Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(86)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:



maria te rugam daca poti mai da-ne si noua vesti asta daca nu ai plecat la spital




36+ cu Razvan Andrei (dupa UM)
37 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Buna fetele!!

Inca suntem acasa...doar ca am avut pe cineva in vizita si nu am putut intra!
Am mai primit un mesaj de la Laurraa...sunt bine amandoua,Laura este la reanimare azi si maine o va muta in rezerva cu bebelina!Va pupa pe toate si va multumeste pt incurajari!!
Trec la recuperat!

38+ Darius Nicholas
AMR 1 saptamana

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Anca..multumesc !
Nicuratze..contractiile sunt dureroase(ca la CM sau ca atunci cand esti deranjat la burtica),insa deocamdata nu sunt regulate!
Clodyac..o sa incerc sa va tin la curent..doar sa nu mai apara iar ceva musafiri..
Ramona..multumesc!Sper sa se intample cat mai repede ,ca deja nu mai am rabdare!Sper doar sa nu fie un travaliu fals!
Dani3lla..lasa ca trece timpul repede si nu mai esti nevoita sa stai in casa..fii optimista!Poate va face totusi o surpriza pt 14 iunie!
Cris..multumesc,sa va fie de bine plimbarea!si asteptam poze cu hainutele printesei!
Deea..multumesc!Astept sa fie un pic mai regulate contractiile ca sa pot merge la spital..oricum mi-am pus un tampon zilnic si s-a patat cu ceva maroniu deschis...asa a fost si la tine?
Miruta..meriti bataita,dar te iert de data asta pt ca ai recunoscut si tu ca ai cam exagerat..greseala recunoscuta e pe jumatate iertata!Ai grija de tine si sa te odihnesti mai mult!
Ankkaa..da,este posibil..chiar azi am citit in carticica care mi-a dat-o moaasa..dopul se poate elimina ca si o scurgere alba sau rozalie cu firisoare de sange!Felicitari pt cele 38 de sapt!
Philip..multumesc!
Clodyac..ms de grija..inca suntem acasa..mai lasati agitatele sa se odihneasca!

38+ Darius Nicholas
AMR 1 saptamana

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

miruta............binenteles ca mai este locin cateva minutele aoar si pozele cu toale

annkkaa...........felicitari pentru cele 38 de saptamani


maria............multumim ca ne ti la curent cu laurraa

37+MIRUNA-ALEXANDRA

multi la burtici si mai multila bebici

AMR 1 SAPTAMANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

cris eu vreau la gratarda pot sa iau si patu cu mine?
deea pai ma enervau pt ca erau persoane care ma stiau de cand lumea si stiau ca eu tot timpul am fost "radiografie imbracata" asa ca acum nu puteam fi decat insarcinata cum altfel
miruta in momentele astea cred ca prefer si bataita in schimbul patului
aannkka felicitari pt noua semnatura
maria poate asa o sa fie mai ales ca eu am DPN-ul 12 iunie dar daca asta inseamna tot consemnare la pat ma risc mai devreme

DANA 36+ cu mumos Denis Andrei

BB isi face de cap cu corpul meu

Nunta noastra-o zi de vis

Vacante - oare cand o fi urmatoarea?

AMR

NASICA MEA PREFERATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:

Nicuratze, Cris, LauraOana,dani3lla, Maria,Deea, Miruta
Tzutzu si Lauraa felicitari sa va bucurati de bebeii sanatosi si mancaciosi.
Maria am agitatele pregatite, sa le scot?
Eu am inceput sa pierd dopul cu cateva ore inainte sa mi se rupa apa.

Niste pozici:
http://www.onetruemedia.com/shared?p=8b9ae95477b630f182e680&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url

mami de Tudor (24/07/02) si Eduard (02/05/09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

miruta hihi ce chestie k aveam patutzurile la fel poate pui si tu o poza ceva sa il admir si eu
maria sarumana ca ne tii la curent cu laurra...bine k maine o baga in rezerva cu bebelina...si eu ma gandeam la treaba asta sa stau in rezerva cu bebele sau fara bebe..unii mi-au zis ca e ok altii ca mai bine nu ,voi ce parere aveti cum sa procedez?

Anca..
38+
www.flickr.com/photos/anca_bebelina/" target="_blank">pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Lauraa, felicitari si refacere rapida! Maya, bine ai venit pe lume, sa fii sanatoasa si fericita! Cred ca e galerie mare in curtea spitalului, nu?!

Tzutzu_1984, felicitari si bebe cuminte si sanatos!


Eu am cam ramas in urma cu cititul si cu vestile, ca a fost mama la mine si am stat mai mult de vorba cu ea si mai putin pe net. Dar ma straduiesc sa recuperez, cat ma lasa bebe sa stau la calculator.



Andreea 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancy_2405 spune:

buna burticute si mamicute.
am si eu o nelamurire.avand in vedere ca sunt proaspata mamica de as dori sa-mi dati si mie cateva informatii depsre curatirea intima (la baietei).si inca ceva cuculetul trebuie sa stea ridicat sau culcat cand ii pun pampersul?
deea astept si de la tine cateva informatii ptr ca stiu ca esti mamica de baietel si poate stii mai multe.
va pupic si va doresc o seara buna


anca cea mai fericita mamica de alexandru george

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_Ioana spune:

ceau burticutze si mamicutze!ce mai faceti?am schimbat si noi semnatura vineri.am mai crescut o sapt.multumim de capitol nou si speram sa fie unul plin de vesti bune(cum nimeresc eu cu scrisul tot la inceput de capitol)aproape am reusit sa va ajungem din urma cu cititul....vreau sa le urez noilor mamici multa sanatate, fericire si recuperare rapida,iar puiutilor bun venit pe lume si sa fie sanatosi,fericiti si sa aiba o viata presarata cu bucurii si impliniri!
cris, cu intarziere un si La multi ani!
bebebeca si tie cu intarziere unpt rebeca si la cat mai multe lunitze inainte pt Sara, care e o dulce!!!
am vazut multe pozici la multe dintre voi.toate sunteti niste frumoase si bb-ii niste minuni!
maria...iti tin pumnii in cazul in care nasti si iti doresc un travaliu usor si sper ca experienta nasterii sa fie una placuta!
iar fetelor care urmeaza sa nasca zilele astea le urez nastere usoara, refacere rapida si bebei sanatosi si mancaciosi!
am mai vrut sa mai zic cate ceva dar...am uitatdar revin cand imi amintesc.
despre noi, nu prea multe.abia in 27 mai trebuie sa merg la dr sa vedem ce si cum, daca e nevoie de cezariana si daca da eventual sa o si programam.in caz ca nu se hotareste sa vina pana atunci bebelina.in rest multa odihna si tratament.am mai pus niste pozici mai noi cu unele lucrusoare si cu burtica.sper sa va placa.
va las momentan.merg sa mai citesc din urma.va pup si aveti grija de voi si de minunile voastre!

37 cu Alexia-Gabriela

http://picasaweb.google.com/RalucaIoana23/AlexiaGabriela?feat=directlink

Mergi la inceput