Strumfi de iul-aug 2007 (144)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Hai ca am scris amandoua in acelasi timp, cafera! N-am poze! Nu mi le-a trimis inca, mai dureaza. Dar poate ma apuca si pe mine acu' secretomania si nu mai pun nimik. Tu de ce nu pui sa-ti vedem fatzuka aia? Ma seci rau!
Adineauri am vb cu finutza (aia mare nu aia mika ) si mi-a zis ca pozele sunt pe undeva pe la vaslui si ca nu are decat inregistrarea video de la biserica. Asa caci...mai dureaza cu pozele


Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
poze Laurash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Saluty!

Eu prin casa...cu caldurile, cu masina de spalat care a binevoit sa se strice taman acum si m-a lasat cu rufe muuulte nespalate si cu o tura numa inmuiate. Cu Victor care continua sa faca pipi pe gresie/covor...si numa la olita nu. Deocamdata nu pare sa fie impresionat de faptul ca uda chiloteii. Sta la oala si cand se ridica si ii pun chiloteii atunci face. Na...o mai tinem asa, ca poate-poate. Este cineva care are succese in sensul asta? Cum a procedat?

Oana, cu drag as vrea sa ne intalnim. Sunt libera vineri dupa ora 5 (17.00). Iti trimit PM dupa ce adorm cupilul

Mychy multumesc de pupici. Eu nu-s o pupacioasa, dar ai tai sunt....Sunt.

Cafea sunt pe aici, cum ziceam. Si la iasi e f cald. Nu am reusit sa ies dimineta, Victor s-a trezit pe la 9.30. Era deja mult prea cald. Iesim seara si stam pana pe la 10. Pustiulica al meu a descoperit un topogan din cel spiralat, mare si se da in el fara nici o jena. Recunosc, imi cam sta inima in loc cand il vad acolo sus cocotat si ma mai si striga: "mama!!!" dar mi-am promis ca lui nu ii voi inhiba curajul asa cum am facut cu Stefan.

Vio si eu astept poza cu nasica.

A! Si nu v-am mai zis ca mor de ciuda pe voi ca sunteti multe si va puteti intalni, ba chiar sa petreceti impreuna. Eu asa as avea nevoie de o prietena cu copil de varsta lui Victor cu care sa mai stau...Acum inca mai e sotul acasa, dar cand voi fi singura...voi fi chiar singura.

Ma duc sa vad poate adoarme Victor, apoi incerc sa pun niste poze din we. Am fost in Bucovina si intr-o zi am fost intr-un sat, la casa unor bunici. Superb!!! Asa cm imi imiganima eu vacantele la tara, asa e acolo. (eu nu am avut bunici la tara si am suferit). Parau, livada...tot ce vrei. Si tot atunic poate imi descar eu naduful si pe socrela care nu vrea chip sa imi tina copiii in vacanta (macar unul), desi sta la casa, are curte..tot ce-i trebuie.

Gata, fug. Sper sa adoarma. Deja la noi e fff cald in casa. Si nu-mi palce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Citat:
citat din mesajul lui sunflower1979

buna!
pentru denis, azi e prima zi la cresa. nu va spun cum tremura sufletul meu de dimineata, cat sunt de agitata si de pierduta, parca...numai la el ma gandesc. l-am dus acolo si evident a plas. a plans cand am intrat, a plans cand a vazut-o pe directoare, a plans cand am incercat sa-l schimb si a plans si mai si cand l-am dat in brate la o doamna de acolo si a trebuit sa plec. n-am mai apucat sa-i spun ca vine mami sa-l ia in curand. a ramas doar ce i-am spus pe drum, cand destiind unde-l duc, ma aproba in toate.
surprinzator, eu nu am plans deloc, dar nu va spun cum imi tremurau mainile cand i-am dat sa manance dimineata si ce picioare moi aveam, de parca nici nu erau ale mele.
dupa ce l-am lasat acolo am iesit afara si mi se parea ca nu mai plange. apoi am intrat in hol sa vad meniul din ziua aceea si l-am auzit. am plecat complet ravasita si amarata. ma asteptam sa ma sune imediat, sa-mi spuna sa vin sa-l iau ca plange prea rau.
nici la ora asta nu a sunat nimeni si am sunat eu la cineva de acolo, o educatoare care nu-i la grupa lui. ea a mers si a intrebat de el si asa am aflat ca n-a plans foarte mult, ca s-a jucat cu copiii, ca a mancat ciorbita si ce i-au mai dat acolo si era in patut, pregatit sa doarma. acum eu nu stiu daca si cand a adormit. sper ca da, caci daca adoarme, doarme si trei ore. am sa merg sa-l iau dupa ce se trezeste.
acum sunt mai linistita un pic, dar mi-am tot cautat de treaba ca sa imi mai abat gandul. o sa vad eu cand merg sa-l iau care mai este treaba.
asa ca, ghinetz, greierash...curaj...va fi bine si pentru voi, daca a fost pentru noi, pt denis care plangea doar cand vedea curtea cresei. sper ca ziua de maine sa nu fie mai grea. pentru orice eventualitate eu mi-am luat concediu, ca sa fiu prezenta cand e nevoie.
va pup cu mult drag si va mai tin la curent!


poze noi
Cristina, mami de superbaietel Denis Stefan (30.07.2007)


Mai, Cristino, cum ma faci tu sa plang. Uite, pupici de la mine. O sa fie bine, ai sa vezi. Am trecut si eu prin starile de le povesteai chiar acum, citindu-le si...e greu, stiu. Dar cred ca ar trebui sa fim mandre, avem copii mari, avem copii independenti. Uite, muuuulte pentru o mama de copil mare. Stii ce zic, azi insista mult pe "vezi, mama a venit sa te ia, stai acolo sa te joci cu copii, iar mama vine dupa ce faci nani" Si poti sa-i dai la el o jucarie preferata, ceva. sau chiar cumpara-i azi una, asa, de la tine pe care sa o ia la el. Am sa ma interesez si daca imi gasesc job cred ca si Victor va merge din iulie la cresa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Citat:
citat din mesajul lui violetan

Hai ca am scris amandoua in acelasi timp, cafera! N-am poze! Nu mi le-a trimis inca, mai dureaza. Dar poate ma apuca si pe mine acu' secretomania si nu mai pun nimik. Tu de ce nu pui sa-ti vedem fatzuka aia? Ma seci rau!
Adineauri am vb cu finutza (aia mare nu aia mika ) si mi-a zis ca pozele sunt pe undeva pe la vaslui si ca nu are decat inregistrarea video de la biserica. Asa caci...mai dureaza cu pozele


Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
poze Laurash



Ia nu va mai suparati si lasati secretomania pe seama caferutei!!!! ca ea e deja fata morgana...facem pariuri acusi ba ca e blonda, ba bruneta, ba ca e din Mizil, ori din Sighisoara. Iar tu Vio...zi daca vrei, ca Vasluiul e aproape, de trebe dau eu o fuga dupa poze. (intre noi fie vorba - intre noi si restul lumii - cum au ajuns frate/soro tocmai acolo???)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Offfff, cristina! Imi inchipui exact ce-ai simtit! Si pe mine cred ca m-ar podidi bocitul sau senzatia macar , dar, in definitiv, vb lui ghinez: avem copilasi din ce in ce mai mari si mai independenti. Plus ca ei asa fac, bazaie o perioada dupa care se iau cu joaca si uita!
Iti tin pumnii sa fie din ce in ce mai usor!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
poze Laurash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Stiti ce face fi-miu acum, de ma lasa sa scriu? Cara masinutele din sertar in galeata de gunoi. Ma duc s avad cum le recuperez. o zi buna va doresc. Si cu racoare. Si cu plimbari frumoase. Si intalniti-va mai repede, sa vad poze de grup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Ghinetz, vreau sa se deconspire cafera,aia vreau! Pai ce e aia? Eeeeeeeee!
Si cu pozele e in felul urmator: aparat foto aveau rudele fetei care e din vaslui de pamant si acolo se afla in prezent oamenii. Nu stiu ce fel de camera au: digitala sau clasica. Daca e digitala e simplu ca doar le descarca si mi le da pe mail. Daca e clasica....ehehehe, e alta mancare de peste. Dar m-ar mira sa fie clasica...

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
poze Laurash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paticut spune:

buna ziua tuturor mamicilor...

in primul rand sa-ti traiasca baietii Jadi, sunt splendizi si nu stiu asa imi pareti o famile minunata...dodo seamana cu tine.. sa fiti fericiti mereu!!

Musso, imi pare rau de exemnul pierdut.. dar se mai intampla..eu iti tin pumnii pentru urmatoarele

Housepocket - multumim de reiterarea invitatiei...ne face mare placere sa fim din nou alaturi de Matei. de abia astept...

Brazuca e in luna de miere cu siguranta.. va rog sa nu-mi deranjati finuta.. da?? si multe pentru socrela!!

caferuto draga...hai sa-ti satisfac curiozitatea.. si sa-ti spun ca da eu o voi nasi pe micuta Larisa de Carla!! invitatiile la botez apartin mamicii... dar cand vad cat de reci v-au lasat invitatiile mele.. ma indoiesc ca veti binevoi macar atunci sa calcati pragul casei mele..of, of.. sa te rogi de ele si sa nu vina la party in aer liber.. relelor in a doua ordine de idei cum arata ferestrele cu perdelute??

vio.. vrem poze.. lasa amagitu asta ca's la vaslui, la galati, etc

sunflower.. o sa simti durerea asta vreo 2 saptamani.. ca el va plange in fiecare dimineata.. pe urma te linistesti...de .. avem copii mari acum.. sa stii! fii tare mamico si totul sa fie bine...uite o si un de la mine. ghinetz.. daca seamana cu al meu poti sa-i dai ce vrei .. nu vrea nimic decat pe mami!

oanaa si eu am facut dulceata de capsuni alaltaieri.. vreo 3 borcanele dar e o minunatie... (scuze carla.. am uitat ca nu ai nascut inca.. de ti-e pofta vine nasa si la tine cu un borcanel) promit!
nu am noutati.. tot criza.. miron e bine.. maine mergem din nou la inot .. poate reusesc sa fac si poze de data asta.
pup fetele si strumfii!!

paticut fericita mamica de baiat voinic si dulce - www.flickr.com/photos/bogaci_miron/" target="_blank">Miron Petru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

va multumesc din suflet pentru sustinere, pentru incurajari.
acum ziua de azi a fost cea mai grea. teama mea a fost ca va suferi tare mult si va plange neconsolat, acolo. dar vazand ca s-a linistit, altfel ma va lasa inima sa plec zilele urmatoare, stiind ca ii trece repede si se ia cu joaca.
orisicum e un moment in viata tare dificil, si pentru mamele mai sensibiloase si copiii mai atasati asa ca noi, e cu atat mai greu. dar totul e spre binele lui.
si inca o data, vreau sa-ti multumesc paticut pentru ca ne-ai impartasit experienta voastra. a contat mult pt mine. si felicitari nasica de larisa. sa va ajute Dumnezeu si voua asa cum faceti voi bine.
musso, draga mea...nu te mai necaji cu examenul. bine ca a fost totul bine la avocati. oricum esti cea mai tare studenta!
si eu sunt tare intrigata de caferuta asta secretoasa...dar sa stiti ca a pus odata poze cu ea pe mailul comun.
hai ca va las. ma pregatesc sa merg dupa puiutul meu!

poze noi
Cristina, mami de superbaietel Denis Stefan (30.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:



Hello, mai dau si eu un semn acum, cat apuc ca doarme Filip.
La noi a venit vara-vara, stam mai mult pe afara, eu in concediu cu preaviz la vechiul servici, dar cu alergat pt noua firma, cu copil acasa, cu prieteni veniti din Germania la noi, in concediu, deci..cine-mi da si mei vreo 3-4 ore in plus la alea 24 pe care le am la dispozitie?!?

Apoi, cu scuze pt intarziere, dar cu drag, urez si eu :
La multi ani, Jadi! si ai niste baieti superbi, frumosi foc!
La multi ani, Ines! Valen, sa-ti traiasca printesa cea mica, sa fie sanatoasa si sa va aduca multe bucurii!

Carla, in caz de nu sunt pe faza, nastere usoara si sa fiti sanatoase amandoua!
Sunflower, succes la cresa, acomodare rapida! of, ce mi s-a strans inima cand am citit! puiul mic si scump o sa fie bine, o sa vezi!

Noi suntem bine. Filip e bronzat pe fata si pe maine pana la coate, asa, ca tractoristii, drept pt care am inceput reprizele de plaja, unde e cel mai fericit. Si eu..ca doar m-am nascut pe malul marii!



Mami de Filip Gabriel (27/06/2007)

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/135721.birthday.png" target="_blank">Asa cresc


Bazar pentru Mihaita
"Vreau sa nu mai fiu diferit!"
TELEDON PENTRU MIHAITA,IN RETEAUA ROMTELECOM

******0 900 900 320-pt 10 euro******
******0 900 900 325-pt 5 euro******

Mergi la inceput