Pepenasi de iulie-august 2008-IN SARBATOARE! (123)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns the_andreea spune:

Citat:
citat din mesajul lui turturica

andreea, nici Mara mea nu maninca, insa n-as putea veci sa ii fac asa ceva, ce povestesti tu aici mi se pare crunt.

Mami de Mara (19.08.2008)


Da,stiu ca suna ca in filmele horror,dar alta solutie nu am vazut.Ea intotdeauna a fost sub limita normalului ca greitate si inaltime,si acum arata ca un copil de 5 ani si nu de 7.E mica tare si slaba.Acum spui niciodata,dar nu stii cum vei reactiona mai tarziu.Parerea mea Eu,decat sa o vad prin spitale sau dand in alte minuni,am preferat sa fiu dura in ceea ce priveste masa.

Uite,de asta nu va spun eu prea multe(in ultimele zile am facut exces ,recunosc) pt ca am vazut ca am darul de a oripila lumea.Sper sa imi revin la normal in urm perioada.

Andreea mami de Theona (27.08.2002) si Casian (18.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

ANA_A eu tare te iubesc, stii? Mi-as dori sa ajung si eu candva o mama ca tine... Daca iti faci vreodata un fanclub sa ma anunti, ca ma inscriu urjent, da?

ILEANNA, mai esti la mare? Sper ca aveti vreme mai frumoasa decat noi aici...

Monica, mami de Luca

"Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate: dragostea nu pizmu ieste; dragostea nu se lauda, nu se umfla de mandrie, nu se poarta necuviincios, nu cauta folosul sau, nu se manie, nu se gandeste la rau, nu se bucura de neleguire, ci se bucura de adevar, acopera totul, crede totul, nadajduieste totul, sufera totul. Dragostea nu va pieri niciodata." (1 Corinteni 13)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

MONA sa te ajute Dumnezeu sa treci cu bine peste toate, ca multe ai si tu... Dar ce probleme are Codi cu ochisorii? (scuze daca ai zis si n-am retinut)

Monica, mami de Luca

"Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate: dragostea nu pizmu ieste; dragostea nu se lauda, nu se umfla de mandrie, nu se poarta necuviincios, nu cauta folosul sau, nu se manie, nu se gandeste la rau, nu se bucura de neleguire, ci se bucura de adevar, acopera totul, crede totul, nadajduieste totul, sufera totul. Dragostea nu va pieri niciodata." (1 Corinteni 13)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

MONIOR,are un usor strabism.chiar ma uitam in pozele pe care i le fac,ca iese mereu cu ochiul stang la coltul nasului.in realitate nu e asa,doar uneori ii mai ''fuge''ochiul,cand e obosit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Multumesc fetele de raspunsuri/pareri. Chiar am un tabel cu stelute, o sa-l folosesc.
Astept cu nerabdare ziua aia cand va purta chilotzei

Revin, suna cineva la usa...


_

Mamy for 2 boys: un fulguletz si un pepenash!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Alexa_teo am vazut filmuletzul dela semnatura, ce frumos fac ele schimb de suzeta Apropo, cum le deosebesti? ca mie mi se par identice...
Una e mai activa parca ziceai, cea cu rochitza cu floricele care e, Alex sau Teo?

Anka in legatura cu dulciurile...imi zicea si mie socrul o fraza "lasa-l sa manance dulciuri ca e copil" bine, bine da' mancare cand mananca???
Ma uitasi cu acumulatorii? ti-am scris ce valori au, nu mai stiu la ce pagina din cap. trecut

Nu stiu ce mai vroiam sa scriu, m-a ajuns oboseala....


_

Mamy for 2 boys: un fulguletz si un pepenash!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

HELP!
Cat timp e OK sa nu mance NIMIC,cate ore?
Daca reusesc s-o fac sa mance,cat timp e ok sa pape NUMAI LAPTE NH,FARA SOLIDE?

Azi e zi de groaza!Sa va fereasca DD!Dimineata a papat putin lapte,apoi a facu kk moale,cu mucozitati,asa ca e clar ca nu pot sa-i dau lactoza...Am adunat juma de farmacie azi.2 feluri de lapte fara lactoza,ceaiuri,plicuri,tetine...Cum se simte putin bine,mai vine un puseu de febra...nu urca mult...dar o moleseste.Doarme intr-una.A baut dupa 7 ore 10 ml de ceai .Slabeste sub ochii mei.E palida,moale,are cearcane,ochii tristi,si unde era burtica...nu mai e .Daca cumva a avut momente de "bine",abia se tinea pe picioare



Iza mami de Timea (28.06.2008)

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadnabr spune:


Asa...eram datoare cu niste raspunsuri

Ralu79 Id-ul meu pe yahoo e ariadnabr

Ana_a Merci, e mai bine acum, nu ne mai chinuim asa. De fapt am ajuns sa ma obisnuiesc si eu. Nu mai reactionez...strang, o schimb si gata. Stiu ca trece dupa 1 an, am citit extrem de mult despre reflux. Uneori insa simt ca pana la 1 an n-o sa ajung intreaga, alte ori...e ok...

Monalac Bafta la oftalmolog.

Flo Eu ti-am spus cum am facut cu Sonia. Am plecat numai noi doua la cumparaturi, am cumparat olita, apoi am trecut la urmatoarea rutina. Dimineata, imediat dupa ce s-a trezit, asezata pe toaleta. La primul pipi, am dansat, cantat, sunat rude, iesit in oras si cumparat ce a vrut ea. Apoi, urmatoarele zile am stat cu caietelul langa mine si am incercat sa vad daca exista vreun "program" al ei cand face pipi/kk, adica a baut acum la cat timp are nevoie sa faca pipi. O stiam cat de cat la kk, dar la pipi nu. Am asezat-o la olita din 10 in 10 minute. Nu am tinut-o pe olita mai mult de 5 min. De multe ori statea 30 de secunde...pentru pipi primea un sticker pe un tabel special facut cu Mickey Mouse. La kk primea doua. Stickere colorate, ea si le-a ales. Primele zile au fost dezastru si pline de accidente. Dupa 3 zile insa a inceput sa incerce sa se tina. Am avut si cateva accidente langa olita sau langa toaleta, dar in vreo saptamana era gata. S-a scapat pe ea de vreo 10 ori dupa ce s-a prins de smecherie, si numai o data noaptea dar era cu febra in noaptea aia deci nu se pune. Eu am lasat-o la chilotel direct si am cumparat vreo 8 perechi de pantaloni din aia grosuti de trening, ca sa absoarba pipi si sa am mai putin de curatat. Daca au fost accidente nu m-am suparat. La kk m-am suparat o data pe ea, si pentru ca in cada era echipamentul lui Mick de scufundari, a trebuit sa o bag in dus. A plans de numa' si s-a speriat si de mine ca eram suparata si de dus ca nu-l experimentase pana atunci dar de atunci niciodata nu a mai facut kk pe ea. Problema ta e: ori ii e frica, e perfect normal sa ii fie frica de sentimentul ala de usurare, ori te-ai suparat tu si esti stresata cand incerci actiunea olita. Eu am ales o saptamana cand nu aveam de facut nimic. Am facut in asa fel incat sa nu trebuiasca sa fac curat/calc/mancare. I-am spus si lui Mick care e treaba si ca gateste el. Eu m-am ocupat numai si numai de Sonia. De fapt el a reusit s-o convinga sa faca pipi la toaleta direct, pentru ca nu era de acord cu olita, si ce i-a spus nu stiu, stiu doar ca fata mea a inceput sa ceara pe toaleta. In masina am in permanenta olita in porbagaj. Trag pe dreapta oriunde as fi si scot olita. Nu o las sa stea. La mall sau prin alte parti am servetele dezinfectante cu mine si mergem repede la toaleta. Nu stiu ce altceva sa iti zic. Unii copii nu sunt gata pana pe la 3,5 ani, eu zic sa nu te mai lasi influentata de unu' si altu' si sa te relaxezi si sa abordezi problema cu un plan dinainte stabilit. Trebuie sa existe o solutie care sa vi se potriveasca.



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Madalina mamica fericita de Sonia si bebe Julia
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=73416c45ab38350f329596" target="_blank">Slideshow Sonia www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733e6ffec10c82874e8219" target="_blank">Slideshow Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadnabr spune:


Iza ti-am lasat mesaje pe mess. Sanatate multa

cristina multumesc si tie pt incurajari vis-a-vis de greutate. Stiu ca e ok..

Ileanna sper ca aveti o vacanta frumoasa.

Nu mai stiu cui sau daca trebuia sa mai raspund cuiva. Da-ti la cap daca v-am sarit

Ma duc sa imi termin treaba

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Madalina mamica fericita de Sonia si bebe Julia
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=73416c45ab38350f329596" target="_blank">Slideshow Sonia www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733e6ffec10c82874e8219" target="_blank">Slideshow Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

PLS vreau si eu PAROLAAAA!!


Vicky si Maya (27.06.2008)


Mergi la inceput