Strumfi de iul-aug 2007 (144)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

In primul rand: nu raspund la provocari

In al doilea rand...fug sa vad ce mi-ai scris in pm-uri ca vad ca am primit multe si sper sa nu fie de amor ca nu va pot raspunde pe masura.

Si nu in ultimul rand...

Floare de Soare, un pupic mareeeeeeeeeeeeeeee

Paticut, eu as veni cu mare drag dar stau mai la distanta si cand ajung in Bucuresti ma monopolizeaza fostele colege jumate. Dar cine stie... Si eu urasc garoafele, dar plantele in ghiveci iti plac? Fac poze la fereastra, nuegresit.

Vio, mi-am luat doua maielute f finute sa le port pe sub sacou de in. Chiar imi trebuiau. Sunt nemtesti, au o calitate excelenta si pret mic, mic. Auzi? Te plangi ca ai remuneratie mica, te inteleg ca ai casa mare. Dar pt hainute de ce nu mergi in miniprix? Eu as sta toata ziua sa cotrobai. Gasesti chiar lucruri frumoase. Zic eu.

M-a mai provocat cineva?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

Citat:
citat din mesajul lui cafera

Ioanaiub, gata bagajele? Cand plecati?

Mamica de printese




n-am plecat inca, mai avem putin ... bagaje inca n-am facut, abia am despachetat de la Tusnad

astazi am bucatarit pe rupte, am facut dulceata si sirop de capsuni, ciorba de salata si mancare de dovlecei,
noi suntem tot mai prinsi cu gradina, aseara am ajuns abia la ora 22 acasa, de dimineata i-a fost foarte greu lui David sa se trezeasca, si nu numai lui ... oricum mai are doar doua zile si apoi VACANTA !!!!
aseara erau amandoi ca niste purcei, i-am bagat direct in vana

am pus aici cateva poze de la Tusnad si aici din gradina



Mamica de David Iulian (07.01.2005) si Mara Teodora (12.07.2007)
_
"Sanatatea este o comoara pe care putini stiu sa o pretuiasca, desi aproape toti se nasc cu ea." - Hippocrate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Aveti raspuns la pm-uri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Paticut, chiar nu fac misto cu pozele; nu le am inca! Dar a promis ca mi le da repede repede.
Caferutzo, remuneratia nu e mica deloc, Doamne ajuta!- cheltuielile cu casa sunt mari, ceea ce e cam acelasi lucru cu a avea remuneratie mica
Am fost la miniprix, by the way si n-am gasit nimic sa pot purta!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
poze Laurash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greierash spune:

Salutare, salutare!
Caferuto, esti in corzi!!, dar te tii tare!
Sunflower, fii tare! Bafta multa sa se adapteze usor! Eu am inca sufletul greu ca am vizitat vreo 3 gradinite, mai am una, si apoi hotararea finala. Sunt hotarata in proportie de 80%, dar sa o mai vad si pe asta de azi..(asta are si sistem video..). Daca ar fi dupa mine, nu e bine nicaieri si nu l-as duce la nicio gradinita, bineinteles ca niciuna nu e buna pentru el.... Of Doamne... O sa va mai zic... ca asa ma mai descarc si eu...Nici nu vreau sa ma gandesc la prima zi...

Paticut, pe mine m-a batut gandu' vis a vis de invitatia ta.. Dar..in afara de faptul ca am asa o stare proasta...plus program incarcat in urmatoarele 2-3 weekend-uri..nu mai zic ca ma gandesc ca poate sunt in plus...si daca ma mai gandesc mai gasesc vreo 50 de motive..Deci..cred ca voi ramane..la vizite virtuale, aici pe DC, doar daca vreodata...cine stie..
A! Vroiam sa te mai intreb unde il duci la inot pe Miron?
In rest .. va pup pe toate...

greierash mamica de Andrei Robert(05.07.2007)

