Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(86)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Oana_Mvt..ufff,ca tare greu imi dau seama cam cat de aproape este momentul..as pleca la spital ,dar ma gandesc sa nu ajung prea devreme!!Am vazut pozele...Eduard e superb si mi se pare ca seamana mult cu fratiorul lui..asa este?
Ancy..eu stiu de la nepotelul meu,ca ii punea cuculetul ridicat in pampers!L-ati adus pe bebe acasa?
Raluca_Ioana..multumesc!Foarte frumos patutul..si hainutele superbe..sa le poarte bebelina sanatoasa!!Burticuta ta e dragalasa foc..
Andreea..multumesc!,multa sanatate si sa treaca repede raceala!
Miruta..te inteleg,cunosc senzatia de care zici..si e normal sa vrei sa mai "evadezi" din patut..Nu stiu ce vrea bebe pana la urma..ca tare ma tine in suspans!!
Picky..mai bine mai lasa agitatele un pic..ca bebe vad ca nu se grabeste..de la 10 o tot tinem in contractii neregulate..si pana acum nu vad nici o schimbare!Ma bucur ca nu o mai doare asa tare burtica pe Alessia si ca ii place la plimbare!!

38+ Darius Nicholas
AMR 1 saptamana

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancy_2405

buna burticute si mamicute.
am si eu o nelamurire.avand in vedere ca sunt proaspata mamica de as dori sa-mi dati si mie cateva informatii depsre curatirea intima (la baietei).si inca ceva cuculetul trebuie sa stea ridicat sau culcat cand ii pun pampersul?
deea astept si de la tine cateva informatii ptr ca stiu ca esti mamica de baietel si poate stii mai multe.
va pupic si va doresc o seara buna


anca cea mai fericita mamica de alexandru george


Anca eu ii pun cuculetul in jos, cand e in sus se pisa pana la gat... are asa presiune.
De ce nu e bine sa fie in jos?
In ceea ce priveste igiena, daca se decaloteaza il speli decalotat daca nu il speli normal. Cuculetul lui Eduard nu se decaloteaza. Alexandru e circumcis?


mami de Tudor (24/07/02) si Eduard (02/05/09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Buna fetili!
Ma bucur ca vi-ati mai adus aminte de mine
Azi am avut o zi foarte agitata, am fost cu tati sa mai cumparam cate ceva la bebe, am cumparat pamers, servetele, biberoane, sticlute, suzete, am fi cumparat tot magazinul , apoi am avut musafiri si acuma am apucat sa intru si eu sa vad ce mai faceti si am aut ce citi de ieri!
Laura, Tzutzu- felicitari pt bebei si sa fie sanatosi si mancaciosi iar voi sa va refaceti cat mai repede
La multi ani Sara!
Maria la multi ani si voua, sa fiti fericiti si sanatosi pana la adanci batraneti si sa va bucurati de bebei cat mai multi si mai cuminti ! Sa ne tii la curent daca bebe vrea sa vina mai repede
Daniella si pe mine ma dor oasele si toate, abia ma misc sunt umflata ca mai am umpic si explodez , noaptea e nasol cand ma intorc de pe o parte pe alta, dar ma consolez ca mai am umpic.... sa treaca!
Alberta sa treaca, sincer si mie mi-e groaza de alaptat, chiar foarte groaza, am o prietena care a nascut si ea acum o luna si a facut febra laptelui si s-a si infectat si a trebuit operata de 2 ori, acuma se simte mai bine, afacut si o depresie .... stiti cumva ceva crema buna pt sani pt perioada cand alaptezi?
Oana MVT ce dulce e bebe mic si fratiorul citindu-i, ce mai am ramas fara cuvinte
liloo12 bine ai venit si sa ne povesteti mai multe despre voi!
Va pup pe toate! Merg sa spal niste vase

37 + mami lui Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancy_2405

buna burticute si mamicute.
am si eu o nelamurire.avand in vedere ca sunt proaspata mamica de as dori sa-mi dati si mie cateva informatii depsre curatirea intima (la baietei).si inca ceva cuculetul trebuie sa stea ridicat sau culcat cand ii pun pampersul?
deea astept si de la tine cateva informatii ptr ca stiu ca esti mamica de baietel si poate stii mai multe.
va pupic si va doresc o seara buna


anca cea mai fericita mamica de alexandru george


Ancy deocamdata eu il spal normal cu apa si sapun doar la exterior. Cand ii pun pampers-ul ii ridic toata "comoara" in sus.


Deea, cea mai fericita mamica de mic Darian Rafael (22.04.2009)

cateva poze cu noi si Raza noastra de soare - DARIAN - http://www.flickr.com/photos/deea_24

Darian's B-day ticker!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria_bunica

Deea..multumesc!Astept sa fie un pic mai regulate contractiile ca sa pot merge la spital..oricum mi-am pus un tampon zilnic si s-a patat cu ceva maroniu deschis...asa a fost si la tine?

38+ Darius Nicholas
AMR 1 saptamana

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi




Maria da, cam asa a fost, prima data am observat ca scurgerea obisnuita si-a schimbat culoarea, era parca rozie (cred ca era totusi de la control desi nu a durut deloc...) apoi am pierdut dopul avea firicele de sange si apoi m-a luat o durere de burta constanta si contractii nedureroase, eu nu pot asocia durerea de burta ce o aveam cu minunatele contractii! apoi parca a inceput sa ma doara putin si spatele. si la noapte o sa ma gandesc cu siguranta la tine. Curaj! Iti tin pumnii si sigur va fi totul bine!

Deea, cea mai fericita mamica de mic Darian Rafael (22.04.2009)

cateva poze cu noi si Raza noastra de soare - DARIAN - http://www.flickr.com/photos/deea_24

Darian's B-day ticker!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dani3lla

deea pai ma enervau pt ca erau persoane care ma stiau de cand lumea si stiau ca eu tot timpul am fost "radiografie imbracata" asa ca acum nu puteam fi decat insarcinata cum altfel



DANA 36+ cu mumos Denis Andrei

BB isi face de cap cu corpul meu

Nunta noastra-o zi de vis

Vacante - oare cand o fi urmatoarea?

AMR

NASICA MEA PREFERATA


Daniela esti pur si simplu magnifica! Mor de ras cand citesc mesajele tale. Si ale lui Cris desigur! Daca va incuscriti o sa fie comedie cand va intalniti!

pe amandoua!

Deea, cea mai fericita mamica de mic Darian Rafael (22.04.2009)

cateva poze cu noi si Raza noastra de soare - DARIAN - http://www.flickr.com/photos/deea_24

Darian's B-day ticker!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:

Am fugit in pat, Darian doarme si profit si eu cand pot!

Deea, cea mai fericita mamica de mic Darian Rafael (22.04.2009)

cateva poze cu noi si Raza noastra de soare - DARIAN - http://www.flickr.com/photos/deea_24

Darian's B-day ticker!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

alberta, am uitat sa zic ca ti-am vazut frumosii, mai ce de-a perechi de fratiori frumosi pe aici...
cu cucul, eu la philip imi amintesc ca il asezam in jos, vorba oanei, altfel tasneste peste tot.
picky, bebelusii alaptati la san au scaune tare moi si uneori explozive, imi amintesc si eu de la philip.
chiar, ce-o fi cu carla?
marie, tu vorbesti serios, gata, nu mai vrea bebe in burtica?
eu pana acum am stat afara cu philip si ne-am jucat cu extraterestri. pe terasa, sub umbrela, dar s-a facut deja cald. tati se chinuie sa-i umfle piscina cumparata. am facut o salata delicioasa si-acum relax. poate ma si culc nitel?
va pup si ne "auzim" mai tarziu...

philip
37weeksbabyboy
mommyandreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi2000_ro spune:

Buna seara!
Anca, in legatura cu statul in rezerva cu bebe, eu nu am stat, mi-l aduceau la cateva ore cica sa ma menajeze dar n-a fost bine, poate asta a fost problemasi cu secretia lactata, care nu s-a putut regla nici apoi acasa cand mi-au zis sa completez cu lapte praf. ce prostie, dar acum stiu si nu ma las...

Ancy, eu putuca o puneam in sus, recunosc ca se uda pana la gat, dar asta e...spalam cu apa si sapun, daca se poate decalota atunci incerci, daca nu, o lasi ca se va putea cu timpul. Eu stiu ca am fost cu sebi la un chirurg pediatru sa-l intreb si a zis sa nu-i fac nimic doar sa astept si sa-l spal pe exterior cat se poate,...si a fost bine..,

Apropo, imi amintesc o faza haioasa, cica m-am pus eu prima data sa facem pipi ca baietii la toaleta,si asa prostuta eram ca n-am stiut ca trebuie sa o tin cu mana... evident a udat totul in jur
Dar apoi m-am invatat!


Roxi, 38 s, Ruxandra Maria si Sebisor (14.10.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Lavinia..multumesc!!Sa foloseasca bebe sanatos noile achizitii!!
Cris..super poza cu catelusul..
Deea..multumesc pt explicatie..sper sa se intample intr-adevar in seara asta ca ma omoara incertitudinea...zici ca sunt idioata..Noapte buna si o seara linistita!!
Philip..odihna placuta,daca mergi la nani..eu vorbesc serios..dar sa vad ce parere are Darius..

38+ Darius Nicholas
AMR 1 saptamana

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput