Citim impreuna? (organizatorice) II

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

conchita, eu n-am gasit decat asta: http://www.juliocortazar.com.ar/ Is ceva texte acolo, dar in spaniola, nu stiu dca te ajuta. Mai caut! Sa vad daca-i vecina mea acasa si-ti scanez eu cateva texte, daca nu. Numa sa nu fi iesit ea pe undeva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzunaki spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelka

Pentru cine citeste englezeste si spaniola: gasiti antologii de povestiri cortazariene pe googlebooks (tre doar sa va faceti cont).

Aici, de pilda.


You cannot both dance and not pay the piper.



Multumesc,Mihaelka.Eu sunt cu cititul in engleza pt ca nu am reusit sa-mi aduc din Romania toate cartile si in germana nu sunt la un nivel atat de avansat.Iar ca sa comand din Ro,nu m-as incadra in termenul de 2 saptamani.Ar fi excelent daca am gasi ceva online pt cei care din diverse motive nu gasesc cartile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui liadorian

conchita, eu n-am gasit decat asta: http://www.juliocortazar.com.ar/ Is ceva texte acolo, dar in spaniola, nu stiu dca te ajuta. Mai caut! Sa vad daca-i vecina mea acasa si-ti scanez eu cateva texte, daca nu. Numa sa nu fi iesit ea pe undeva!

www.katsandogz.com/onchildren.html" target="_blank">On children
Lia si Miruna Demetra



Lia!!! m-am emotionat toata...esti o dulce si multumesc mult. dar uite ca atata m-am vaicarit pe-aici ca nu mai rabd pana luni, si-atata am innebunit lumea la cap,pana la urma am primit un PM salvator, deci s-ar putea sa am Manuscrisul chiar azi.

imi cer mii de scuze pentru bruiaj.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

conchita, ma bucur ca le-ai gasit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzunaki spune:

conchita,pai daca intri in posesia lui nu-l poti da mai departe si altor "amarati"care nu-l gasesc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

zuzunaki, gand la gand, asta ma pregateam sa fac acum, sa-ti trimit PM sa-mi dai adresa. dar m-am dus intai sa verific emailul, daca mi-a sosit manuscrisul si da, il am! bineinteles ca il dau mai departe, da-mi adresa pe PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzunaki spune:

super conchita!trimis pm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Conchita, e in engleza sau in romana? Nu-s obisnuita cu subtilitatile limbii engleze, n-am un nivel atat de avansat. Daca e in romana, l-as vrea si eu pe Cortazar, please.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Conchita, e in engleza sau in romana? Nu-s obisnuita cu subtilitatile limbii engleze, n-am un nivel atat de avansat. Daca e in romana, l-as vrea si eu pe Cortazar, please.


este in romaneste, sigur ca ti-l trimit. oricine doreste, lasa-ti-mi adresa de email pe PM. eu tocmai citesc acum...e o mica inconvenienta, pagina 12 e ilizibila - sfarsitul uneia si inceputul altei povestiri. dar asta este, poate ne vor spune celelalte fete cum se termina Casa Ocupata si cum incepe Circe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchita

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Conchita, e in engleza sau in romana? Nu-s obisnuita cu subtilitatile limbii engleze, n-am un nivel atat de avansat. Daca e in romana, l-as vrea si eu pe Cortazar, please.


este in romaneste, sigur ca ti-l trimit. oricine doreste, lasa-ti-mi adresa de email pe PM. eu tocmai citesc acum...e o mica inconvenienta, pagina 12 e ilizibila - sfarsitul uneia si inceputul altei povestiri. dar asta este, poate ne vor spune celelalte fete cum se termina Casa Ocupata si cum incepe Circe...

nimic

Ti-am trimis PM-ul, multe multumiri!

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput