Miresele anului 2006 (105)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Speram sa ajungem cu bine si acolo si inapoi.
Krelia eu am intrat la amiaz la sectiunea 'pozeaza' ca m-am gandit ca acolo gasesc feciorul.
Nu-mi merge nici un emoticon, asa ca las mesajul in pielea goala...ha ha ha.

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

lasa, Ralule, ca pe caldurile astea, nici nu trebuie imbracat, sa nu se sufoce. Mesajul, evident.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

ce am ratat!!!!!
Coano no sa te obisnuiesti nici in al 12-lea ceas. se vede clar ca e putza, imi pare rau ca am cobit. se vede asa de fain la eco, super!
Felicitari pt. juniorul familiei, lasa ca urmatoarea va fi.
eu nici acum nu sunt obisnuita cu ideea si sincer, nu am prea multe sentimente legate de bb2. dar cu toate cu care am vb. mi-au zis ca e ceva normal la al 2-lea, dar ma voi schimba dupa nastere si-l voi cocolosii mai tare decat pe primul.
am observat ca in iulie-aug. sunt mai multi baieti, in sept.-oct. mai multe fetite, se pare ca noi-dec. iar o fii lunile baietilor?
Kitzy felicitari pt. primii pasi facuti de Diana! de acum sa te tii! te cred ca esti super fericita.
Botic daca ragionamentul tau nu da gres....te inscrii? sa ionteleg ca si tu vrei o?

Noi suntem bine, soacra a venit in sf. dupa 3 ani de cand ne-am mutat la casa noua. maine pleaca, adica o ducem la frati la Arad. A munciti si ieri si alaltaieri ca un sclav...mi-a spalat geamuri-rolete, mobila din bucatarie, mi-a calcat toate hainele si lenjeriile enorme...asa ca ma declar multumita.

o duminica faina sa aveti.

_
Gio33+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

pai da, mah Gio....sa mai cobesti tu mult....ca nush ce-ti fac..poate te ia gura pe dinainte si cobesti si la al doilea...ca, zau..ma supar!!!

..asta daca l-oi face....ca deocamdata ma cam speri cu primul...si ma gandesc numai la putza asta a lui..m-oi descurca..n m-oi descurca....cred ca o sa inebunesc de cate ori va trebui sa trag de ea...o sa-l pun pe ta'su..ca mie mi-e frica d'acu...deja.......tu cum te-ai descurcat?

mda, nush ce naiba e cu noiembrie asta, ca la odiseea mea sunt deja 18 baieti si numai 2 fete....cine stie ce-om fi mancat in februarie de facem numai baieti

si zici ca aia e putza..nu am vreo sansa sa fie cordonul ombilical...si totusi sa iasa cu pasa'?
imi doream asa de mult....ca in familia lu' hazbandu' asta...numai baieti, frate...ma-sa 3 baieti, matusile lui cate un baiat...si fra-su ala mare...tot baiat facu, in decembrie anul trecut ..

ieri cred ca m-a auzit...ca imi doream altceva...ca imediat dupa ce am luat vitaminee...m-a trimis la buda ...dupa ce nu mai fusesem de vreo luna si ceva....copil razgaiat!

krelia 17+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Gio, roz sa fie, evident.
Si tot stau si ma uit la voi si ma gandesc: daca e bleu, ce ma fac?
Mai astept sa vad cum iese socoteala
Ce soacra de zahar ai


Coano, a fost ceva in aer de faceti cam toate de la Odiseea voastra baieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Salut!
Azi am fost la Real, am pus-o in scaunul de masina pt prima data, a fost foarte cuminte, sper sa stea cat mai cuminte pana ajungem acolo.
Azi am facut bagajele, maine plecam pe la 11-11.30 sa fie cat mai aproape de ora ei de somn si poate doarme pe drum.
Ne reauzim peste o saptamana, multumesc pentru felicitari!!!!!
Va pup!
Ralu, Krelia nu disperati daca ies baieti ca si ei sunt frumosi si scumpi

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Drum bun, Ralule!
Sa te intorci cu bine si odihnita

Nu disper, da' tu ai fata si ti-e usor sa vorbesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare!

krelia, felicitari ptr baietel! eu am vrut baiat si a iesit fetita si zau ca acum nu as schimba/o pe o mie de baieti. asa ai sa simti si tu cand ai sa il tii in brate

gio, pai asa vizita de la soacra eu as mai vrea

kitzy, felicitari ptr primii pasi ai dianei! sa creasac mare si sa o pozezi sa o vedem si noi

botic, multumesc de info. dupa ce am terminat n/am mai vb cu popa niciodata.
vezi ca incet incet spui tot asa deci te bagi pana la urma la o fetita?! sa dea DD asa sa fie!

am fost la tara, am fost la padure, acum suntem acasa si asteptam sa se racoreasca sa plecam la plimbare pe faleza!

pupici la fetite


silvi mama CRINEI

CRINA MINUNEA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilly79 spune:

Mai trag si eu cu ochiul la ce scrieti, dar nu scriu din motive de lipsa de timp, sau pt ca sa nu intru si eu ca musca in lapte Cred ca ultima data am scris la capitolul 100

krelia felicitari pt baiat.Asa am "patit" si eu ca si silvi.Imi doream ca bb1 sa fie baiat, dar a iesit fata si-acum nu as da-o pe 10 baieti.Si daca bb2 va iesi tot fata, nu mai incercam sa nu cumva sa ne trezim cu o echipa de fotbal feminin . Conteaza ca bebe sa fie sanatos, ca de iubit il vei iubi ori ce-ar fi .Prin saptamana 20-24 fa un eco 4D, si-atunci se va vedea sigur ce e.

kitzy concediu placut si felicitari pt primii pasi ai Dianei.

Nu mai pot scrie ca trage asta mica de mine sa ma duc sa ma joc cu ea si mai tarziu iesim afara sa colindam parcurile.

Lilly, mami de Julia (30.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


am aparut si noi pe-acasa...am lasat socrella la Arad la fratii ei, am dat o tura in carrefour si iote-ne acasa.
Krelia ce sa mai zic si eu ca sunt inconjurata numai de putze. a fost ciudat la inceput, dar te obisnuiesti. oricum, Clau e cu baia lui, cu igiena...eu nu uit cand am fost la decalotat cu el, doamne ce socata am fost si cat am plans pt. el. I-am zis lui tat-su' ca e treaba lui si eu nu mai vreau sa mai asisit la asa ceva.
Kitzy concediu placut sa aveti si o Dienutza cuminte.
Lilly bine ai revenit. te mai asteptam pe aici, asa cand poti.
Botic, Silvia .

merg sa-mi trezesc pustiul si sa iesim la o terasa, mor de cald...tot mai greu va fii de acum in colo.


_
Gio33+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput