Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(86)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

dani3ella.....poti sa vii,binenteles ..dar pat am si eucu saltea ortpopedica ca sa fie mai bine


raluca_ioana.......multumesc frumossuper meserias patutul..si lucrusoarele la bebelina sun asa de frumoase

37+MIRUNA-ALEXANDRA

multi la burtici si mai multila bebici

AMR 1 SAPTAMANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

raluca ioana foarte frumu casuta lui bebe si patutul este superb la fel si hainutele

iti doresc nastere usoara si de abia asteptam sa cunoastem bebe frumos



36+ cu Razvan Andrei (dupa UM)
37 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

maria vreau si eu sa cunosc pe bebe al meu parca numai am rabdare

tinem agitatele pana ne dai tu verdele sa le bagam in actiune

36+ cu Razvan Andrei (dupa UM)
37 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea1608 spune:

Tzutzu 1984,Lauraa, felicitari si refacere rapida. Bun venit noilor albinute, sa creasca mari si sa pape tot.
Alberta72, Daniel este un scumpic, sa va bucurati de el. Incearca totusi sa te linistesti, chiar daca e greu.
Miruta, frumoase hainutele bebelinei. Sa le poarte sanatoasa.
bebe_beca, LA MULTI ANI Sarei pentru implinirea a 1 luna de cand a venit pe lume. Sa fie fericita si sanatoasa.
Voicu_bebi, ce burtica mumusica. Mult curaj maine, sa iasa totul asa cum ti-ai dorit. O sa ne gandim la tine si sa iti transmitem numai ganduri pozitive.
Philip, esti super. Te prinde fr bine noua coafura..
Oana MVT, ce baieti frumosi ai, si ce grija are Tudor de fratiorul lui. Se vede cat de mult il iubeste. Bravo
maria_bunica, LA MULTI ANI pentru cei 5 ani de cand sunteti impreuna. Sa fiti sanatosi si cel putin la fel de fericiti ca si acum. Si noi vom face 1 an de la casatorie exact in ziua in care vom face si botezul bebelinei.
Raluca Ioana, oauuuu, ce de lucrusoare pentru bebelina. Foarte frumoase toate, si patutul si dulapiorul cu suport pentru infasat.

Eu sunt binisor, ma cam chinuie o raceala de vreo doua zile, de am consumat cred vreo 7 pachete de servetele. Bine macar ca nu am facut febra.

Va

34+ Maria Alexandra


http://picasaweb.google.com/AndreeaBizadea/PozeDiverse#


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

ancy despre curatire nu stiu sa-ti zic multe dar stiu sigur de la o prietena ca trebuie sa stea in sus cand pui pampers-ul
cris poate sa fie si de paie salteaua,important este sa fiu afara la umbra cu o bere si o friptura ca sa mai uit si eu de durerile astea de "sale"

DANA 36+ cu mumos Denis Andrei

BB isi face de cap cu corpul meu

Nunta noastra-o zi de vis

Vacante - oare cand o fi urmatoarea?

AMR

NASICA MEA PREFERATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

Ankkaa,da ,se poate,la mine asa a fost.
Maria,stiu ca-mi merit bataita ,dar nu mai suport in pat.Toata sarcina am avut impresia ca fac lucrurile pe jumatate ,nu ma plang ,as face orice pt bebitza mea dar mi-e tare greu sa nu pot face lucrurile asa cum as vrea.Eu cred ca bebe al tau a gasit "aleea cu trandafiri"(vorba lui Cris)si vrea sa iasa.
Cris,pai a trecut mai bn de o ora....ne pacalesti degeaba aici.
Daniella,te inteleg.
Ancy,ti l-au dat pe bebe acasa?Cum e ?
Raluca,foarte frumoase lucrusoarele bebelinei si foarte frumoasa burtica.
Andreea,multumesc. si sanatate ,sa treaca raceala repede.


Mirela 36+ minunea mea Antonia Maria

Jurnal de bebe strumf
NOI
bombonika mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

Fetelor ,de Carla stie cineva ceva?Ca incep sa ma ingrijorez....

Mirela 36+ minunea mea Antonia Maria

Jurnal de bebe strumf
NOI
bombonika mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

dani3ella.......bere si friptura te rezolv..dar cu salteaua de paie nu pot sa te satisfac

37+MIRUNA-ALEXANDRA

multi la burtici si mai multila bebici

AMR 1 SAPTAMANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Buna burticute si mamicute,

Eu nu am mai intrat zilele astea ca am fost ocupata cu iubita mea cea mica..doar ce a papat si acum e la ora de sughitat...

Felicitari Lauraa ptr bebe Maya, refacere rapida si mult laptic....te asteptam sa intri sa ne povestesti...si multe, multe poze...
Felicitari Tzutzu, bebe sanatos si cuminte..asteptam sa intri mai des sa ne povestesti despre tine si bebe....si poate si ceva poze

Maria sa scoatem agitatele???!!! Bebe vrea sa va cunoasca...asa ca nu uita cand pleci la marea intalnire cu bebe sa ne anunti si pe noi, ca sa facem galerie....uite eu incep ....restul cand e sa vina bebe

Voicu_bebi tinem pumni maine si iti urez de pe acum nastere usoara, bebe sanatos, refacere rapida si mult laptic

Voicu_bebi


La multi ani Sara, sa cresti mare, sanatoasa si sa iti bucuri familia

Maria, da a fost plima plimbare oficiala in carucior sa ii spun asa, ca pana atunci ne-am plimbat doar prin magazine si cu masina....si da i-a placut ca a dormit...aerul curat din parc ii face bine...dar din pacate weekend-ul asta a fost vreme urata si nu am mai scos-o...

Cu burtica e mai bine acum, mai are colici dar nu asa des ca la inceput...ceaiul si picaturile ii fac bine....
Acum ce ma ingrijoreaza este greutatea ..nu a mai pus deloc pe ea si stau si ma intreb daca cumva e de la colici si diaree (eu asa cred ca e, sau poate ca bebe la inceput are scaune moi)...oricum sper sa inceapa sa puna in greutate..
Voi mamici ce parere aveti...???!!!!

Bun venit in odisee noilor mamicute de albinute...sper ca veti intra mai des....nastere usoara si bebei sanatosi

Ma duc acum sa o pregatesc de baita pe iuibita mea mica ....

Va pupic si va urez o seara placuta alaturi de soti, iubiti si bebei....si burtici

Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!
Alessia Stefania 05/05/2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

http://img194.imageshack.us/img194/4713/photo0010.jpg
http://img194.imageshack.us/img194/3143/photo0011s.jpg

picky...........printesa ca sa treaca colicii de tot

37+MIRUNA-ALEXANDRA

multi la burtici si mai multila bebici

AMR 1 SAPTAMANA

Mergi la inceput