Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici12

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

SoriLea, te-am trecut in lista.

Printesa dintisor

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Foarte frumoasa povestea.
M-a impresionat.

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

MULTAM Ayla

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela_n spune:

pepina fii tare pentru puiu ltau,o sa vezi ca D-ze o sa fie alaturi de voi si o sa-i dea putere sa treaca su peste hopul asta.Gandeste-te ca D-zeu stie cum le aseaza,si daca pana acum ati trrecut peste atatea o sa treceti si peste asta,o sa ma rog pentru puiul tau.Inca odata fii tare si capul sus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela_n spune:

Ayla cuvintele sunt de prisos,nu pot sa-ti spun decat ca ai ramas cu un ingeras si pentru el trebuie sa lupti si sa te bucuri de fiecare etapa parcursa impreuna,si gandeste-te ca micuta ta de acolo de sus are grija de surioara ei si de tine.Sigur ca noi ne punem mereu intrebarea"DE CE ?"dar numai D-zeu sti cum le-a asezat si le-a randuit.AVETi grija de voi,va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela_n spune:

ITI mai spun ceva Ayla,te inteleg ce e in sufletul tau pentru ca si eu am trecut prin asa ceva acum 2 ani cand am pierdut si eu un ingeras la 20 de saptamani,durerea ce am simtit-o nu se poate descrie in cuvinte dar dddddD-zeu m-a binecuvantat acum cu o printesa chiar daca s-a grabit sa vina mai repede,si de care ma bucur in fiecare moment al zilei.....viata ne loveste unde ne doare mai tare dar ne-a dat 2 printese superbe si luptatoare,pentru ele trebuie sa mergem mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Mirela imi pare rau pt pierderea ta.
Pepina, Carla pt voi!

Printesa dintisor

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Ayla - PRINTESA DINTISOR e fffff frumoasa

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Fetelor, am o nedumerire, as vrea sa-l invat pe Dennis sa manance numai la san. Pana acum i-am mai dat san si cand maraia ii dadeam sticluta cu lapte. Ieri de exemplu a mancat(la o masa) 7 min la san + 20 ml din sticla. Dar la 2 ore ii era foame. El de obicei mananca intre 100-120 ml, numai noaptea mananca 50-80ml. Cum sa fac sa-i dau numai san? Cum stiu daca e satul sau nu?Mi-e frica sa nu scada in greutate daca am sa-l pun exclus la san. Cat ar fi normal sa manance la san? Va rog sa ma ajutati, cum sa procedez? Multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Mihaela, la san de obicei ei obosesc pentru ca vine mai greu decat din biberon. Ideea este sa nu il lasi sa adoarma la san ci sa il tot stimulezi sa suga. Ca sa vezi sigur cat suge poti sa faci proba suptului (il cantaresti inainte si dupa ce suge) desi mie mi se pare ceva stresant. Noua cand am inceput sa mancam doar la san fara gavaj (noi nu am mancat niciodata din biberon) doctorita ne-a spus ca e normal sa scadem in greutate in primele zile pana isi face program si se obisnuieste cu suptul.


Johanna mami de strengarita Karla Luiza

Mergi la inceput