Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (119)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Rebiana,

Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

REBIANA i-mi pare rau pentru bebe, dar o sa fie bine si o sa vezi ca va veni si bebe 2 cat de curand.

cata mami de STEFAN(9.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

ADA ce clipe minunate ai tu acolo, de la un pitic mic la un voinic atat de mare, si mai ales ca tu ai doua comori, cred ca esti o mamica fericita.
apropo ce mai fac bolnaviorii, sunt mai bine, mai sunteti singurei sau au venit ajutoare?

SIUTA si tu ai o albinuta tare draguta, sa o cresteti mare, sanatoasa si sa va bucurati de ea.

KARRA sunteti mortale mai, in genul asta mai avem si noi uneori discutii si la acelasi canal de desene ne uitam si noi, dar cred ca este tare draguta atunci cand iti spune, desi mai tarziu nu o sa ne mai distreze asa de mult.

KITTY voi va pregatiti de petrecere sau o lasati pe luni?

cata mami de STEFAN(9.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Tzuna, am dat nr pe PM, dupa ora 4 suntem in general pe-afara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Stefimic, ii tin ziua lui Raul luni, cum ai observat?

De vreo cateva zile Giulia e foarte smiorcaita si nu stiu din ce motiv...ma termina, mai ales ca-s cam obosita si nedormita. Drept care a auzit de cateva ori replica: du-te si smiocaie/plangi/urla in camera ta. Drept care, la un moment dat azi a intrebat foarte serioasa:mama pot sha meg in camela mea sha pang? Si daca i-am spus da a plecat s-a pus in patut si tacticoasa a inceput sa "planga" - se prefacea doar, dar cu o figura f suferinda si smiorcaind cat putea.

Aa, si alta chestie..mi-e teama sa mai las cheia in usa, ca tot vrea sa plece, azi a plecat capcaunul in piata si ea nu s-a lasat imbracata asa ca a lasat-o acasa. Dupa ce a plecat a inceput Giulia sa se agite:viaaau la piaciaaa!!! Si i-am explicat ca taica-su a plecat fara ea pt ca nu a vrut sa se imbrace cand a spus el. Ea s-a imbracat si incaltat repede si s-a dus la usa, a deschis-o si mi-a spus sec: pec a piacia!!

Azimineata s-a trezit inainte de 7 (eram chiauna dupa doar 4 ore de somn) a vrut apa in canita, dupa 10 minute apa in sticluta, apoi s-a imbracat cu costumul ei de baie, sosete groase, sapcuta de soare si a venit si i-a traznit lui Calin cu gratia de la patut una in cap...

Nu ne prea plictisim cu ea


Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kitty

Stefimic, ii tin ziua lui Raul luni, cum ai observat?

De vreo cateva zile Giulia e foarte smiorcaita si nu stiu din ce motiv...ma termina, mai ales ca-s cam obosita si nedormita. Drept care a auzit de cateva ori replica: du-te si smiocaie/plangi/urla in camera ta. Drept care, la un moment dat azi a intrebat foarte serioasa:mama pot sha meg in camela mea sha pang? Si daca i-am spus da a plecat s-a pus in patut si tacticoasa a inceput sa "planga" - se prefacea doar, dar cu o figura f suferinda si smiorcaind cat putea.

Aa, si alta chestie..mi-e teama sa mai las cheia in usa, ca tot vrea sa plece, azi a plecat capcaunul in piata si ea nu s-a lasat imbracata asa ca a lasat-o acasa. Dupa ce a plecat a inceput Giulia sa se agite:viaaau la piaciaaa!!! Si i-am explicat ca taica-su a plecat fara ea pt ca nu a vrut sa se imbrace cand a spus el. Ea s-a imbracat si incaltat repede si s-a dus la usa, a deschis-o si mi-a spus sec: pec a piacia!!

Azimineata s-a trezit inainte de 7 (eram chiauna dupa doar 4 ore de somn) a vrut apa in canita, dupa 10 minute apa in sticluta, apoi s-a imbracat cu costumul ei de baie, sosete groase, sapcuta de soare si a venit si i-a traznit lui Calin cu gratia de la patut una in cap...

Nu ne prea plictisim cu ea


Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow




E totala Giuliaaaaaaaaaaaaaaa!




Carmen, mami lui Vlad Gabriel - 7 Aprilie 2007
Vlad de la 0 luni la 1 anisor
Vlad 1-2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

hello!

ieri radu a facut sapte luni. nici nu stiu cand a trecut timpul...
sunt inca muciosi amandoi, la greu, n-am mai vazut/tras/sters atatia muci in toate racelile adunate ale lui Teo si ale mele inca din copilarie
azi dim. m-am trezit cu durere de gat... deci ce sa zic, ne bantuie, nene, ne bantuie...

a venit tati, nu a fost bun de nimic, a dormit pana la 4... i-am si zis, frate, nu inteleg de unde puii mei vii asa de obosit, cand ai avut patru nopti camera numai pt tine... (sau n-ai avut?!) pe cand eu am alergat chiauna alunecand pe muci din ora in ora in fiecare noapte.
chiar ma gandeam azi, ca nu am mai dormit o noapte fara nicio trezire din 25 sept 2006. Totusi ma odihnesc, si cand se misca vreun copil in somn sunt langa el, apoi dorm iara, si tot asa.
El e dom'le foarte obosit. In fine, nu mai zic nimic... pe la 5 am iesit cu totii la soare si au inceput sa li se curete nasucurile amandorura. Asa ca e de bine

ma bucur ca v-au placut pozele. Pentru unii poate ca sunt doar poze aiurea facute cu telefonul, din care nu se intelege mare lucru. Pentru mine, si pentru mame in general cred, sunt momente de viata. Mi se rupe inima de bucurie, si de frica cand ma uit la ele...

rein, merci, imi mai creste moralul caci deseori aud ca "e leit ta-su, tu pe unde ai fost cand s-a conceput..."
culmea e ca s-au obisnuit, si imi zic asa si despre radu...

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

buna dimi fetelor,

KITTY cum sa nu-mi dau seama ca va tineti de petreceri cand RAUL e nascut pe 25 mai, si credeam ca va serbati in week-end, dar vad ca faceti petrecere luni, asa ca: sa-ti traiasca baiatul, sa te bucuri de el si sa va aduca numai bucurii, si petrecere frumoasa!
iar fazele cu GIULIA chiar sunt bestiale, si chiar asa voi ati vrea sa va plictisiti cu ei in casa, nici o sansa.

ADA ma bucur ca sunteti mai bine, trebuie sa le treaca pana la urma si mucisorii ca a venit vara, pentru tine un mare si rezista mami eroic.

fetelor sa aveti o duminica placuta!

noi bantuim in fiecare zi in parcul ROMANESTI si profitam din plin de zilele libere ale lui tati, iar STEFI este super incantat cand mergem la terase si innebuneste cand trecem pe langa tarabele cu tot felul de jucarii, cred ca daca am merge in fiecare zi am da faliment, mai nou suntem cu tot ce tine de BEN10, ceasuri, pistoale.

va pupez!

cata mami de STEFAN(9.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

gaia.nevia asa's toti? Al meu cand termina ma irepede, se culca si la pranz... vreo ora, doua... si seara tot el e ala obosit Nu mai zic nimic...
Multa sanatate...


Si noi ne luptam cu muci si tuse de 3 lei... dar pare sa nu fie grav...


Altfel, baietii mei, care dormeau pana la pranz... s-au defectat si cam o sapt. s-au trezit de la 6-7.
Se dau singuri jos din pat cu tot cu sacii de dormit... si in mare liniste fac dezastru in camera lor... ca usa e inchisa sa nu intre motanul cand dorm... Le-am pus o panza in geam... pana oi lua draperie sau jaluzele... pana acum n-a fost cazul... dar se pare ca ai mei baieti la 6 dim au impresia ca e 12...
Acum cica ar dormi ... dar nu garantez... ca de multe or ie liniste si ei de fapt se trezisera de mult...

Incerc sa pun neste poze... ca n-am ami pus de mult... nuam isa gasesc... ca nu prea le-am mai facut



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Cateva poze din luna mai:
http://picasaweb.google.com/elianacalin/Mai2009#






Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput