Citim impreuna? (organizatorice) II

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

M-am gandit sa pun numele autorului dar nu as vrea sa se inteleaga ca citim orice dar de Javier Maria, asa ca o sa pun titlul.

Am cautat Tihna di momentul in care a fost propusa si Sanul dar nu am gasit nici una.

Btw de ce te doare inima? e de bine sau nu ?

Mihnea 15 mai 2006; Irina 10 august 2008 si acum 16+ cu bb3
www.dropshots.com/carminabulina#albums/2008" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

Citat:
citat din mesajul lui liadorian


Si eu is curioasa tare de brazilianca asta, acum cu atat mai mult. Tu unde i-ai gasit catile? In ce limba?


io o citesc pe suedeza; pe langa Patimile dupa G.H., am sa incerc sa citesc si Apa vie si Fericire secreta

ne vedem la urmatoarea tema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Citat:
citat din mesajul lui carminabulina
Btw de ce te doare inima? e de bine sau nu ?

E de stres. Eu si la Foer am stat cu inima in gat la fiecare postare, ca ma gandeam ca o sa ma injure lumea de numa pentru ce carte a iesit. Nu ma baga in seama!

A, ce fain ca au incaput si numele autorului si numele cartii in titulul topicului nou. Ma apuc acum sa le linkuiesc pe toate intre ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adela99
io o citesc pe suedeza; pe langa Patimile dupa G.H., am sa incerc sa citesc si Apa vie si Fericire secreta.

ne vedem la urmatoarea tema


La suedeza tre sa spun pas. Mai caut si-n franceza; daca nici asa nu reusesc s-o gasesc, astept sa se traduca... Ti-am trimis PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

Citat:
citat din mesajul lui liadorian

Citat:
citat din mesajul lui carminabulina
Btw de ce te doare inima? e de bine sau nu ?

E de stres. Eu si la Foer am stat cu inima in gat la fiecare postare, ca ma gandeam ca o sa ma injure lumea de numa pentru ce carte a iesit. Nu ma baga in seama!


Hai, ca acum am si eu emotii, fiindca pentru mine, a fost o voluptate sa-l descoper pe Marias :)) Si fiindca am citit recent "Inima atit de alba", ma gindesc sa tin pasul cu voi si sa citesc "Febra si lance", desi asteptam sa apara, mai intii, traducerea si celui de-al doilea roman din "Chipul tau miine".

Lia, oferta de a te ajuta cu scanatul ramine valabila, chiar daca am o editie mai veche.

Oricum mi-am comandat de la biblioteca si Harta sferica si Passionen ifølge GH



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Citat:
citat din mesajul lui lilanda
Lia, oferta de a te ajuta cu scanatul ramine valabila, chiar daca am o editie mai veche.


Atunci hai sa impartim: scaneaza tu prima jumatate (sau macar o parte de la inceput, cat poti) si scanez eu restul. Editia mai veche nu-i o problema, a fost insa o problema scanerul mai vechi de la institutia unde lucreaza sotul meu. Acu tre sa-si cumpere altul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Multumesc pentru "linkuire" eu nu m-as fi priceput.
O intrebare? "Tihna" e tot atat de trista ca Extrem de tare...sau si mai trista?

Mihnea 15 mai 2006; Irina 10 august 2008 si acum 16+ cu bb3
www.dropshots.com/carminabulina#albums/2008" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Citat:
citat din mesajul lui carminabulina

Multumesc pentru "linkuire" eu nu m-as fi priceput.
O intrebare? "Tihna" e tot atat de trista ca Extrem de tare...sau si mai trista?


Hmmm... greu de spus.. parca mai trist, mai cinic, mai putin luminos, mai sufocant. Da' e greu sa pui cartile astea una langa cealalta. (A, si eu n-am luat-o din librarie, ca e aparuta cam prin 2006 si eu abia recent am auzit de ea. Am luat-o de pe site-ul editurii Paralela45, era 20 de lei.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

ok, deci ramane inima alba? Adela, voi citi si eu neaparat cartea ta, am comandat-o deja la librarie. voiam sa ma vaiet ca traiesc intr-un satuc de...deal si ca am o librarie mai mica aici, dar cand va citesc pe voi ce de sacrificii faceti cu cartile, imi tin gura...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui liadorian

Citat:
citat din mesajul lui carminabulina
Btw de ce te doare inima? e de bine sau nu ?

E de stres. Eu si la Foer am stat cu inima in gat la fiecare postare, ca ma gandeam ca o sa ma injure lumea de numa pentru ce carte a iesit. Nu ma baga in seama!


eu, cel putin, nu te bag in seama cand vorbesti asa! :-))
oh, my, cum iti poti imagina ca te injura lumea, pai eu de la cine sa fi auzit de foer???!! recunostinta vesnica.

Mergi la inceput