Rugaciune ortodoxa pt. a dobandi prunci (38)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adadana spune:

Buna sun noua in bransa ,as dori sa stiu si eu mai multe despre aceasta rugaciune in grup.Cum trebuie sa procedez ca sa inscriu si eu .
Va rog sa-mi dati niste sfaturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Ioana, multumim pentru noul capitol. Doamne ajuta sa fie unul ffff norocos . Acum am vazut in capitolul trecut ca ti-a venit cm. Ma simt foarte prost ca nu am fost mai atenta si te-am felicitat. Stiu cat de dureros este sa primesti felicitari fara motiv, din contra. Iarta-ma, te rog. Si sa-ti ajute DD sa fie bine data viitoare.
Lauraa, felicitari mamico pentru nasterea printesei Maya Teodora. Sa fie sanatoasa si sa aiba o viata lunga, plina de noroc si sanatate .

Pup toate fetele si sa auzim de cat mai multe perechi de liniute II.





Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
Anul asta se va intampla din nou, iar atunci va fi perfect!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellenii spune:

Lauraa, sa-ti traiasca copilasul si sa e bucuri de fiecare clipa petrecuta langa ea! Multa sanatate la amandoua!
Oanka, am vazut pozele si tare mult m-au impresionat cele cu fetitele care se rugau inainte de culcare! E foarte frumos in Maramures! M-au impresionat si cuvintele tale! Imi pare Rau pentru Denisa . Dumnezeu sa-i intareasca pe parinti!

Ioanact, imi pare rau si ca nu e bebe, dar bine ca nu te-ai dereglat hormonal.
Eu sunt in asteptare. Oaspetii isi anunta vizita! Ii primesc bucuroasa.

www.inimacopiilor.ro/campanie/campanie.php" target="_blank">INIMA COPIILOR
May be Baby
www.fertilityfriend.com/ticker/23c059/ttc.png" target="_blank">fertility ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Ioanact imi pare tare rau sa aud ca nu mai este BB2.
Dumnezeu o sa va ajute si in scurt timp vei deveni mamica de BB2.


MONICA, mamica ingerasului din ceruri DENIS CRISTIAN IONUT (23.12.2008)
si viitoare mamica de copilasi jucausi

Doamne, asculta-ne rugaciunile si binecuvanteaza-ne cu copii sanatosi pe noi si pe toti parintii

..............................................

Nimic nu este intamplator!
..............................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caciantoni spune:

danuk - poate ne vedem intr-o dupa - amiaza la slujba la Sf. Spiridon Vechi.... bineinteles daca vrei si tu.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

hellooo feteleeeeee

vroiam sa o rog pe anadomnica sa ma treaca si pe mine pe prima pagina ... ca am ramas insarcinata anul trecut in mai o data cu venirea Braului Maicii Domnului la Constanta ... Maicuta Sfanta m-a ajutat sa apara minunea si in burtica mea .... plus nenumaratele rugagiuni colective facute impreuna si da-te la Ierusalim si la alte manastiri ... mercic



Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

si m-am intalnit cu criss_2081 ... e superba graviduta noastra ...

maria 08 da nu a ajuns nimic la mineeeeee ... tu ce faci???

meda pe unde esti??????

Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sissica spune:


cami antonia, povesteste-ne despre cum s-a intamplat minunea,dupa cat timp s-a intamplat,....ai tinut un post?
toate aceste minuni,ne dau si noua puterea de a spera in continuare


vreau si eu un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeva73 spune:

Hristos a inviat!

Multumim Ioanact pentru pagina noua.

adadana Bine ai venit! Eu is mai noua pe aici da iti pot spune cum ma rog eu. Atunci cand imi spun rugaciunile date de duhovnicul meu pomenesc toate fetele de pe cele 3 liste (aspirante, gravidute sau mamici). In plus, cand merg la biserici sau manastiri duc pomelnic cu toate numele de pe lista noastra. Daca nu ai niste rugaciuni pe care sa le spui zilnic vorbeste cu un duhovnic despre dorinta voastra si el te va indruma ce sa faci. Pe prima pagina (aia scrisa cu albastru)ai niste rugaciuni si acatiste ajutatoare pentru nastere de prunci.

Nu stiun daca mai tineti voi minte dar pe 2 mai v-am zis ca am botezat un baietel tare scump, pe Damian. Am postat cateva poze cu el la adresa de mai jos. Bagati de sama dragi mamici de fete ca finu meu ii tare tare frumos.
http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Finu+meu+Damian&mid=75085&cid=35039

Domnu' Bunu ne intoarce binele cu bine si mare va fi rasplata Lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui deeva73

Nu stiu daca mai tineti voi minte dar pe 2 mai v-am zis ca am botezat un baietel tare scump, pe Damian. Am postat cateva poze cu el la adresa de mai jos. Bagati de sama dragi mamici de fete ca finu meu ii tare tare frumos.
http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Finu+meu+Damian&mid=75085&cid=35039

Domnu' Bunu ne intoarce binele cu bine si mare va fi rasplata Lui.

Frumoase poze si intr-adevar frumos....acum imi doresc sa am un baiat..daca e sa fie tot fata..asta e..sanatos(a) sa fie..cu siguranta o voi iubi..asa am vrut la Ioana , baiat, n-a fost sa fie..dar o iubesc f mult..chiar daca e fata.

ALBUM
6 si 5 maselute
Ioana creste mare

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008)

Mergi la inceput