Colectia de toamna - iarna 2005 (238)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

Noki_Lara ...cauta tricouri uni in Selgross sau Metro...la tricouri barbatesti.Acolo am vazut de multe ori.Erau la baza gatului...si in diferite culori. Caliatea...asa si asa..

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea unui inceput de viata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Am fost si noi la medic: amigdalita. Luam Augmentinul de maine seara, daca mai face tot asa febra mare(39). Daca nu, scapam.

Camelia, si eu am avut prin iarna o raceala auto-tratata, am tot tusit apoi vreo 2 sapt. si tot mai tare tuseam. Fara febra. In final, doctora a auzit ceva pe la plamani, m-a pus pe antibiotic (amoxicilina) si in cateva zile eram ca noua. Deci se poate sa fi coborat raceala si fara ca Daria sa faca febra, asta vroiam sa spun. Sanatate multa!
Macar antib injectabil i-l face prin branula?

Noki, imi place si mie mult cursul vostru de turism . Faza cu bisericile din Medias-Biertan e inspirata din contul comun de poze?
Banuiesc ca deja ai gasit si site-uri inspiratoare, gasisem eu vreo 2 tare faine cand am pus pozele, daca vrei le mai caut odata.

La serbare, grupa lui Cristi va avea o sceneta pe baza de povestea Scufitei Rosii. Ghiciti ce personaj vroia el neaparat sa joace?? Si de ce?? Sau macar a doua alegere? .
In final va fi fluturas sau iepuras, nu le prea are el cu recitatul in public incat sa primeasca rol principal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

vanatorul ? ca sa taie burta lupului sa vaza ce-i in ea?

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

margele, margelute si chestiute

margelute noi de 1 mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Buna, repejor si eu, ca plec dupa Bogdan...

In primul rand, Coralia, felicitari!!! Sanatate multa tie si lui bebe, multa putere!
Anda, La multi ani in sanatate si noroc!
Nu am mai scris, pentru ca iar s-a aglomerat/precipitat totul, Stefania are febra mare de duminica seara, am dus-o la gradi chiar si asa, ca n-am avut incotro (nu ma certati!) ieri si azi am ramas cu ea acasa... Abia astazi i-a scazut febra...
Maria-alexia, multumesc de urari!
Multumesc si de urarile indirecte, dat fiind ca ma numar printre Elene...
Corap, offf, ma faci geloasa cu Anais... Stefania mea a fost "adoptata" de educatoare, converseaza cu ele, cu ingrijitoarele... dar ce sa fac, daca n-avem trecere pana la directoare???
Cat priveste sistemul de invatamant, raman la parerea mea. Nu prea exista bunavointa sa se adapteze la noul mod de munca. Lavi, la cresa din sectorul nostru chiar sunt educatoare, una la grupa, si cate 2 ingrijitoare... La gradinita, daca voi avea un cuvant de spus... il voi spune. Cel putin am sa incerc.
Biculet, nu stiu la ce scoli/licee am fost fiecare dintre noi, insa sunt convinsa ca nu conteaza fff mult calitatea profesorilor, cat tot ce avem acasa, tot timpul de calitate cu parintii. Ei ne imprima atitudinea fata de invatatura. Eu n-am facut nici o ora de meditatie toata viata, nici sora-mea, am fost la scoala de cartier, dar liceu de elita... am fost mereu cu premiul intai in scoala, la liceu am reusit 1, 2 si 3, le-am incercat pe toate, am intrat a 5-a in facultate, am terminat fiecare an prima... fara meditatii! Sora mea la fel! Sa fim seriosi, performanta individuala nu tine atat de cel care te invata in scoala, ci de cel care te invata si, mai ales, te incurajeaza, acasa... De asta vreau sa ma lupt sa le pot oferi cat mai multa atentie copiilor, nu sa le ofer cat mai multe optionale ori alte cursuri scumpe!
Cu asta, va pup din zbor si fug sa-l iau pe Bogdan!
Sanatate multa puiutilor bolnavi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Io imi trag sufletul ca a ma apuc de bagajeala.

Maria, tinem pumnii sa treaca febra, sa sariti peste antiotic.Nu cumva vroia sa fie scufita rosie?

Lavi, mergem la Sibiu vreo 4 zile Dupa, nu stim inca, incercam un Transfagarasan. De pe 1 iunie avem rezervare la mare la Eforie Nord pana pe 7 iunie cand ne intoarcem acasa. deci si eu impachetez pt 15 zile

Corapino, ma gandeam la tine astazi, fac galerie si te sustin moral sa iesi din depresia cauzata de nemancat


pupam colectia pt doua saptamani


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

Maria, Gandacel...multa sanatate si piticilor vostri.

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea unui inceput de viata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Buna seara!

Gata, am pus branula si a fost totul ok! Parca sunt mai multumita ca e injectabil, ca macar nu ii afectez stomacelul.
Gabitaco, nu incercam musai sa nu-i dau, doar ca nu imi pareau simptomele ingrijoratoare si plus ca ma gandesc ca din toamna mergem la camin si o sa tot luam !


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“God could not be everywhere and therefore he made mothers.”

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

Cami...... mai bine ii dai tratamentul la timp si eviti astfel agravarea situatiei.
Nu stii cum evolueaza boala... si decat sa ai remuscari mai tarziu ...
Si eu sunt impotriva antibioticelor administrate dupa ureche ...dar uneori chiar e nevoie.Nu fi necajita.
Cu gradi..incepeti de prin august un tratament de imunizare...Noi am luat Ribomunyl...si ne-a mers tare bine.
Sanatate multa.

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea unui inceput de viata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Gabi, multumesc mult pentru gandurile bune! Sanatate multa si voua!

Maria, Gandacel, sanatate maxima si piticilor vostrii!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“God could not be everywhere and therefore he made mothers.”

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Wow, nici un mesaj pe ziua de azi!
Sper ca v-ati plimbat frumos si ati profitat de soare.

Voiam sa va spun ca suntem mai bine, Cristi mai face cate un 37.4, dar in ultimele 24h n-a trecut de 38. Sper sa-i treaca si gatul si sa-i revina cat de cat si pofta de mancare.

La serbare vroia sa fie... lupul! Ca sa-i sperie pe copiii - brrrrrrrr [strambatura infricosatoare si aratat "ghiarele"]!!! Sau macar vanator, ca sa aiba pusca! Din cate zice Corapina, vad ca se putea si mai rau

Sanatate si celorlalti bolnaviori! Si duminica placuta si insorita!

Mergi la inceput