Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(81)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

buna fetelor,
Maria f frumoase hainutele, sa le stapaniti sanatosi si sa va bucurati de ele.Sa nu-ti fie de deochi burticutza, a mai crescut si e tare frumusica.
Tu nu ti-ai mai vazut mama de 2 ani? cum rezisti, eu nu am mai vazut-o pe a mea de un an si simt ca ma topesc de dor, dar din fericire o sa se termine cu dorul pt ca la inceputul lui iunie vine mamitzul la mine pt 2 sapt, cred ca ii spun sa se prezinte cu cozonac.


35+ Stefan Amir
http://picasaweb.google.com/ganesha977/EuSiAmir#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Voicu_bebi,Ioana,Ganesha..multumesc!!

Ganesha..da,nu mi-am mai vazut parintii live din august 2007,insa ii vad mereu pe webcam,cat de cat se mai alina dorul,insa recunosc ca am avut momente in sarcina cand am plans dupa imbratisarea mamei mele..In tot acest timp am avut-o si pe sora mea aici vreo 4 luni prin 2008..e greu,dar ne-am acomodat cu situatia ca nu avem ce face!!Am sperat ca ajungem acasa anul acesta pt botez,dar daca s-au schimbat lucrurile nu se poate nici acum..Macar e fratele meu aici..am pe cineva de sange aproape de mine!!
Ioana..aici nu vine preotul acasa,dar merge cineva si cere sa mi se faca o apa,citita de preot si mi-o aduce acasa!!Sincer,nu prea ma pricep eu la chestii de-astea!Sa va fie de bine iesirea la coafor!I-a mai trecut icterul Sarei?

37+ Darius Nicholas
AMR 2 saptamani

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Mi-a crescut burtica mult in ultimele saptamani,aveti dreptate,deja sunt nevoita sa port tricourile sotului,nu are rost sa imi mai cumpar acum haine pt stat in casa sau pijamale!!
Eu am facut snitele din piept de pui si acum astept sa se fiarba cartofii pt piure si sa fac si o salata verde..habar nu am ce sa mai gatesc..

37+ Darius Nicholas
AMR 2 saptamani

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

Ioana abia acu am vazut si eu pozele Sarei...deja m-am indragostit,este superba de altfel si mami si Rebecca sa iti traisca fetitele
am vazut k ai leagan sau balansoar..eu chiar ma intrebam daca e ok sa pun bebele in leagan de la 1-2 sapt k avem si noi leagan
maria..yammy papa de azi ,eu abia astept sa nasc sa ma mobilizez cu papa k nu am mai facut mancare de cand aveam 6 luni uff si faza e ca nu imi place sa stau asa degeaba da cred ca maine imi fac o ciorba k am asa o pofta sa mai gatesc ceva idei de papa mai ai?


Anca..
37+
www.flickr.com/photos/anca_bebelina/" target="_blank">pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Ely ma bucur ca ai avut o experienta placuta a nasterii! Asteptam pozele Marinei!
Maria frumoase hainutele! Sa le poarte cu placere!
Nicuratze multumesc de apreciere!
Cata si pe mine ma dor tare oasele bazinului, imi radiaza durerea si in picioare!Mi se intareste burta! Probabil pentru ca se apropie momentul!
Eu sunt mai linistita ca in caz ca bebe vrea sa apara, dr. mea e pe "faza"!


Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 39+] cuMatei
Burtica 2

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Anca..nu prea mai am idei de papa..maine chiar nu stiu ce sa gatesc..si nici sotul nu ma ajuta cu idei,lui ii este indiferent,ca nu este pretentios..

Am papat si noi si acum abia ma misc..sunt plina ochiSa vad ce imi gasesc de facut prin casa,ca nu vreau sa dorm la pranz..nici afara nu putem iesi acum ca este fff cald,arde tare soarele

37+ Darius Nicholas
AMR 2 saptamani

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Ioana plimbare placuta! Spor la gatit!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 39+] cuMatei
Burtica 2

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Alynta..multumesc!Ma bucur ca a venit dr..oricum bebe Matei mai are o sapt pana la termen ,nu?A fost cumintel

37+ Darius Nicholas
AMR 2 saptamani

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

buna din nou burticute si mamici

eu am ajuns acasa de la facultate pe la 2 si am stat un pic intinsa ca eram intepenita important e ca am rezolvat azi ceva nu ca ieri

maria ai o burtica si hainutele sunt superbe sa le poarte bebe sanatos si sa traiasca si bunicii

ely si trecut si pe la noi mamico ma bucur ca ai nascut usor si sa va bucurati de bebelina

pe mine ma dor incheieturile si oasele de la mana , degetele asa simt o durere surda si am vazut o emisiune in care vb o ginecoloaga si spunea ca e normal ufff ce nu induram noi pt puisori

maria si eu am pieptul de pui ca sa fac snitele dar trebuie sa mi-l bata cris ca eu nu pot cred ca diseara pap si eu snitele

va pup si plimbarica linistita celor care ies la aer

ps despre subiectul cu rasul "doamnei" eu o tin rasa constant si ma fac pe pipaite si uneori mai bag si oglinda l-am pus pe cris dar ii e frica sa nu ma taie si mai tare ma chinuie decat ma ajuta plus ca saracul cred ca se emotioneaza la vederea ei



35 + cu Razvan Andrei (dupa UM)
37 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annkkaa spune:

Am schimbat si noi semnatura si sunt asa emotionata!!
Am intrat cu bine in saptamna 38, de acu o asteptam pe bebelina...
Pupici la toate mamicile ptr albinute, hainute si toate....

37+ Bebitza Karina Elena
http://community.webshots.com/user/annkkaa

Mergi la inceput