesti ma anunti si pe mine

www.flickr.com/photos/10210052@N04//" target="_blank">Alexia de Natalia Maria 20.02.2008 si 7 +

prietene DC .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

nu inteleg de ce T mi-a zis ca nu ma ingras, ca nu-s hormoni....de ce a fost asa de rece!!!

Mergi la inceput