Pepenasi de iulie-august 2008-IN SARBATOARE! (122)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Dana, scuze...cu tot ce se intampla pe aici.Iti doresc din suletul meu La multi ani!Sa ii ericita, sa ai o Clara sanatoasa si rumoasa.Si sa iti sanatosi.
Te imbratisam cu mare drag.
Iarta-ma, inca o data, te rog

Blogul meu - artizanat din dragoste pentru copii



Povesti de seara - Amin si ceilalti licurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atb spune:

LA MULTI ANI! pepenasilor si tuturor copiilor si celor care inca se simt copii!
Sunt cam cu 4 capitole in urma, nu stiu ce s-a mai scris intre timp, dar recuperez eu incet-incet. Saptamana trecuta a fost una de invatat-viteza la mine, am avut 5 examene in 7 zile!!! Imi fumega creierul, nu alta! Saptamana asta mai am doua, si scap momentan (pana la licenta). Noi suntem bine, Nicholas tuseste de cateva zile dar nu e ceva grav, dimineata cand se trezeste si seara, in rest nu are alte simptome. De cand umbla de-a busilea a trebuit sa-mi redecorez casa.
Sa nu ma dati disparuta, sunt pe-aici, doar ca... mai am putin si termin. va pupam!!!

Adriana mamy de Nicholas Cristian 19.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

La Multi Ani cu bucurii si sanatate, Dana si Figuelle!
Si scuze muulte de intarziere .

Ziceati de cupii slabi . Matei are 17 kg la 7 ani si 5 luni .

Comanda foto de la Carrefour, o babilonie mai mare nici ca se putea cu ea. Sunt niste nesimtiti. M-am dus sa ridic acum 2 fotocaiete si doua plicuri cu poze. Imi zice ca nu are decat trei gata. Ii zic sa caute mai bine, ca sigur e si al patrulea. Refuza. Dupa un scandal monstru, in care am ajuns sa urlu la ei, cauta din nou si gaseste ceva, dar imi zice ca io-s de vina, ca i-am dat gresit nr. comenzii. Apoi ma anunta ca e o problema, ca cele doua fotocaiete le intra la casa de marcat cu pretul dublu fata de cat scrie pe plic. Trece juma de ora cat ei se invart pe langa calculator sa dreaga treaba, timp in care Ilinca adoarme la mine in brate (eram cu ea in marsupiu), si imi zic sa platesc pretul mare cu cardul si sa merg la relatii clienti sa-mi dea restul cash inapoi. Merg, mai stam si acolo in urletele tuturor clientilor nemultumiti care vroiau sa rezolve cate ceva, si imi iau banii. Apoi ma asez cu plicurile pe bancutza sa verific continutul lor si bonul fiscal. Surpriza : aveam de fapt 5 plicuri, nu 4 cate trebuia sa am. Unul era cu un fotocaiet comandat si ridicat acum 3 saptamani. Taxat evident la pret dublu pe bon. Asta era cel cu nr. de nu se regasea in lista mea. Am verificat nr. comenzilor celelalte de pe plicuri si erau corecte, asa ca vanzatorul a mancat kk cand a zis ca i-am dat nr. comenzii gresite, greseala era a lor; plus lenea sa se aplece sa caute si nesimtirea de a nu recunoaste ca au gresit. Asa ca m-am dus cu mega scandal inapoi. De ce nu mi-au zis ca au 5 plicuri si nu 4? De ce m-au pu sa-l platesc pe al cincilea si inca la pret dublu desi eu nu il aveam in lista? Raspuns: pai era pe numele meu, si era normal sa-l iau. Whaaaat? Dar l-am mai luat si platit odata acum 3 saptamani. Pai da, dar ei de unde sa stie? Dar de ce nu au zis nika si au mers pe burta? In fine, am mers iar la relatii clienti si mi-au dat 40 roni inapoi pentru el. Dar am pierdut 1 ora si jumatate si mi-am facut niste nervi . Cu 80 roni ma tepuiam daca nu eram atenta si nu controlam totul: cate 20 de la primele 2 fotocaiete si 40 de la cel pe care mi-l dublasera.
Te apuca greata frate, cand vezi ce inseamna promotie foto la noi!

pup you all,

-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~

Caprioara, mami de Matei si de Ilinca

Povestea nasterii Ilincutzei
poze

Blogul meu - manute talentate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Narci, bine ca Dumnezeu v-a pazit. Va imbratisez tare. pentru sufletele care au plecat dintre noi.



-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~

Caprioara, mami de Matei si de Ilinca

Povestea nasterii Ilincutzei
poze

Blogul meu - manute talentate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atb spune:

Narcisule, am vazut si eu la TV... Ufff, v-a pazit Dumnezeu de asa o tragedie! Dumnezeu sa-i odihneasca in pace pe toti cei care au pierit...
Dana, LA MULTI ANI!!!

Adriana mamy de Nicholas Cristian 19.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara_d spune:

Chiar ma gandeam la voi cand am avzut la tv Narcisa, dar am intrat pe forum si am vazut ca sunteti bine.
Ma simt rau fetelor ma ustura gatul nu stiu ce sa mai iau, daca inca alaptez,,,,,,offfffffffffffff
Denisa sper sa adoarma curand sa ma odihnesc si eu ca aseara nu am dormit de la durerea de gat.


http://b1.lilypie.com/uLlkp2.png

VA ROG UN VOT SI PENTRU NOI
http://www.kinderstudio.ro/concurs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara_d spune:

Si eu am facut poze la carrefour si la mine a fost bine dar, am scos doar poze nu am facut acel caiet,i-am scos denisei pozele de cand s-a nascut .Apoi am mai soc cu noi ca aveam restante de cativa ani concediile , luna de miere, perioada de sarcina.
Capri sa nu mai fi suparata asta e tara in care traim si oamenii la fel.

http://b1.lilypie.com/uLlkp2.png

VA ROG UN VOT SI PENTRU NOI
http://www.kinderstudio.ro/concurs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

narci mi-a stat inima in loc cand am vazut stirile.Desi eu nu ma uit la stiri a ramas tv deschis dupa o emisiune politica vizionata de sot si am ramas inca cu inima stransa. Ma bucur ca sunteti bine, va ajutat DD.
Off Dumnezeu sa-i odihneasca in pace pe toti cei care au avut aceasta tragedie...teribil...

Fug sa pregatesc puiul pentru nani.


proud mammy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

NARCISA,ma bucur ca sunteti bine si ca dumnezeu v a aparat.

imi pare nespus de rau pt cei care au pierit in accident.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

si eu am intrat dimineata scurt sa vad ce face narci...Slava Domnului ca sunteti bine!Dumnezeu sa ii odihneasca pe cei ce se aflau in avion...

la multi ani tuturor copiilor! sa aveti o copilarie frumoasa si plina de zambete!

eu cu baby suntem in bucuresti pana vineri. cine ne vrea?

-------


Ana-Maria de bebelakis Alexandra

-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008




Mergi la inceput