Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici12

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Ayla, fi tare si fericita pt ca o ai pe Luana langa tine, care simte fiecare stare a ta si depinde de tine.
Pepina, ma rog la Doamne Doamne sa treceti cu bine peste aceasta operatie.Trebuie sa crezi ca totul va fi bine!!!
Joklk,pot sa am si eu povestea fetitei prematur?
Eu sunt putin suparata pt ca Dennis are diaree si nu stiu de ce pt ca mananca numai lapte de la san si putin ceai de chimen E drept ca am mancat o ciorba de fasole verde, dar credeam ca nu-l afecteaza decat cea uscata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Johanna, multumesc mult!
You touched my heart! este minunata. Am primit si eu o povestire, nu cred ca am scris-o aici. Este superba povestea, si cred ca este adavarata.
Dar stii, ma gandesc acum... am avut doi pui mici prematuri. Care au stat la pieptul lui Dumnezeu. Alma? O sa inteleg vreodata?


Printesa dintisor

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Miroase a Dumnezeu


Printesa dintisor

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Puteti da din butoanele de sub slide, stop, apoi pe sageata inainte sa il vedeti lent, sa aveti timp sa cititi. Sau in album poza cu poza.
Este super emotionant.
Doamne iti multumesc pt ca ai tinut-o in brate pe micuta mea, Luana!
Doamne, ai grija de micuta Clara si tine-o in bratele Tale.


Printesa dintisor

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Datele noastre sunt urmatoarele:

11 MAI 2009 RAZVAN-IONUT 2420gr 34sapt 46cm scor apgar 9

Despre scaune ce sa spun, pana sa-i schimb laptele facea niste bobite ff tari, dupa ce l-am schimbat face normal, nu diaree si chiar face destul de mult (adica bn zic eu), iar de vomitat, ff putin surplusul de laptic, altfel nu vomita.
Pot sa zic ca e chiar ok, pana acum a fost ff cuminte, decat a dormit si a mancat, poate si de aceea acum cand a inceput sa stea si el mai mult treaz si sa se agite si el putin, eu imi fac griji, poate ca mi le fac degeaba, dar mai bn sa fiu grijulie decat indiferenta la ce se intampla cu el, dragul mami

Vreau si eu povestea copilasului prematur, daca se poate.



Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Aylastiu ca cuvintele nu te ajuta si as vrea sa pot sa fac mai mult decat doar sa scriu. Ai avut doua fetite care au stat la pieptul lui Dumnezeu. Alma a ramas acolo, Luana a venit aici ca sa va spuna cum e acolo.O sa iti mai trimit ceva pps asa "pentru suflet".

Mihealasi Sorileapoate reuseste Alya sa o puna aici pentru toata lumea daca nu dati-mi adresele voastre de mail pe PM si va trimit povestea.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui joklk
Ai avut doua fetite care au stat la pieptul lui Dumnezeu. Alma a ramas acolo, Luana a venit aici ca sa va spuna cum e acolo.

Iti multumesc pt aceste cuvinte. Iar acest simplu multumesc este prea putin fata de ce efect au aceste cuvinte. Daca vrei, te rog scrie acest lucru la subiectul pe Alma. Am nevoie sa fie acolo, si sa le regasesc in alte momente, zile, cand ma voi simti ca si acum.

Multumesc!

Printesa dintisor

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

SoriLea, Johanna, am pus linkul mai sus, daca va ajuta.

Printesa dintisor

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Multumesc Ayla, mi-au dat lacrimile cand am citit.Ca Dumnezeu nu este nimeni!!
Cand am gandesc ca eram la un pas sa-l pierd pe Dennis....in fiecare zi ii multumesc lui Dumnezeu ca am fost in momentul potrivit la locul potrivit.pt toti bebeii si mamicile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Multumesc Ayla ca ai pus povestea sa o vada si fetele.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza

Mergi la inceput