Rugaciune ortodoxa pt. a dobandi prunci (38)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns deeva73 spune:

Ioanact Domnu sa-ti deie un baiat la fel de frumos si sanatos ca si surioara lui Ioana. Si sa vina repede repede ca sa aiba fetita cu cine se juca.

Dragele mele, nepotul prietenei mele are multa nevoie de rugaciune. Il cheama Vlad, are 5 luni, este un copil dorit si mult asteptat de parintii lui care au peste 30 de ani. Din pacate are un diagnostic tare sumbru, epilepsie, retard mintal, speranta de viata 2 pana la 5 ani. Parintii lui is disperati, mai ales ca, fiind de profesie medici, realizeaza ce inseamna asta. Eu l-am trecut in lista mea de rugaciune si indraznesc sa sper ca veti face si voi la fel. Fie ca Domnu sa faca ce ii mai bine pentru el si pentru familie.

Domnu' Bunu ne intoarce binele cu bine si mare va fi rasplata Lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui deeva73

Ioanact Domnu sa-ti deie un baiat la fel de frumos si sanatos ca si surioara lui Ioana. Si sa vina repede repede ca sa aiba fetita cu cine se juca.

Dragele mele, nepotul prietenei mele are multa nevoie de rugaciune. Il cheama Vlad, are 5 luni, este un copil dorit si mult asteptat de parintii lui care au peste 30 de ani. Din pacate are un diagnostic tare sumbru, epilepsie, retard mintal, speranta de viata 2 pana la 5 ani. Parintii lui is disperati, mai ales ca, fiind de profesie medici, realizeaza ce inseamna asta. Eu l-am trecut in lista mea de rugaciune si indraznesc sa sper ca veti face si voi la fel. Fie ca Domnu sa faca ce ii mai bine pentru el si pentru familie.

Domnu' Bunu ne intoarce binele cu bine si mare va fi rasplata Lui.

Multumesc! Sigur ne vom ruga pt acest copilas..sa il Ajute Dumnezeu sa se vindece..

ALBUM
6 si 5 maselute
Ioana creste mare

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui caciantoni

danuk - poate ne vedem intr-o dupa - amiaza la slujba la Sf. Spiridon Vechi.... bineinteles daca vrei si tu.....

"Doamne intoarce-i la bunatate si la rugaciune pe toti vrajmasii mei." (Parintele Gherontie Puiu - Manastirea Caraiman)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuk spune:

cacintoni, sigur ca vreau...poate saptamana asta!!! miercuri stiu ca incepe la cinci jumate, eu termin la ora sase si cred ca ajung prin zona pe la sase jumate...nu stiu daca mai prind ceva...insa vineri ar fi perfect, pentru ca slujba incepe la sase jumate, din cate stiu eu....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka_daria77 spune:

Doamne ajuta si vindeca pe Vlad.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Fetelor, vad ca Ioanact a deschis acest capitol, asa ca eu nu mai pot interveni cu nimic . Nu mai pot adauga pe noile aspirante si nu pot face modificari. Va trebui sa se ingrijeasca Ioanact de aceste aspecte...
cami_antonia - chiar ma gandeam odata sa scriu si povestea ta pe prima pagina... insa nu mi-am gasit atunci cuvintele. Nici acum nu stiu daca as reusi sa fac o relatare frumoasa, poate poti tu pune in cuvinte cum ai vrea sa apara

Doamne ajuta!
16+
Mami si tati te iubesc si te asteapta!
Creste bebe!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellenii spune:

Citat:
citat din mesajul lui anadomnica

Fetelor, vad ca Ioanact a deschis acest capitol, asa ca eu nu mai pot interveni cu nimic . Nu mai pot adauga pe noile aspirante si nu pot face modificari. Va trebui sa se ingrijeasca Ioanact de aceste aspecte...



Neata!

Cel mai potrivit ar fi sa se faca un user comun, o adresa de e-mail comuna, la care sa aiba acces cine doreste sa se ocupe de modificari. Iar cu acest user sa se deschida noile capitole. Asa se practica si la odisee si la topicuri la care exista multe capitole.
E doar o sugestie. Spor la scris si sa aveti o zi minunata!






www.inimacopiilor.ro/campanie/campanie.php" target="_blank">INIMA COPIILOR
May be Baby
www.fertilityfriend.com/ticker/23c059/ttc.png" target="_blank">fertility ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caciantoni spune:

HRISTOS A INVIAT!

DRAGUTELOR SI CIPICAH....SINAXARUL DE AZI....

http://www.calendar-ortodox.ro/luna/mai/mai19.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaomaria spune:

Hristos a inviat!

Laura felicitari pt Maya Teodora! Sa va dea DD multa sanatate si tie recuperare usoara. Te astept cu drag sa ne povestesti cum a fost, ca eu sunt cam inspaimantata de acest aspect numit nastere.
Eu am avut liber ieri si de asta am intarziat cu felicitarile, te rog sa ma ierti

Fetelor, noi suntem bine, am fost ieri la Cuvioasa Paraschiva si am rugat-o sa aiba grija de bebe. Simt miscarile in burtica, ca si cum cineva ar face ture de bazin inauntru. Si cand se intoarce, la capatul bazinului, simt cate o lovitura mai puternica. Sotul tot sta cu mana pe burta mea sa simta si el aceste miscari, dar inca nu sunt bine perceptibile din exterior, asa ca nu prea stie daca a simtit sau doar i s-a parut ca a simtit ceva.

Aici, in Iasi, au inflorit salcamii si totul este foarte frumos.

Eu va pup si va stept sa veniti cu vestea cea mare, mai ales ca de acum apar fructele, legumele, si deci vom putea sa ne hram bebelusii cu vitamine

Va pup pe toate si numai bine

"Un om, ca si un popor, atata pretuieste, cat a inteles din Evanghelie si cat poate sa urmeze invataturii lui Iisus"- S. Mehedinti
20+
Vine puisorul!!!
Cat am crescut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Buna dragele mele si cipich; m-a ajutat Maicuta sa traiesc aceste momente in care sa va spun ca imi tin o minune in brate.

Ea este perfecta si nu va pot spune cat de indragostita sunt de ea; operatia a fost foarte grea, am avut si momente grele, dar Dumnezeu m-a protejat si m-am refacut relativ repede; la nici 24 de ore puteam sa merg si sa imi vad minunea.

O sa va povestesc tot amanuntit, am asteptat demult acest lucru, dar acum am intrat sa va multumesc pentru toate gandurile bune si sa va spun ca va doresc din inima sa traiti ce simt eu acum: este lumina si universul meu, nu ma vad facand altceva, ii multumesc Maicutei clipa de clipa si ma rog sa o tina sanatoasa

va pup si va imbratisez cu drag;

ma doare operatia si nu pot sta pe scaun mult; daca imi aduce Radu cablu, pun si poze iar maine sper sa ne dea drumul acasa cu ajutorul Lui Dumnezeu



38 + minune de Maya Teodora
AMR o zi!!!! Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!

binecuvantarea si minunea noastra ***www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" *** burticutza ***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput