Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici12

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Nici nu stiu cum e mai bine, sa-l las cu sticla si cateodata la san sau sa incerc exclus san. Numai ca el nu adoarme ci se enerveaza sau ....nu stiu...nu are rabdare la san. E drept ca m-am cam saturat de atata pompat, dar daca trebuie.....am sa continui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Parerea mea este ca atata timp cat primeste si din biberon nu se va invata la san. Sunt ei mici si nestiutori dar percep mai mult decat credem noi. In locul tau chiar cu riscul ca probabil va scadea ceva in greutate as incerca sa il invat exclusiv la san pentru binele lui si usurinta ta. Si pentru noi a fost destul de greu la inceput pentru ca nu avea un program clar de supt. Statea cateodata si o dupa-masa intreaga la san, dar a trecut si si-a facut singura un program si acum tot rarim suptul. Acum mai suge doar de trei maxim patru ori pe zi.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Johanna, Multumesc mult de sfat. Am sa incerc sa vad daca reusesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepina70 spune:

Fetelor va multzumesc ptr rugile voastre,cu siguranta corcodusa o sa treaca cu bine si peste asta.Azi i am facut eu baitza,m am simntzit ca atunci cand am luato ptr prima data in bratze,tare emotzionata!ooof!Carla´a fost controlata de prof azi si au stabilit ca trebuie operata..asa ca..luni plecam la Mannheim,nu stiu daca este loc ptr mine in spital sa pot sta acolo o sapt,s ar putea sa nu pot ramane,,o sa vedem ce o sa fie..sunt si trista dar si un pik mai linistita,,ca in sfarsit s au hotarat s o opereze!nu stiu ce o sa fie mai tarziu dar DD vegheaza si langa copilul meu,sunt sigura..
va doresc la puiutzii vostri multa sanatate



Pepina mama de Carla..corcodusa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Pepina, bine ca s-au hotarat sa faca operatia. Credinta si rabdare si va fi bine. Inseamna ca corcodusa dragalasa respira singura ma gandesc si asta este foarte bine. Daca nu vei putea ramane cu ea sa ii lasi ceva de al tau sa fie langa ea in patut. Sa scrii te rog ziua exacta cand va fi operata ca sa ma rog atunci pentru ea.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepina70 spune:

JO,multzumésc ptr sustzinere si voua fetelor care va rugatzi ptr CarlaPe corcodusa o duce maine la Mannheim si tot maine ii face operatzia.Nu este op cu laser ci ii injecteaza ceva in ochisori,nu stiu cum se numeste,nu a retzinut la cat de ametzita am fost cand mi au spus!aici in klinica mai sunt copii operatzi asa si urmarile sunt bune,am incredere in corcodusa dar sunt tare trista ca trebuie sa treaca prin asa cevaPuiul mamii drag..ieri avea alta stare,,mai vioaie si activa,cred ca zilele trecute i am transmis starea mea de tristetze si ea a fost la fel.I a spus ieri din nou(ca de fiecare data)cat de mult o iubesc si ce fericita sunt ca a venit pe lumeI am facut din nou baitza ieri,mi a tremurat totmaini,picioare!
abia astept sa se termine si sa mi iau fata acasa
Carla ramane acolo o sapt si eu n o sa pot fi langa eaasta ma termina nervos,,i mi da un sentiment asa de neputintza,,sa speram maine ca sunt locuri..
Multa sanatate la bebicii vostri va doresc


Pepina..mama de Carla..corcodusa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

PEPINA ai incredere in DD ca totul v-a fi bine.
Carla e o fetita puternica si o sa lupte ca sa ajunga cat mai repede acasa la cei ce-o iubesc.
Dumnezeu sa fie cu foi in aceste clipe grele.

Sa auzim de bine

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela_n spune:

pepina,mult curaj,o sa ne rugam pentru corcodusa ta sa treaca peste asta,pentru ca ea e o luptatoare,ti-a aratat de la inceput asta.Multi pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Pepina, ai incredere in Dumnezeu ca El va v-a ajuta sa treceti cu bine peste acest pas. Ma rog sa treceti cu bine peste aceasta interventie. Fii puternica si arata-i dragostea ta Carlei ca are nevoie de tine.
Multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Pepina, ma rog pt tine si Carla.
Doamne ajuta sa fie bine!

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput