Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(81)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

Buna fetelor,

CLODY,,multumim;imi pare rau de dureri

MAMICA OANA, bafta maine,nastere usoara si refacere rapida!

GANESHA,,si eu zic ca masuratorile de la eco nu sunt la fix,oricum mai are ceva timp sa creasca.

ALYNTA, pe David cu ochisorii lui jucausi!

ELA,multa sanatate,sper sa-ti treaca odata raceala

DANA MI,mie mi-a zis o mamica de Grip Water ca a fost sungura care a functionat pt colici;sau,am vazut la fetele de martie cu un saculet cu sare calda pus pe burtica

DANI,,felicitari pt achizitii,si mie imi place lenjeria!

MAGDA, pe Clara,e o dulcica,distractie placuta si azi.

YIOANNA,,am uitat sa-ti spun ca ultima oara nu am reusit sa pun poze,acum a luat sotul ap foto pe la lucrari..dar promit ca fac poze cu pitica folosind achizitiile.

MIRELA,si eu zic la fel,"total",pe mine la prima nastere m-a si verificat asistenta sa vada daca e ok.

CATA,,si eu ma simt nasol,plus ca nici aerul nu-mi mai ajunge.


elena, s.35 cu Andra Ioana +Radu (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela2001 spune:

Buna.
Aseara am reusit sa scap de febra, dar tot nu prea am dormit din cauza tusei.
Azi tot in casa stau ca ma simt slabita si plus ca vreau sa scap odata de raceala. L-am trimis pe tati afara cu Diana.

Yioanna, CarlaV, Cris, Nicuratze

Yioanna eu o sa scot copilul afara cam dupa 1 saptamana cel mult. Cum sa stai pana la botez? Pai daca botezi copilul la 3 luni, il tii in casa atita timp? Si care este de fapt explicatia bisericii: de ce trebuie sa tii copilul atit de mult in casa?

Miruta poti sa te epilezi tu acasa sau te rade o asistenta la spital (sa-ti iei de acasa un aparat de ras).
Dar voi cum va epilati inghinal fetelor, ca eu nu prea mai reusesc?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Citat:
citat din mesajul lui cata14
Cum va mai intelegeti cu burticile? Mie dupa burtica asta nu-mi mai trebuie nici platita in aur.
Mai nou, am niste dureri de oase pelviene de nu ma pot intoarce noaptea in pat iar mersul la toaleta este o adevarata expeditie cu tinut de pereti.


Off, imi pare rau sa aud ca ai dureri. La prima sarcina m-au durut si pe mine oasele respective - se pregatea organismul de nastere. Am vazut ca tu ai deja un baiatel, n-ar trebui sa te mai doara (decat daca si pe Erik l-ai nascut prin cezariana)...
Dar lasa, ca incurajare - trei saptamani nu mai sunt asa mult .

P.S. - am vrut sa ma uit la poze, insa linkurile de pe Flickr.com nu functioneaza . Do something!

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07) ... www.flickr.com/photos/21231089@N02/3494955449/" target="_blank">(re)Amintiri de la primul bb
33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

salut fetele si bine v-am regasit in casuta noua ...va doresc la toate nastere usoara si bebelusi sanatosi si mancaciosi
am vazut k vorbeati despre bebe cand il scoateti afara...mie una mi se pare aiurea sa stau cu bebe in casa pana la botez mai ales ca noi vom face botezul la sfarsitul lui iulie ,dupa ce vin acasa cu bebele o sa chemam preotul sa faca o slujba parca asa stiam ..si o sa iesim si noi afara cred k undeva pe la 1 sapt doua dupa ce venim acasa mai intai sa ne revenim .
cat despre "dansa" eu o sa ma epilez in ziua in care ma interneaza ,o sa imi iau si aparatul cu mine in caz ca o mai fi nevoie sa ma faca si acolo k eu una vreau sa ma faca cu ustensila mea nu cu ale lor
ela..sanatate multa si sper sa te lase raceala asta pacatoasa si la mine e cam greu cu epilatul inghinal ma cam chinui ce e drept mai bag si oglinda in actiune
cris bafta la cumparaturi
cata ..la fel si eu procedez cand merg la baie mai ales noaptea ma mai tin de pereti ,adevarul e ca e tare nasol cu durerile astea nu pot nici sa ma intorc k lumea de pe o parte pe alta

Anca..
37+
www.flickr.com/photos/anca_bebelina/" target="_blank">pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Buna albinute!!

Clodyac..multumim pt capitol nou,sa fie numai cu vesti bune si albinute sanatoase!!Imi pare rau de dureri...
Cata..te cred ca iti este greu..mai ales ca tu duci totul la dublu..dar mai e putin si trece!!
Cris..spor la cumparaturi..vezi sa nu te obosesti prea tare!!
Raluca_Ioana..bine ai revenit si ma bucur ca sunteti mai bine!Felicitari pt cele 36 de sapt...inca putin cumintica si totul va fi bine!!
Dani3lla..multumesc,cozonacul este foarte bun,doar e facut de mama..si a fost mult asteptat,ca nu am mai mancat cozonac facut de ea de aproape 2 ani,de cand am fost la nunta!!Ca sa nu iti mai zic ca am cerut si covrigi impletiti..o bunatate..au ajuns bine in 3 zile,nu mi-am spart capul cu eiTare sotul tau...cred ca abia asteapta sa ii arate dr ca este bine dotat flacaul
Anda_Magda..plimbare placuta !

37+ Darius Nicholas
AMR 2 saptamani

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Ela..sper din suflet sa fie ultima raceala pe anul asta,ca ai tras-o nu gluma..refacere rapida!!In legatura cu epilatul inghinal,e chin si pt mine,dar ma mai ajuta sotul cand este pe faza sau ma fac pe pipaite si la urmatorul dus mai rectific ce mi-a scapat..
Dani3lla..spor la cumparaturi!!

37+ Darius Nicholas
AMR 2 saptamani

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Am pus pozicile..si am facut repede si 2 poze cu burtoiul..

37+ Darius Nicholas
AMR 2 saptamani

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela2001 spune:

Bebe beca fetita ta unde face balet?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

maria..frumoase hainutele primite de la ai tai ,frumos si burtoiul e mai marisor k al meu

Anca..
37+
www.flickr.com/photos/anca_bebelina/" target="_blank">pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Ups, nu stiam ca trebuie chemat preotul acasa...
Noi am scos fata dupa cateva zile (si era frigutz afara...)

Yioanna, ca si tampoane poti folosi cu succes always din acelea super plus. Special pentru lauze sunt http://www.rangali.ro/details.php?categ_id=7&prod_id=157
Iar pentru buric poti folosi si betadina.

Maria, am vazut burtica, este foarte frumoasa!!! Si lucrusoarele!

Anda, este dragutza tare mititica. Acum este cald tare afara, poate reusiti sa scapati macar de paturica

Carla, spor la tyreaba si distractie placuta in acelasi timp!

Ely, bine ai venit acasa... Tot astept pozele printesei. Ti-au facut epiziotomie la nastere?

Pipeta mea doarme acum. A avut o noapte agitata si acum se odihneste. Fac ceva de mancare si pe la 4 plecam in parc cu bicicleta si rolele.

Ieri i-am schimbat look-ul Rebecai, eu doar imi tai varfurile. Si mi-am facut programare pentru vopsit si etc in ziua botezului, pe 6 iunie. Abia astept, ca am capul plin de fire albe.
Va pup si va doresc o duminica frumoasa!!!

Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)

http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput