Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe(48)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Mai, AditzaC, vorbareatza ca de obicei. Cred ca esti o persoana plina de optimism, plina de energie!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

bea....hihihi ai fost f dragutza ! MS .....da sunt vorbareata , optimista si nu mai zic de energie
cum te simti ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Boo, mi-a placut la nebunie povestea norilor :)))


Pup gasca .

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
Anul asta se va intampla din nou, iar atunci va fi perfect!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Boo si mie mi-a placut, ce bine ar fi fost daca ar fi fost adevarat!
xdidi i-mi pare rau pentru testul negativ.
Lucialu ai disparut tu acum? Mi-e dor de tine!
AditzaC pup si eu fata optimista si vorbareata!
Alexia28 ce mai faci?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

neata
mai fetelor .....ati patit ceva ? asta este a doua zi ( daca nu ma insel ) de cand nu dati nici un semn....exceptie fac cateva fete .
Ioana ...si eu fata dragutza . Ce mai faci ?
Boo..
Criss... ce faci ubita , esti ok ?
Lucia , Mada , Magditza,Xdidi, Bea, Alexia , Ralu, si celelalte nementionate ........asteptam vesti

Fetelor eu sunt ok ....hai sa va dau o veste , fata unuia dintre sefi a venit marti din America si marti seara a fost internata cu simptome la Matei Bals , suspecta de gripa porcina . Una din colege a intrat in contact cu ea si normal ca a venit la birou , la fel si seful. Astazi am aflat ca seful este in carantina la domiciliul iar fiica lui se pare ca are gripa porcina .
Eu sunt deja gripata , deci am imunitatea scazuta si vreau sa va zic ca imi este fff frica . Celalalt sef a trimis-o acasa pe colega care a luat contact cu fata sefului .
....eu am inceput sa iau vitamina C , echinaceea , beau ceai , lapte cu miere , suc de portocale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

saluate am vesti bune si proaste , deci sa incepem cu cele proaste nu sunt insarcinata dupa cum v-ati dat seama, ar fi fost prea usor......
insa vestea buna este ca m ovarele foarte curate si doar unul in stare buna de functionare adica are mai multi folicului in diverse stadii de dezvoltare, celalalt este paucifolicular si mai am si endometrul de 5 mm adic fff subtire,scrie pe rezultatul eco.....deci dereglare hormonala am primit 5 zile duphaston cate 2 pe zi in speranta ca va veni cm........iar la paptest mi-a iesit o inflamatie nespecifica pt care am mai primit niste ovule.....
ma rog per ansamblu e bine timpul le rezolva pe toate....doc a mea mi-a mai recomandat si ceva naturist ,cica cu rezultate ff bune pt bebei Kamajani se cheama si e de import india, voi sti ceva de el?
va pupacesc si va scriu cand vor veni rusi mei pe care ii astept de vreo 2 luni......
si nu in ultimul rand va multumesc celor care ati sperat ca va fi cu ochi....asta e va promit ca dupa cm incep proiectul bebe pe bune nu asa la voia intamplari.

didi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

AdizaC, sanatate multa si sper sa nu ai probleme legate de gripa aia urata.
Didi, imi pare rau pentru ca nu a fost bebe, eu speram sa fie . macar sa vina cm si sa te poti apuca de treaba.

Pup toate fetele .

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
Anul asta se va intampla din nou, iar atunci va fi perfect!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

xdidi imi pare rau ca lucrurile nu stau chiar f ok ......DD ajuta sa vina Cm mai repede si sa nu mai ai in viitor probleme de genul .
magditza ms frumos , si eu sper sa nu am nici un fel de problema , ramane de vazut . Din pacate starea mea nu este f ok ....ma simt f moale , ametita , fara puteri , parca am urechiile infundate , nasul imi curge ca la robinet , tusesc , si am o stare de somnolenta , parca as zace , offff...nu pot sa zic intr-un cuvant cum ma simt exact . Cele care ati fost racite probabil ca ma intelegeti perfect . Nici chef de vb nu am ....nu-mi vine sa vb ...nu am pomenit asa ceva . O stare de cacao .....bine ca maine este vineri , ca am nevoie de cateva zile acasa . Eu ii ziceam astazi sefei ca ma doare capul si ma simt nasol si ea imi zicea : ei da ..de unde , te-ai speriat cu gripa asta , este numai in capul rau , n-ai nimik ! Cum naiba sa nu am daca eu abia stau pe scaun ........m-a enervat cumplit . Asa sunt sefii ...ce sa le faci !

va pupik pe toate
sper sa imi treaca cat mai curand aceasta stare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

seara buna fetelor, ce mai faceti?
aditza drag, deci sa recapitulam: paracetamol, ceai cu miere si lamaie, bai fierbinti cu sare, frectii cu alcool, papa buna si somn, asa si nu este necasar ca in perioada asta sa tii regimul endo, acum trebuie sa te fortifici si sa te pui pe picioare, sanatate multa
didi, off...imi pare rau ca nu a fost bebe, dar daca sunt foliculi in dezvoltare inseamna ca ovarele lucreaza iar asta este semn bun, tin pumnii a vina rusii cat mai repede si sa intri din nou in cursa
magdita, intri aici la noi, esti o draguta ca de obicei, ne pupi pe toate da de tine nu ne zici nimic?
lucia, nici tu nu mai zici nimic? bandite mici
eu astept uratii in weekend si cam atat, va pup si va doresc tuturor un sfarsit de saptamana cat mai linistit si relaxant

"After all, tomorrow is another day!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

maine intru la operatie, azi m-au intepat de 3 ori in vene ca nu reuseau sa-mi ia 3 eprubete de sange...m-au chinuit, mi s-a cam facut rau!!!In fine, sper sa scap repede maine si sa nu se iveasca complicatii!!!

Mergi la inceput