Dr. Niculescu CMU

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Bianca sper sa fiti ok pana la capat. Fina mea a avut mancarimi groaznice pana a nascut, insa nimeni nu a trimis-o la nicio analiza, bine medicii sunt cam slabuti acolo unde e ea, isi tot dadea cu diverse creme desi nu o ajutau prea mult. A nascut la termen si au fost ok si ea si bebe. Eu acum fac legatura ca puteau fi in pericol.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole10 spune:

Buna dimineata!
Imi pare rau sa citesc in continuare vestile pe care le dati pe aici...ca pana la urma domnul doctor Niculescu va pleca....daca pentru unele dintre voi conteaza ca pleaca in septembrie..sau in noiembrie...pentru mine este la fel de trist sa stiu ca nu va mai fi aici indiferent de luna in care va decide sa plece... Spun asta pentru ca in sfarsit eram impacata si multumita ca am un astfel de medic, la care cand ma programez simt ca merg la un prieten, la un om care indiferent de problema care s-ar putea ivi cu siguranta ma va sprijini si ma va sfatui...si vom gasi impreuna o solutie...Nu stiu daca toate simtiti la fel dar pur si simplu imi este drag de el, sa merg la ginecolog (ceea ce nu credeam ca s-ar putea intampla vreodata pentru ca sa fim sincere si atunci cand esti sanatoasa nu este un lucru prea placut)
Eu sper din tot sufletul sa se intample ceva ...nu stiu ce..si sa se razgandeasca, pentru ca pierdem un medic exceptional si un om extraordinar. Din pacate asa se intampla in Romania...nici macar in mediu privat oamenii de valoare nu sunt lasati sa-si faca treaba si in felul asta nici macar platind nu putem beneficia de niste servicii de calitate..normale pana la urma..pentru ca pentru mine un medic ar trebui sa fie exact cum este doctorul Niculescu! Imi pare rau ca a trebuit sa spun "Asa se intampla in Romania"..de regula urasc sa aud asta..pentru ca nu toti suntem la fel...si in fone suntem un popor inteligent si meritam mult mai mult...dar se pare ca aceasta expersie incepe sa se potrivesca din ce in ce mai mult...
De ce sa beneficieze de un astfel de medic nemtii..sau unde merge dumnealui...de ce noi nu putem....si ca el multi altii...
In fine...am devenit mult prea pesimista...dar realmente sunt indignata daca plecarea lui are legatura cu actul medical pe care nu-l poate desfasura asa cum ar trebui!
Sa speram ca vom auzi vesti mai bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Nicole la toate ne pare rau ca pleaca, asa cum am mai spus, este un medic de exceptie si un om f bland si bun. Eu ma bucur ca a mai prelungit sederea in conditiile in care oricum pleaca si e normal sa ma bucur ca o sa apuc sa nasc cu dansul, pana la urma merg la Regina Maria numai si numai pentru dl doctor, nu neaparat pt conditiile oferite. Pacat ca nu au stiut sa-l pastreze, parerea mea ca vor pierde si f multe paciente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole10 spune:

Cu siguranta ca vor pierde destul de multe paciente...eu am ajuns la CMU pentru el in conditiile in care am abonament la o alta clinica privata...si m-am operat acolo si nu pe bani putini..si am continuat sa merg la CMU tot pentru el...daca nu o sa mai fie practic nu am de ce sa mai apelez la ei....
Asta este..daca nu stiu sa pretuiasca ce au...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

tot pentru dansul hotarau multe persoane care nu-si prea permit sa nasca la privat sa faca totusi efortul financiar. asa ca si mai multe paciente pierdute. insa probabil unii dintre ceilalti medici spera sa aterizeze pe tarlaua lor pacientele dansului si vor avea surpriza ca nu vor ateriza...


Mami de (28.10.2008) si bb2 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Vesti noi nu prea am, medicul este rezervat, nu doreste sa discute despre asta. Am inteles ca pe la jumatatea lunii septembrie va sti exact ce urmeaza sa faca. Pentru mine totusi se pare ca nu sunt sanse... Nu crede ca sta pana in februarie la sfarsit... L-am rugat cu tot sufletul, i-am spus ca singurul motiv entru care am stat linistita cand a venit sarcina a fost gandul ca ma urmareste el si nu are ce sa se intample rau. Dar oricum nu conteaza...

Ioana, Rebeca (16.05.2004), Sara (17.04.2009) si 12+
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Bebe Beca cred ca toate l-am rugat sa ramana, poate nu tine totusi de dansul decizia. Si eu am observat ca evita sa discute despre, nu o sa-l mai intreb data viitoare nimic, o sa ma anunte daca decide totusi sa plece in septembrie. Corect si moral ar fi sa ramana pana nasc toate pacientele care au venit la dansul de la inceputul sarcinii, sa nu mai primeasca paciente noi, sa le informeze despre plecare pentru a stii din timp incotro sa se orienteze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babetica spune:

si eu fetelor am abonament la o alta clinica privata, singurul motiv pentru care veneam la CMU si la Regina Maria era acest medic. am o prietena insarcinata (8 sapt) care, intr-o situatie de stres si disperare, a incercat sa se programeze la dl Niculescu pt o a doua parere (sarcina i-o urmareste alt medic). cand si-a facut programarea cei de la receptie i-au spus de la inceput ca dl Niculescu nu mai poate urmari o sarcina si ca are programari doar pana la final de decembrie....sper deci ca la final de oct, inceput de nov sa fie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

e bine ca au inceput sa refuze pacientele noi. macar sa nu isi mai faca lumea sperante de pomana. eu una l-as mai prinde teoretic in tara dar cred ca am ramas prea in pana de bani ca sa mai pot sa imi imaginez un final fericit pentru nasterea mea naturala la Regina Maria


Mami de (28.10.2008) si bb2 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Daniella72

Bunaaaa ,
si eu sunt pacienta dr. Niculescu si nasc pe 3 septembrie. De ce s-a suparat, sau pe cine a suparat, de ce au iesit discutii ref la d-l dr?

A nascut cineva prin cezariana la cerere si imi poate da detalii despre cum e cezariana cu dr. Niculescu? Mie mi-e o frik de mor de nastere ... prin orice metoda.

Astept vesti. Pana atunci multa sanatate tuturor, nasteri usoare la termen si bebei sanatosi si norocosi!


buna,

eu am nascut prin cezariana de urgenta, nu la cerere...as fi vrut natural! dar nu a fost foarte rau...la operatie nu am simtit nimic, a durat foarte putin si mi-am vazut comoara...

recuperarea...rapida in cazul meu...am avut ceva dureri, dar nu exagerate. mai rau a fost dupa ca 6 saptamani chiar nu ai voie efort, eu cum faceam ceva, cum ma resimteam...

dar in alta ordine de idei, cezariana cu Dr Niculescu e un mare succes...la 6 saptamani m-am apucat de abdomene, am voie sa fac absolut orice...mai putin copii in urmatorul an si jumate

dar a doua oara as opta totusi pentru naturala daca se poate, chiar daca sunt constienta ca durerile vor fi mai mari

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput