Pepenasi de iulie-august 2008-IN SARBATOARE! (122)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Mai3, eu numai maine mai pot, pentru ca de joi pana marti sunt plecata din Bucuresti, iar miercuri fac cumparaturi, bagaje, etc.

pup you,

-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~

Caprioara, mami de Matei si de Ilinca

Povestea nasterii Ilincutzei
poze

Blogul meu - manute talentate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns truli-luli spune:

Doamne Narcisa cat ma bucur ca sunteti bine. Am inlemnit cand v-am vazut la televizor. Nici nu ascultam stirile dar am recunoscut fotografia voastra si am inlemnit. Ma bucur mult de tot ca sunteti bine si va imbratisez strans pe amandoua.
Imi este greu sa imi inchipui ce e in sufletul celor care au avut pe cineva drag in acel avion. Dumnezeu sa ii aiba in paza si sa ii odihneasca in pace pe cei care au pierit.


poze Ana si Victor
varsta Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns estrella80 spune:

Ma bucur Narcisa sa vad ca sunteti bine. Acum am vazut si eu la tv si v-am recunoscut. Ati trecut de un hop mare.

Va multumim pentru aprecierile la adresa Mayei!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

Am revenit si noi acasa. Am fost la mama, ca sa mai schimb aerul, ca m-am saturat de parc.
Dar, azi i-am luat Yvonnei rezultatul la analize, are transaminazele triple, astea pot fi de la boala cheliaca sau de la hepatita. Sper sa ne fereasca Dumnezeu de ce e mai rau!

In rest ... ma consolez cu mamotatzodependentu meu, si i-am pus gand rau, daca ne intoarcem de la mare cu bine, il intarc. Adica il duc la mama si sa se descurce. Saraca, mi-e mila de ea, dar altfel nu stiu cum sa fac


Iriss mami de Yvonne-Maria (05.02.2007) si David-Alexandru (08.08.2008)
www.dropshots.com/iriss277" target="_blank">Poze
Aventurile strengaritei Yvonne
BLOG

Bazar pt Sonia si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ankalaura

FLO - eu personal, sunt fan acumulatori, si nu aparat cu baterie proprie. Bateria (acumulatorul) propriu...e ca la tefeloane... mai devreme sau mai tarziu tot mor, si atunci... mai gasesti, nu mai gasesti... si mai costa si ochii din cap.
Acumulatorii - imi imaginez ca vorbesti de aia tip AA - au si ei o viata, da' sunt mai usor de inlocuit.
Citeste pe ai tai, ca scrie la mAh? Dar pe incarcator?
Daca acumulatorii sunt de 2500/2700 sa zicem, si folosesti un incarcator de juma' sau un sfert, nu o sa se incarce niciodata corect.
Asta ar fi o chestie.
A doua chestie e sa verifici, in cazul in care incarcatorul are mai multe optiuni de incarcare, sa nu fie pus pe FAST. De ex la mine are un A si un B. Unul e pentru fast, altul e regular. Evita sa folosesti incarcarea rapida.

Nu stiu ce acumulatori ai tu, dar eu am avut unii, de ex, am zis ca-s niste prastii, Uniross, i-am luat cu tot cu incarcator. I-am luat pentru ca pretul unui incarcator singur era tot pe acolo... Sa stii ca m-au tinut o gramada! Acum am Sanyo. Ieftini si astia. Sunt ok.
Nu m-am indurat niciodata sa dau de 3 ori mai mult pe nu stiu ce "nume" de acumulatori.

Aaa... si uitam. Ce e aia 1000 de incarcari??? Pai si zilnic daca i-ai incarca, asta inseamna 3 ani? Ete branza, si tu ai crezut! Daca o pereche te tine un an, un an juma', e foarte in regula...
Eu incarc acumulatorii cam o data pe saptamana, poate si mai rar... Apai ce ar insemna, sa tina 20 de ani?????


Bre Anko, nu mai datui nume cand intrebai cine se pricepe la acumulatori, da' zau ca la tine m-am gandit! Buuuna esti la casa omului, mai ales de pus pe rana!

Ma uit maine ce si cum scrie, sunt luate impreuna (acumulatorii si incarcatorul - energizer, cum am mai scris) o groaza de bani, numa 2 acm. aproape 40 roni, eu am 4 si inainte ii incarcam pe toti 4, apoi am zis ca d'aia nu merge si incarc cate 2, da' degeaba....in fine lamurim problema maine!


_

Mamy for 2 boys: un fulguletz si un pepenash!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalyna spune:

fetele, dar de ce era o poza cu narcisa la tv? n-am fost pe faza, lamuriti-ma si pe mine.

iris multa sanatate ivonei, acum ce analize ii mai faci? ce-ti veni sa-i faci analize, avea ceva sau i le-ai facut asa de rutina?

David Alexandru 20.09.2003 si Natalia Ioana 17.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Suntem aici si va multumim tare mult pentru sustinere.Si la tv se exagereaza umpic, de parca mai era nevoie dupa toata tragedia...Nu am ost pe liste, aveam o rezervare initiala de vreo luna iar can am gasit bilete la pret mai bun am renuntat la aia si am luat alta.Rezervarea initiala era pt air rance...

E o tragedie mare...Dumnezeu sa-i intareasca pe cei in viata si care au avut cunoscuti in avion...Nici nu pot sa ma gandesc.Si peste 1 saptamana vrem sa venim acasa...Nu stiu cum...Nu stiu

Blogul meu - artizanat din dragoste pentru copii



Povesti de seara - Amin si ceilalti licurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biribu spune:

Narci tu stii f bine ca nu veti avea nici o problema sau peripetie pe drum.. ca-ti zisei eu acuma asta eu care urasc sa zbor dar de fiecare data imi spun ca daca o fi sa fie poate sa se intimple si la mine pe strada ceva...
hai stai calma si gindeste-te la toate amandinele pe care le vei papa

Mami de Anna (5.02.2007) si Anthony (27.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bufi spune:

http://www.cancan.ro/2009-06-02/Fosta-iubita-a-lui-Dani-Otil-la-un-pas-sa-urce-in-avionul-disparut.html

Este un semn de sus...Dumnezeu a avut grija de voi!

Bufi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bufi spune:

Si cei de la Cancan au de unde au poza? De pe forum?

Este asa de dulce pitica!
Sa va traiasca si sa va bucurati de ea!

Mergi la inceput