- "Traieste clipa" -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paticut spune:

astept poze cafera de la "feresti".. si vreau si eu PM? ce au fetele si eu nu am de nu-mi dai si mie un PM...
ioanaiub.. mama ce gradina superba.. si caspuni proaspeti din curte.. excelent. carul ala face toti banii dupa... e minunat.. copii sunt rosii in obraji si miros a sanatate..sa va fie de bine concediul la tusnad.. vreau si eu un concediu.,...

vio bine te cred de data asta .. dar sa nu se mai repete...da.. poze, vrem poze
greierash..spune-mi unde te-ai decis sa-l duci la gradi?
miron merge la inot la micii campioni cu un abonament de 1 data /saptamana deocamdata. iar la faza cu stare proasta.. nu m-ai vazut pe mine .. sunt varza.. dar nu spun .. asa sa moara stiu eu cine de ciuda ca mi-e bine sic!

paticut fericita mamica de baiat voinic si dulce - www.flickr.com/photos/bogaci_miron/" target="_blank">Miron Petru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greierash spune:

Paticut, ma faci sa rad... Azi, l-as duce la Planeta copiilor 2000... dar vreau sa o vad si pe asta de azi..., care cica are camere de luat vederi...


greierash mamica de Andrei Robert(05.07.2007)

- "Traieste clipa" -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paticut spune:

Citat:
citat din mesajul lui greierash

Paticut, ma faci sa rad... Azi, l-as duce la Planeta copiilor 2000... dar vreau sa o vad si pe asta de azi..., care cica are camere de luat vederi...


greierash mamica de Andrei Robert(05.07.2007)

- "Traieste clipa" -

Buna ! Sper ca nu ti-ai dat copilul la aceasta gradinita !......
Din pacate am avut si eu proasta inspiratie sa fac acest lucru si am avut numai de pierdut... Dupa doua saptamani a trebuit sa o retrag... a facut enterocolita si pneumonie... iar eu nu o avusesem aproape deloc bolnava...
Singurul lucru bun la aceasta gradinita a fost doamna educatoare Madalina, in rest... numai lucruri rele...
Mancarea este sub orice critica... cu toate ca afara batea rau de tot vantul, copii erau tinuti in curte... si multe altele...
Daca te mai interseaza , te rog, trimite-mi un PM si sper sa te fac sa renunti la aceasta gradinita..

asta am citit pe un forum cautand gradi de care spuneai. daca dai search pe google cu denumirea planeta copiilor 2000 primul se deschide forumul asta ..vezi si tu...


paticut fericita mamica de baiat voinic si dulce - www.flickr.com/photos/bogaci_miron/" target="_blank">Miron Petru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Doamnelor, teoretic mai am 12 zile pana la dpn, deci mai aveti rabdare cu majoretele .

Cafera, shhhh, e secret de stat ca Pati e nasa Larisei . Chestia e ca m-am speriat de cati strumfi au dat buzna la Snagov si am mers pe blat, sa nu se intample la fel si la botez .
Apropo de secretomanie, cred ca mai am de invatat si stiu si de la cine. Si ca sa vii la Pati nu trebuie sa ajungi in Bucuresti .
Andicu, multumesc mult de tot, o sa va anunt cand o sa fie momentul.
Pati, am apucat sa citesc de dulceata de capsuni, dar te iert daca trece nasa pe aici cu o mostra .

Carla, s.39 Larisa si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******mare2009 *******mare(2)2009 *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Ioana, ce shmekerutzi de copilashi superbi ai!!! Si ce pozeaza, draga, david!!! Si ditamai sera mishtoaka rau!!! Dar cel mai tare m-ai sekat cu gulasul ala!!!!!!!!!! Mi-e o pofta de crap! Nu mai pot dupa el! Ce ma fac???
Carla, de la cine inveti secretomania ca vreau si io? Ca io prea-s ca o carte dashkisa vorba aia si nu e bine!
Paticut,

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
poze Laurash

Mergi la inceput