Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(81)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

mada stiu cum e cu durerea de care vorbesti.Si pe mine ma scoate din minti
raluca ma bucur ca esti bine si nu mai sunt probleme felicitari si pt semnatura
nicuratze .Asta e "barbatii astia "nare" gusturi de loc"
ela ma bucur ca esti mai bine.In ceea ce priveste epilatul eu am incercat cu oglinda dar...soc...se aburea asa ca am luat-o pe pipaite
voicu bebi asa stiam si eu de preot dar stiam ca il chemi cand face bebelu 8 zile
maria moamaaaa cate hainute...sa dea DD sa se bucure Darius de ele

Sa va zic : am fost la cumparaturi si ...nu am gasit carucior care sa-mi placa (pret/calitate adica) si m-am enervat si am luat niste hainute noi pt bebelu meu.Uitati-va daca nu ma credeti http://picasaweb.google.ro/daniellaene/Balonasul#5334177386783682898
Si m-am hotarat sa comand caruciorul on line de pe site-ul de pe care am comandat si patutul

DANA 35+ cu mumos Denis Andrei

BB isi face de cap cu corpul meu

Nunta noastra-o zi de vis

Vacante - oare cand o fi urmatoarea?

AMR

NASICA MEA PREFERATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Maria mai am exact o saptamana pana la DPN!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 39+] cuMatei
Burtica 2

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

dani3lla sa le poarte bebe sanatos si da-i bataie cu caruciorul sa iti vina mai repede sa iti de o grija

alynta mai ai asa de putin sa fiti sanatosi cu totii si sa mearga totul bine





35 + cu Razvan Andrei (dupa UM)
37 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

buna dimineata, prietene dragi, hai ca mi-am schimbat strategia si-am zis sa intru intai sa va dau buna dimineata si citesc dupa aia din urma. sunt pe pag 13 la capitolul anterior...
Happy Mother's day! Aici se sarbatoreste azi ziua mamei, eu mi-am primit cadoul cu ceva timp in urma, o masina de spalat rufe pe care mi-o doream mult. daca tot voi fi casnica un an si voi avea 2 prunci macar sa ma echipez pe masura.
nu-s ce tot am de ma scol pe la 6, si ieri si azi, ieri am trimis baietii la parc si am dormit la prnaz, taaare bine numai ca m-a trezit philip la intoarcere cand visam si mi-a luat greu sa-mi revin. azi, iar, asa ca acu ei dorm si eu va citesc la o cafea cu lapte.
am facut curat luna ieri (eu cu detaliile, sotul cu greul), asta dupa ce m-am crizat si-am bocit ca nu ma ajuta deloc. azi miroase asa frumos in casa si tare-i bine cand e curat si placut.
am pus fasole la fiert (mariuca, fac ciorba) si voi face niste ardei umpluti. a, si niste salata de vinete.
va pup, si revin dupa ce va citesc

philip
36weeksbabyboy
mommyandreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annkkaa spune:

Daniella ne spui si noua de unde ai comandat patutul? Si eu sunt in dilema cu caruciorul fetei....

37+ Bebitza Karina Elena
http://community.webshots.com/user/annkkaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

philip sa traiesti de ziua mamicii sa fii sanatoasa si sa va bucurati de bebici

asa zic si eu parca dupa ce faci curat te umpli cu energie pozitiva chiar daca esti franta de la atata efort

aaaa... si sa nu uit sa folosesti sanatoasa masina de spalat

mmmm si mai faci si papa bun



35 + cu Razvan Andrei (dupa UM)
37 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

gata, am citit.
ely, ma bucur ca ai avut o nastere fara probleme si asteptam pozele, am vazut ca n-ai pus inca nimic.
carla, distractie placuta la mare.
am vazut hainute frumoase la maria si la dani, sa le folositi cu placere.
marie, si burta mea-i tot asa mare, am sa incerc sa fac niste poze azi.
ciudat insa ca nu mi-a aparut linea negra desi parca la philip am avut. hm, mi s-o fi schimbat pigmentul?
ganesha, eu n-am probleme de astea de intarziere a cresterii, parca nu-mi vine a crede ca-i tiroida. eu zic ca va fi bine.
ok, cand imi mai amintesc, mai intru, au inceput sa miroasa fasolele mele, acu numai la gandul ciorbitei sunt...

philip
36weeksbabyboy
mommyandreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

a, gata, tot eu, prietena mea din ro care voia sa vina sa-l boteze pe micut si-mi spusese acum o saptamana ca nu pot veni a reusit sa rezolve ceva cu banii si vor veni totusi, probabil in iulie sau august. sunt tare bucuroasa. bine, au de schimbat pasapoarte, de luat viza si bilete de avion dar eu zic ca totul va fi bine.
a, cu coafura, si eu ma voi rade, probabil ca chiar azi, dar va trebui s-o mai fac o data pana pe 26, eu am oglinda mare in baie si ma uit in ea, n-as putea sa vad de burta :))

philip
36weeksbabyboy
mommyandreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

Buna,burtici si mamici!
Lauraoana,sanatate multa prietenei tale (este cea care a pierdut sarcina de curand?).Imi pare rau ca nu ati ajuns la niciun acord cu numele,dar daca i se va spune Sebi ce are?C putin mai ai si tu pana la dpn..Lasa ca ai destul timp si pt examen ,mie cred ca-mi vor ramane mult mai multe de dat ,eu mai am 7 per total.
Maria,am vazut pozicile ,foarte frumoase hainutele lui Darius ,sa le poarte sanatos.Burtica e foarte frumoasa ,a crescut mult.Si eu tot cu tricourile sotului ma descurc acum...
Ely,ma bucur ca sunteti bine amadoua si ca ti-ai facut un pic de timp sa ne povestesti despre nastere.Ma bucur ca nasterea a decurs asa bine si ca a fost o experienta placuta.Asteptam pozici cu Denise.
Cris,spor la cumparaturi.Si sotul meu la fel de nerabdator e ,ma tot intreaba mereu cat mai e pana vine mitzurica.
Magda,sa va priasca si plimbarea de astazi la fel ca cea de ieri!
Daniella,tare sotu tau.Lasa omul sa se convinga ca e dotat baiatul lui.Foarte frumoase hainutele lui Denis,sa le poarte sanatos.
Cata,imi pare rau ca nu te simti bine.Hai ca 3 saptamani trec repede.
Raluca,ma bucur ca sunteti bine.Stai cumintica si bebelina va veni la timp.
Bebe beca,i-a trecut raceala Sarei?Distractie placuta in parc.
Alynta,bine ca s-a intors dr.Acum stai mai linistita.
Anca,felicitari pentru noua semnatura.Acum sunteti la termen ,ce bine...
Phillip,la multi ani pentru ziua mamei.Ce harnicuta esti,cata mancare buna gatesti.Sa folosesti snatoasa cadoul!Ma bucur ca a rezolvat "nasica" lui bebe problemele si vine pana la urma.Pofta buna la fasole!

Mirela 35+ minunea mea Antonia Maria

Jurnal de bebe strumf
NOI
bombonika mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

mirela, multam de gandul bun.
vad ca sunteti cam lenese, ma'c sa trag un ochi sa vad daca s-au trezit baietii...

philip
36weeksbabyboy
mommyandreea

Mergi la inceput