*Cozonacei de noiembrie-decembrie 2008 (50)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Si eu in tabel: GA 56, talie 74, sold 92, picior 53... s-a mai dus un kg, precizez fara mandrie ca nu tin absolut niciun regim si singurul sport practicat e mersul pe jos, e drept ca merg f mult pe jos, distante mari, ca sa evit tramvaiul. In talie au disparut 2 cm, dar mi se pare ca tot am burta.

Edit: nu numai ca nu tin regim, dar mananc dulciuri...aseara am facut Tiramisu, pt ca azi sarbatorim 9 ani de la nunta, si deja am mancat o portie si pana deseara mai e mult...stiti cata grasime are mascarpone, smantana are si ea 25%...dar e absolut delicios si irezistibil.

Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

LA MULTE LUNITE pentru sarbatoritii zilei: Damian de Leeloo, Ana Maria de Monicabo, Miruna de Mamiseli, Razvan de Alexa-rozi, Sara de Portugal si Diana de Mirela_1
Sa va traiasca, sa fie sanatosi si sa va bucurati de ei!

poze cu minunile mele

Ami, mamica lui David Alexandru (26 iulie 2001) bobocel de clasa 1
si Luca Gabriel (31 octombrie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Citat:
citat din mesajul lui cameliam

Buna dimineata!

Ieri i-am dat carnita de pui blenduita in supica crema de legume. A fost un succes, a mancat muulte lingurite (n-am stat sa le numar). Deci, daca supica aia are totusi ceva gust, papa. Asa ca deocamdata, o las la pranz cu fructele la ora 10. Daca vad ca iar apar mofturi, atunci schimb fructele de la 10 la 18 asa cum ziceati voi, Alra si Diamisha .
Diana21, la noi problema era ca nu vroia deloc sa pape la amiaz legume dupa ce la 10 baga fructe. Oricum eu ii dau sa pape in casa si dupa aia iesim la plimbare, la stilul in care ne murdarim cand papam, exclus sa papam pe-afara

Alra, sanatate Laurei!



Cami, mamica Alexandrei (09.11.2008)


voi aveti carrefour la cluj? gasesti acolo niste "barbite" cu manecute... fff utile!!!


Mami de baieti nazdravani: Sebi(4 feb 2004) si Antonio(27 oct 2008)



Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

ok, laura a vomat azi noapte si in pat, la 10.30 dormea intr-o balta de voma. am schimbat tot numai ca nu am spalat-o pe cap, azi de dim ne-a zis ca parul ei e "urata". adevaru e ca putzea rau de tot. i-a facut taica-su baie de dim si tot are un iz.
deci: a fost cu ea la dr si: trecem pe aerosoli si nu puf caci puful facut in criza de tuse cica iese imediat afara, aerosolul e mai putin eficient insa se face in timp mai mult si intra mai mult in plamani + ca abureala face bine. a primit 2 feluri de picaturi de nas si azi sta acasa cu tati, maine nu merge la scoala ci la cresa iar vineri conform programarii de acum 2 saptamani vom merge la spital pentru a o opera de hernie. are o mica hernie inghinala care alt leac nu are, operatie mica, spitalizare de zi.

mav, intrebarea mea era de ce steamer si nu cratita. astia aici zic ca cel mai bine e la oala cu presiune din cauza timpului scurt de fierbere. cica timpul scurt de fierbere e cel mai important.

malinas si bertha, 56???? vreau si eu!!!! (eu am grija ce si cum mananc ca a inceput sa mi se faca rau si zau ca nu tin regim)

pe mine o sa ma ia dracu. azi am alergat, mai am de mers la 2 la nicole si la 4.30 la vid. ieri am mancat de seara in timp ce strangeam voma laurei de pe jos. ma plang public ca nu mai pot. nici nu mai stiu ce naiba fac la servici.

ALRA mami de Laura(06/02/2006) si Nicole(08/12/2008)
Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:

Amalia si Bertha aveti niste copii tare dulci! cred ca va creste sufletul cand ii vedeti impreuna sunt ..."extremi"

si eu in tabel: ga 62,
talie:74
sold:95
pulpe 52-53...intre..dar punem53
nici eu nu fac cura...de cand eram in criza de laptic am decis sa mananc tot ce-mi trb...nu exagerez...
din pacate am si eu burta...nu e foarte mare dar tinand cont ca n-am avut niciodata , acum mi se pare aiurea tare... si celulita pe picioare
Am uitat , de saptamana trecuta mi<am facut abonament la sala, abonament ca altfel tot aman, asa daca am platit ma duc. de 2 ori pe saptamana. sper sa vad ceva rezultate..


mami de Thomas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Citat:
citat din mesajul lui bertha

Si eu in tabel: GA 56, talie 74, sold 92, picior 53... s-a mai dus un kg, precizez fara mandrie ca nu tin absolut niciun regim si singurul sport practicat e mersul pe jos, e drept ca merg f mult pe jos, distante mari, ca sa evit tramvaiul. In talie au disparut 2 cm, dar mi se pare ca tot am burta.

Edit: nu numai ca nu tin regim, dar mananc dulciuri...aseara am facut Tiramisu, pt ca azi sarbatorim 9 ani de la nunta, si deja am mancat o portie si pana deseara mai e mult...stiti cata grasime are mascarpone, smantana are si ea 25%...dar e absolut delicios si irezistibil.

Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze
Cum s-a nascut Ioana


La cat mai multi ani fericiti impreuna



nici eu nu tin regim si sunt cu ciocolata dupa mine, iar daca se opreste ploaia ma duc sa cumpar mascarpone sa fac tiramisu.Aveam in plan sa fac de ieri, dar daca David nu s-a simtit bine nu am mai avut nici eu chef de nimic.Deci mersul pe jos e solutia la kg, cu burta insa tre sa ma mobilizez pt abdomene, ca altfel nu merge

Un gand bun pt Ginye si Stefanut .

_
"You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt
You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand

Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze

povestea, povestilor: de la fasolica la soricutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

ontopic

nicole e mai bine cu mucii, i-am pus landoul pe o perna si doarme bine pe plan inclinat. azi i s-a curatat nasul excelent caci i-a dat laptele pe nas dupa ce a facut ta-su avionu cu ea imediat dupa ce mancase

eu cu cat slabesc mai mult cu atata imi iese burta mai rau in evidenta!

ALRA mami de Laura(06/02/2006) si Nicole(08/12/2008)
Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Citat:
citat din mesajul lui alra

malinas si bertha, 56???? vreau si eu!!!! (eu am grija ce si cum mananc ca a inceput sa mi se faca rau si zau ca nu tin regim)


ALRA mami de Laura(06/02/2006) si Nicole(08/12/2008)
Vacanta cu Laura in Romania


Iti Doresc sa ajungi la 56kg cat se poate de repede! Inainte sa ma invidiezi, priveste inaltimea mea si compar-o cu a lui Malinas O sa vezi ca nu stau chiar divin.

Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Multumim tuturor de urari! Trece f repede timpul
Malinas, multa sanatate! Eu nu stiu sigur daca duminica mergem prin poli, insa eu mai pot ajunge in alte zile...nu mi-e chiar peste mana, am unde lasa masina...
Diana, eu am carut ca al tau, chicco trio nu stiu cum...mie mi se pare super, fata de ce am avut la primul copil.
Amalia, bertha, mav, super ce povestiti de copilasii vostri

Noi azi am facut vaccinul de 6 luni, n-a plans deloc, a fost f cuminte. dna dr a zis ca e f vioaie si sprintena
vis a vis de tabel...daaaa, miscarea are un rol esential in datul kg-lor jos Eu sunt intr-o panta de slabire, si chiar nu am nevoie... Plus mancatul de apucate contribuie, dar nu faceti ca mine, nu e o solutie eu fac asta de nevoie

Mai revin, tre' sa mai citesc din urma...


Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007 www.andreeaioana.ro" target="_blank"> Poze
Povestea sarcinii si a nasterii


si Ana Maria - 13 noiembrie 2008
Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bertha

Citat:
citat din mesajul lui alra

malinas si bertha, 56???? vreau si eu!!!! (eu am grija ce si cum mananc ca a inceput sa mi se faca rau si zau ca nu tin regim)


ALRA mami de Laura(06/02/2006) si Nicole(08/12/2008)
Vacanta cu Laura in Romania


Iti Doresc sa ajungi la 56kg cat se poate de repede! Inainte sa ma invidiezi, priveste inaltimea mea si compar-o cu a lui Malinas O sa vezi ca nu stau chiar divin.

Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze
Cum s-a nascut Ioana


mai draga, tu stii ca invidiosul se uita numai la aspectele care-l intereseaza
"vaai ce geanta frumoasa i-a luat barba-su lu cutaritza!/ da, dar o bate cand se imbata!/ eii, lasa draga, uite ce lucruri frumoase ii ia!"



ALRA mami de Laura(06/02/2006) si Nicole(08/12/2008)
Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput