Citim impreuna? (organizatorice) II

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

si io!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

Bun gasit fetelor
chiar daca nu sunt experta in ale literturii, gasesc foarte interesant subiectul asa ca mai bag si eu un ochi si ma inspir...

Conchita,ti-am trimis un email, mai am ceva link-uri de genul acela...la nevoie sunt bune, mai ales ca sunt carti traduse in dulcea limba romaneasca.

Spor la citit !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

poate ne ajuta cineva cu paginile care ne lipsesc...eu am inceput sa citesc si e tare interesant...frumos isi alege cuvintele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

am trimis manuscrisul tuturor, scuze ca e abia dimineata, dar aseara am adormit. doamna care mi l-a trimis mie trebuie ca e binecuvantata, uite ce bucurie ne-a adus. i-as pomeni numele, dar nu stiu daca s-ar supara sau nu. eniuei, imi place cortazar, desi e fantastic ca nu am reusit sa termin nici o povestire, ba pagini lipsa, ba mos gene.

lectura placuta tututor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musetto spune:

Ma bucur ca a castigat Cortazar , ar fi fost optiunea a doua pt mine (dupa Petrescu) pt ca amandoi au inceput sa ma intereseze si nu am citit nimic din ce au scris (in ce priveste proza sud-americana chiar nu e intamplator, nu m-a atras niciodata).

Spor la citit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Vikinga, abia acum am citit dincolo, vrei manuscrisul? ti-l trimit cu mare drag, lasa-mi adresa de email pe PM.

eu is cu totul imprastiata la citit, mi-a sosit foer, intre timp, cu doua volume, le-am inceput pe-amanadoua odata, cortazar e la jumate ca am inceput si rayuela si mai citesc printre picaturi si the pillars of the earth de ken follett...cu "sistemul" asta haotic de lectura, nu-s deloc buna pentru clubul cartii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Eu am facut duminica comanda la carturesti.ro pt Cortazar si Foer, si pt ca pe ultimul nu-l aveau pe stoc o sa-mi vina crtile celmai devreme marti. O sa citesc repede Cortazar si cat timp tin propunerile si votarea o sa citesc si eu Foer ca am devenit curioasa datorira comentariilor voastre desi am senzatia ca este exact genul de carte buna dar greoaie prin prea multele metafore si alegorii folosite.
Cortazar o sa-mi placa. Nu cred ca exista vreun scriitor de limba spaniola (vorbitor nativ ) care sa nu-mi placa.

Mihnea 15 mai 2006; Irina 10 august 2008 si acum 13+ cu bb3
www.dropshots.com/carminabulina#albums/2008" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Salut! Cred ca avem o mica problema - da' problema e mult spus: sali, cea care trebuia sa ne dea urmatoarea tema pentru cerc, n-a mai scris de mult si nu cred ca a deschis PM-ul pe care i l-am trimis acu vreo saptamana. In conditiile astea, pentru ca mai sunt vreo 5-6 zile pana la urmatorul cerc, o s-o rog pe Tzuni sa se gandeasca la o tema faina pentru noi. Daca, intre timp, sali o sa "reapara", poate prelua ea tema cercului urmator. E bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Tzuni, RWheelwright, daca mai cititi topicul, va rog sa ne lasati o vorba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Azi mi-au sosit cartile de la Carturesti: Cortazar si cele 2 de Foer.
Am reusit sa citesc 3 povestiri asa ca o sa ma mut in partea cealalta sa vorbesc despre ele.

Mihnea 15 mai 2006; Irina 10 august 2008 si acum 14+ cu bb3
www.dropshots.com/carminabulina#albums/2008" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput