Mladite&mugurasi de mai-iunie 2008 (104)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Fetele scumpe

Deeeci cand ne vedem ?? Am vorbit cu Laura, l-am vazut si pe Mirci bolnavior of of si de asemenea pe Bogdan al ei (ha! mi-e asa de familiar, din poze, parca il cunosc de nu stiu cand )

Ma gandeam ca am putea sa ne adunam vineri, poate intre timp ne hotaram exact la parc si se face bine si Mirciulica. Deci, cine voteaza pentru Herastrau ?? si cine pentru Tineretului ? Avem si alte optiuni ??

Eu pot in fiecare zi, doar sa stiu cam cu o zi inainte - mai am lume de vizitat.

Trebuie sa fug, dupa cum a zis si Laurita, nu prea am acces la calc, dar pot face scandal din cand in cand sa imi verific fetele Asa ca sunt in stand by :)

Va pup si sanatate multa celor bolnaviori :) Iar restul profitati de vremea asta buna (chiar e fain in RO ) Io ma intorc la capsuni + savarine si fugim la nashi. Mai intru pe seara sa vaz ce si cum In cel mai rau caz ma deplasez eu pe la diverse fete Una in parcul x si una in parcul y paaaaa

Simona cu Robertzel baietzel frumos

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti si Poze cu bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Simonix ma bucur ca ti-e asa de bine in Romanica! Se vede ca debordezi de o energie pozitivaaa..Super! Adevarul ca vremea asta superba te si umple asa de energie, plus savarinele alea, plus capashunile Sa va fie la fel in continuare!!!!!!

(io votez, dar timid-timid Hera)

Lori, mami de Robert din 9.06.2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aldaesme spune:


La Multi Ani sarbatoritilor de azi:

ELENA CRISTIANA , RADU
si zic astazi si pentru dragul nostru sarbatorit de maine

ANDREI TIBERIU (nu care cumva sa nu reusesc sa intru si apoi sa uit).
Sa av fie copilaria senina si fericita, sa fiti frumosi, destepti si buni si sa aveti o viata de vis!!!

La Multi Ani si sarbatoritului mai mare de ieri, Andrei!!! sa ai o copilarie superba si un fratior bun in Raducu, sa fi destept si bun, iubit si iubitor!!!


Multumim pentru aprecieri! Stiu ca poate par ciudata, da' io chiar ma stresez rau de tot cand nu imi ies dulciurile asa cum vreau. Restul nu ma deranjeaza asa tare...insa dulciurile...si stiu ca defapt cunosc o multime de trucuri care sa ma faca sa maschez esecuri insa daca nu e asa cum am vrut...e frustrant rau. Deh, unii oameni cu cate o pasarica altii cu o multitudine de stoluri - din aceasta categorie fac si eu parte.

Simonixule daca nu-mi aduci si mie o savarina in guse nu stiu ce iti fac...daca nu se poate si nu se poate mananca una si pentru mine ca mor acilea de dor si pofta...si ziceam ca ma apuc de slabit deci nu mai imi fac din astea...o vreme.

Dana mi-e cunoscuta senzatia...si io am un chef de ma dau cu capul de pereti...fac cu bunul nerv cand ma gandecs ca mai am de facut experimente dar nu mai am subiecti...si io ce pot face...ca nu ma pot duce pe strada sa dau la om in cap...si pana atunci incerc sa imi sparg capul si sa scriu ceva...nu stiu ce, dar ceva...Cica de joi vine iar vremea buna poate ne revenim .

Mi-a mai spus cineva ca Lorelei mananca frumos...intr-adevar asa este, cum a invatat nu stiu...de foarte mult vreme o las sa se serveasca...cand s-a saturat atunci arunca si ea pe jos ce are in farfurie, cu ceva noroc la vremea aia nu e mai nimic. Ea mananca si cu lingurita singura, acum sigur ca o mare parte din ce are in lingurita ajunge, pe ea, pe jos, pe pereti , pe mine si ce mai ramane si in gurita...da' o las, ca numa' pe ea o am nu e mare lucru sa sterg dupa ea .

Apropo de Alex al Danei mie mi se pare grozav de inteligent si cu spirit de observatie. Scosesem in curte cortul fetei si in el era un puzzle din asta de pus pe jos (cel cu winnie si numere) doar 6 bucati din noua si numere aiurea in nici o ordine. El a incercat sa le ordoneze si apoi (oarecum timid) a venit sa ma intrebe de ce nu sunt toate numerle acolo, ca uite de exemplu 2 lipseste. Mi-a placut mult!!! Si s-a jucat frumos, toata lumea la admirat inclusiv bunica Biancai cu care a jucat fotbal. Trebuie musai sa precizez ca e una dintre cele mai bune bunici si soacre pe care le stiu eu .

Andree27 sa va fie si voua de bine petrecerea se vede ca v-ati simtit bine!!!

Laura pupici lui Mirci sa se faca bine sa-si mai vada prietenul la joaca! Si a mea se ia de urechi si inca nu a avut niciodata nimic la urechi.cred c aii place ca ii sunt finute si putin clapauge ca doar si mie imi vine sa i le mananc.

sambata e ziua celei mai bune prieten ale mele de Belgia si am promis ca ii fac tort cu bavarois de ciocolata si bavarois de cafea. Acu' pana i-am facut fetii tortul mare eram convinsa ca am sa i-l invelesc in martipan si atat, acum cred ca am sa il invelesc in martzipan, incercuiesc in ciocolata (ca deja stiu) dar nu alba ca am ars-o pe toata si in loc de fructe deasupra am sa ii pun trufe de ciocolata facute de mine...Da ma rog, e inca abia marti, pana vineri seara se pot schimba cate-n luna si in stele, ce nu trebuie sa se schimbe sunt cele doua tipuri de crema si martzipanul .

Gata, ma pregatesc sa inchid sandramaua si fug la cresa copilului pana nu vine furtuna sa ma ia pe sus .

O seara frumoasa tuturor si sanatate maxima!!!
Esme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Ziua buna...seara de fapt!

Deci se scrie cu super viteza pe aici. Citesc din urma cand apuc...si de scris cam la fel.

Urez si eu pentru 1 anisor:
Elena Cristiana si Radu

De asemenea subscriu la intalnirea de maine dimi si zic orice parc vreti voi...avem masina si e ok. Noi de vineri pana luni vrem sa fugim pana la mare, deci vineri nu putem.

In alta ordine de idei, urez sanatate muuulta copilasilor bolnaviori:
Mirci muciosul , Andra cu lapticul...MsBB da-ne de stire ce s-a mai intamplat, Julia de Lilly...daca-s doar muculeti nu trebuie neaparat stat in casa, Patrick mic si scump...ufff...nu inteleg sistemul medical din unele tari!

Elenuca ma bucur ca sunteti mai bine ..te intrebasem eu la lab. ati facut analizele Lizucai.

Simona ! Chiar vroiam sa intreb de tine!

Fuuug la joaca!


mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati

Cat de maaaare sunt!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Dupa cum spuneam mai inainte, se pare ca mi se ignora mesajele de cateva zile, asa ca eu renunt sa mai scriu la M&M, cu parere de rau. Doar ca e putin frustrant ca tot scriu de tampita pe-aici si nu ma baga nimeni in seama. Va multumesc ca ati fost aici ptr. mine cand am avut nevoie de sfaturi.
Multa sanatate va doresc, sa cresteti mari si frumosi.



_
Mami de Printesa Victoria Isabella

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuca spune:

Citat:
citat din mesajul lui inais


Elenuca ma bucur ca sunteti mai bine ..te intrebasem eu la lab. ati facut analizele Lizucai.


mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati
05.06...07...08 sau "Povestea Iasminutei"
Cat de maaaare sunt!!




Laboratorul cu care lucreaza CMU este Unisyn, e amplasat pe Tudor Vladimirescu 29, ii gasesti www.unisyn.ro/index.html/#" target="_blank">aici. Ziceai ca vrei sa-i faci analizele Iasminei ,pai de ce? ai ceva dubii legat de sanatatea ei? . Apropos am vazut pozele sunt superbe, ai luat vreo carte de vizita de la ei? lucreaza si in Bucuresti, ma batea gandul si pe mine sa-i fac niste fotografii mai deosebite Lizucai la un anisor.

Elenuca mami de Lizuca 29 Mai 2008
uite ce mare sunt !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Desiree2002

Dupa cum spuneam mai inainte, se pare ca mi se ignora mesajele de cateva zile, asa ca eu renunt sa mai scriu la M&M, cu parere de rau. Doar ca e putin frustrant ca tot scriu de tampita pe-aici si nu ma baga nimeni in seama. Va multumesc ca ati fost aici ptr. mine cand am avut nevoie de sfaturi.
Multa sanatate va doresc, sa cresteti mari si frumosi.



_
Mami de Printesa Victoria Isabella

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!



glumesti, nu??? la Victoria umblareatza

edit: ma facusi curioasa sa vad de ce te-ai suparat si de ce zici ca-ti ignoram mesajele. pai in afara de mesajele cu lma din ultimele 2 zile nu ai mesaje in care sa intrebi ceva si sa nu-ti raspundem...inca o iau ca pe o gluma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bratafel spune:

buna seara

eu am culcat-o pe Bianca mea cea iubareata - toata ziua ma pupa si ma strange in brate. de asemenea toata ziua vrea afara si alearga dupa pisica. prin iarba o las sa mearga singura, mai putin pe ciment.
am ramas in pana de idei referitor la masa de pranz..daca aveti sugestii...

va pup. noapte buna si vise placute.


http://b1.lilypie.com/6wARp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Desiree buna gluma, ma uitam mai sus de mesaj sa vad daca e 1 aprilie
Deci, ca si Iulia, sper sa fie gluma.
Eu am citit mes cu Victoria umblareata si m-am mirat nitel, ca stiu ca am vazut demuuult filmulet cu ea mergand..sau confund... oricum toate suntem pe fuga cu forumul, prima data vin copiii, plimbarile, gatitul, curateniile, sutele de masini de rufe de intins si strans..stiii tu f bine cum e... sa nu mai spui "glume" de astea ca dau na-na la buca, da?

Lori, mami de Robert din 9.06.2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Scumpele,

Noi am fost la doctor, a spus ca intr-adevar pare a avea niste catar in urechiusa dreapta. IN gat nu are nimic, mucii aproape ca nu i-a vazut.Ne-a dat antibiotic- Ospamox si o gramada de alte siropele, picaturele etc. Bietul Mircea L-a mindopat de medicamente si cand am vrut sa-i dau lapticul i-a venit de 2 ori sa vomite. NU i-am mai dat O sa i-l strecor acum, in somn. Acum nu stiu daca am gresit dindu-i antibiotic, el nici macar nu a facut febra, dar mi-a fost teama. ORl-ista care l-a consultat e buna, zice Bogdan si stie ea mai bine la cate urechi a vazut la viata ei.

Simonix si mie mi se parea ca-l stiu de-o viata pe sotul tau.. Acu realizez ca-l vedeam prima oara! Mama ce pofta mi-ai facut si mie cu inghetata si savarinele tale...si nu am avut decat ceapa cu branza si cu paine!! Incercam sa ne vedem vineri, eu zic ca-l pun pe picioare!!-evident, in functie si de programul tau superaglomerat
Lorichnoi am ridicat azi pasaportul baiatului!
EsmeDoamne, cata pasiune pui tu in tot ce faci!!SI cata rabdare iti trebuie! Din partea mea ai toata admiratia
DanaHNu gresesti nicaieri, Lorelei e copil model eu de mult sunt cu okii pe ea!! SI Mircea rastoarna tot imediat...
Desiree ce tot spui acolo?? Nu ti-am comentat noi ultimele poze, alea cu tortul cu printesica.. Iar cu mersul nu ai postat de vreo luna si mai bine niste filmulete...parca o vad si acu pe Victoria.. Lorich are dreptate. la cat de pe fuga suntem toate..
Inais Va repeziti cu Iasmi la mare??Sunt tare curioasa cum va reactiona..
MIss scumpa, concediu placut, drum linistit Daviducu cuminte! Sa va intoarceti relaxati si cu buna dispozitie!! EU si Bogdan citim la greu la blogul tau

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008

Mergi la inceput