Dr. Niculescu CMU

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

racusor, din pacate in afara de dl dr. nu prea sunt in momentul de fata optiuni prea clare la alti medici pentru a naste natural dupa cezariana. toti te iau la vrajeala ca riscurile sunt f f mari chiar daca ai citit si tu pe net ca riscul statistic e de 0,4%-0,7%... perfect comparabil cu riscurile multiple ale unei cezariene repetate... sunt cativa care au mai scapat cate o nastere naturala pe ici colo dar nimic in care sa iti poti pune baza si increderea.
e grozav ca nu ai prea avut dureri. inseamna ca s-au ocupat bine de analgezicele necesare dupa operatie. la un spital de stat unde o asistenta - biata de ea (mai ales ca noaptea trebuie sa isi faca si ele linistite somnul) - se ocupa de zeci de femei se prea poate sa nu ai parte de analgezice chiar la momentul potrivit. eu imi amintesc dureri foarte mari si cand apasa moasa pe burta sa incurajeze contractarea uterului si iesirea lohiilor, si cand incercam catusi de putin sa ma mut de pe spate unde intepenisem, si mai ales cand incercam sa ma ridic sau sa merg. dupa ce am scapat din spital mi-am revenit si eu foarte repede. de data asta incerc si eu natural. sa vedem ce o iesi.


Mami de (28.10.2008) si bb2 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

alinushca, Dl Dr mi l-a recomandat pe Dr Marius Romila, el a fost si mana lui dreapta l-a cezariana mea. mi-a zis ca desi e tanar, are experienta si se baga la nasteri naturale dupa cezariana...

de analgezice ce sa zic..eu nu am luat foarte multe, am fost operata marti spre miercuri noaptea si am luat doar miercuri si joi, vineri deja am incercat sa rezist fara...m-am mobilizat foarte repede si cred ca asta m-a ajutat sa ma refac repede...imi lasasera supozitoare pentru durere in camera, dar am preferat sa nu iau...dar intr-adevar, pentru orice aveai nevoie, era acolo o asistenta, chiar daca o chemai sa iti stinga lumina, sa te ajute sa mergi la baie, sa iti aduca un pahar cu apa sau sa iti zica o vorba buna

scuze, sunt deja off-topic

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Buna dimineata fetelor!
Am fost joi la consultatie si mi-a spus dl dr asa: pe la jumatate/sfarsit de noiembrie pleaca. Urmeaza sa mai vina lunar pana termina seria de gravide pe care o are si incearca sa vina de 2 ori in luna februarie cand am eu termenul de nastere. Mi-a spus ca in locul lui vor ramane dr romila si dr mendez, are incredere in amandoi, No, mai vedem pana atunci...

Ioana, Rebeca (16.05.2004), Sara (17.04.2009) si 12+
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Ce frumos din partea dansului ca nu-si lasa gravidutele!
Miercuri ajung si eu la eco, de-abia astept sa mai vad bebelusa si sa mai discutam despre nastere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

buna fetelor, o intrebare......a facut cineva laparoscopie cu dr niculescu? ma intereseaza si pe mine cateva detalii....

va multumesc!!


31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, in curand FIV 1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole10 spune:

eu am facut o interventie prin laparoscopie cu dl doctor...in august anul trecut; spune-mi ce te intereseaza mai exact..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

si eu am aceleasi vesti...am fost saptamana asta la control si mi-a spus ca in noiembrie va pleca din tara si ca va mai veni o perioada o data pe luna

mare pacat ca nu s-a razgandit

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Vreau sa rog fetele care au nascut cu dl doctor, mi-a zis ieri sa vin saptamanal la control pana nasc, eu acum am 34 sapt. si 4 zile. Am intrebat asistenta pt ce sa ma programez si mi-a zis numai cardiotocograma, asta o sa fac saptamanal, nu si control. Voi asa ati facut? Eu speram sa ma vada si dansul, asa si intelesesem din ce mi-a zis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babetica spune:

uffff...deci pleaca pana la urma! mie la ultima ecografie mi-a dat ca data estimativa 4-6 nov. As vrea sa nasc natural nu prin cezariana, oare va putea sa ma asiste dumnealui??!!voi ce credeti fetelor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

babetica si eu am DPN-ul original 13 nov si cel curent cam pe 5 Nov si sper sa fie intr-adevar 5 nov eu cred ca ne-ar asista. mie asa mi-a lasat de inteles ca daca este in tara ma ajuta. doar ca am nelamuriri in continuare cu cat costa ca una zic tipele de acolo in scris si alta la telefon


Mami de (28.10.2008) si bb2 s 31

Mergi la inceput