Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (99)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Aaa ... stie cineva vreo familie amarata cu copilasi (poate prin Buc?)-- as avea cateva hainute de dat de-ale Annikai.
Din pacate multe au ramas la Viena -- vroiam sa le pun la containere pe strada, da unele sunt aproape noi, parca as vrea sa ajunga la cineva nevoias, care chiar sa se bucure de ele.

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Lorich, saru'mana de complimente, tricoul il are de la nasii lui si pe el scrie: "De azi sunt putin mai mare"

Cleo, capul de mort se gaseste in una dintre pozele de la semnatura, uite-l : http://s292.photobucket.com/albums/mm9/Alisucuta/Aniv%20Vlad%201%20AN/?action=view¤t=IMG_5301.jpg

Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Buna fetelor!

La multi ani sarbatoritii zilei: Iasmi si Mufi, Ilinca Maria, Eva Maria si Andrei!!!! Sa aveti o copilarie frumoasa, pupic de la mine pentru fiecare!!!!

Doamne ce nebun e nebunu asta de Mircea Badea, am ras in hohote, cica a stranutat in aeroport la Istanbul, si a mai zis si Arrriiiibbba, Arrriiibaaaa, Andreeaaaa... Cica s-au raspandit aia ca potarnichiile...

MsBB si Adriana, Mingiile erau lipite cu scotch Ati ghicit: socramiu

Va multumim pentru aprecieri!!!

Chinabulina si Eva tot acu vreo 2 saptamani a inceput sa o ia de-a busilea. Bine, ea e de o puturosenie... Sunt curioasa cand si-o da drumul la mers singurica...

Alysh, ce smecheras ai tu acolo!!! Pupam Vladucul dulce de tot.

Fetelor azi nu o sa am gaze (la aragaz) Vroiam sa va intreb daca voi ati incalzit la microunde papa ptr bebe. Oricum azi cred ca nu am alta solutie. Voi ce ziceti?

Merci, va pup.

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinabulina spune:

mai, copilul asta al meu e crima si pedeapsa. cand e s-o culc in timpul zilei, urla de zici c-o omor!!! nu mai stiu ce sa-i fac, indiferent cat e de obosita, indiferent cat de mult stam impreuna, cum ne jucam, etc, cand vine vorba de culcat e JALE!!! ma lasa nervii, zau, mi-e groaza de momentul ala. o mai las sa urle, dar clar nu-i face bine atata urlat . am vrut de mult sa zic asta, dar acum mi-am amintit fiindca iar e ora de nani

georgiana, de gogoasa balerina teodora maria din 15 mai 2008
Ia te uita ce mare sunt
Povestea gogoasei balerine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Am aflat si eu ca nu se mai poarta port-chei zilele astea , se prefera port-pampers da' faza cu usa de la balcon - ash avea mai multe sanse sa cobor ca evadatii cu kiloti si shersheafuri facute nod pana jos

Am zis eu ca numai fac urari decat sarbatoritilor de 1 an dar iaca - nu ma pot abtine - tre sa LA CAT MAI MULTE LUNITZE & ANI ! Iasmi si Mufi , asa poate vine si Inais si ne serveste cu vesti bune despre Iasmi , ori poate se indura si Iulia sa dea o capsunica ceva

Tre sa-i dau si un lui Teo pt deplasarea 4 X 4 , hai tot asa . De acum sa vezi DIXTRACTIE - punem fetele sa joace prinselea

Cam greu cu statul pe aici - mandra n-a mai dormit , e super sclifosita dupa trezirea brusca si sunt cu pe ea ! Da' mai revin eu cand ....


Fericirea are chipul tau... Andra , noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MsBB
poate se indura si Iulia sa dea o capsunica ceva



Fericirea are chipul tau... Andra , noastra!





cum sa nu? mai am o caserola, o impart cu voi
multumim d urare


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anisiap spune:


eu m am indragosit de MIRCI al Laurei incat l as boteza si pe bebe MIRCEA dar nu vrea ta su ca asa il chema pe tatal lui care a murit si zice ca ceva legat de karma ca nu i bine nush ce
inca nu am nume pt bebe si intru in panica deja toata lumea ma intreaba si eu nush ce sa zic am consultat mii de nume nici unul nu mi place sau nu suna bine in capul meu era mai usor daca era fetitaar fi chemat o LOUNA
Ce zice ti mai fac o fata eu vrodata ????ca deja starea mea naturala e sa fiu gravida am si uitat cum e sa fi normala

azi avem control la pediatru ne da si reteta de cumparat vaccin pt un an
si un singur dinte suntem codase
in stilul caracteristic nici un medic nu se alarmeaza cica pan la 14 luni e ok fara dinti eu deja ma gandeam sa consult un dentist ta su se gandea la implant deci e de groaza tata lu ALE E ATAT DE PANICOS si de speriat de bombe ca trebe terapie

montajehttp://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=723fab81f8b97578bfaf88


Tudor ,Ale ,si 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aldaesme spune:

Salutare cu cafea mare de la Dana.

A considerat copila mea s aimi arate ce inseamna febra mare. Ieri ma sunasera de la cresa ca a facut 38.9 si ma intrebau dca sa ii dea un perdolan ...eu mai ca aruncam cu telefonul dupa ele...cum adica ati lasat-o pana acolo... Ma rog. M-au mai sunat o data peste vreo 4 ceasuri ca a facut iar 39.2 si ca sa ii dea nurofen...daaaa... Cum io nu sunt panicoasa da' nici nu stau cu copilu' trei zile sa faca febra i-am facut programare de la primul telefon la doctorul de familie de aici din Leuven (avem unul aici ca vorba aia, peste zi aici suntem si unul in sat la noi...ca deh daca se intampla in uikend sau seara sa avem pe cine chema). La 16.50 eram in cabinet, programarea era pentru 17.00. Mai intai s-a imprietenit cu fata, ca inca nu o vazuse niciodata, imprietenirea a durat foarte putin ca a mea e atrasa de barbati si lor le zambeste extrem de usor. Apoi a verificat-o in toate partile si ...nu are nimic in urechi, nimic la plamani, nimic in gat nici macar secretii nazale...Insa, spre deosebire de alti medici mi-a recomandat preventiv pana joi de trei ori pe zi siropel de nurofen si evident sa tinem febra sub control. Sa incercam sa nu o lasam sa ajunga la 40.

Aseara ajungem acasa, copilul frigea, i-am dat mancare - v-am zis ca pana acum niciodata nu si-a pierdut pofta de mancare? sa-i tina Dumnezeu naravul! - i-am facut baie, i-am servit siropel si apoi tzatza de ma-sa. Pe la 19.30 dormea...la 22.30 ne-am dus sa vedem cum sta cu febra...frigea rau de tot, i-am pus un perdolan si am pus-o la tzatza ma-sii ca stiti voi, face minuni. La 1.30 ne-am trezit noi, ea nu, noi ne pusesem ceasul sa sune sa vedem cum sta cu febra. Nu mai avea, la 5.30 m-am dus din nou sa o vad am trezit-o cu deschisul usii, s-a pus direct pe burta, a inceput sa rada si sa intinda mainile spre mine...Am luat-o, verificat-o, nici un pui de febra la ea...am pus-o din nou la sursa si acolo a stat ancorata pana la 6.30 cu o pauza de schimbat sursa. Desi stabilisem ca azi nu o ducem la cresa daca are ferba, si ca facem un slalom avand in vedere ca eu la 5 am o sedinta si as fi stat dimineata cu ea, apoi ar fi venit al meu sa am ia sa ma aduca la munca si apoi ar fi stat el cu fata...
Insa copilul fara febra merge la cresa...cu siropelul dupa ea si indicatiile medicului.

uneori insa cred ca nu stau bine la capiotolul comunicatie. ii scriu fetei in caiet toata povestea de aseara de la doctor, de peste noapte...recomandarea doctorului...sa ia nurofen de trei ori pe zi. Duc siropul si fitzuica de la doctor pe care scrie si el ce si cum. Ii scriu ca acasa azi inca nu a luat nimic. Ajung la cresa ii spun Ritei ce si cum, ii explic pe indelete ii arat ca i-am scris si in caiet o pun sa citeasca sa vaza daca intelege sau vrea lamuriri si acu' 10 minute ma suna aia de la cresa (faza la care io panichez...de sunat se suna doar daca sunt probleme) sa ma intrebe daca i-am dat azi nurofen, sau daca au voie ele sa ii dea...ca nu are febra (37.4) dar ca sa ii dea preventiv...

Joi mai mergem la doctor indiferent cum se arata situatia.

Asta a fost seara noastra de ieri...acu' ma apuc de pregatit sedinta .

O zi buna si sanatate maxima tuturor!

Esme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

neata fetele,

anisiap scumpa, multumim de complimente, si noi va placem tare pe voi!
Adriana, pentru linkul lui Miss uite AICI vezi ca are info si referitor la capuse
Micaela am uitat aseara sa-ti admir sasoaica. de unde ai luat rochita, e minunata?
Iasmi, Mufi papusici de 11 lunite.
china felicitari pentru progresele lui gogo! super!
andrei,Ilinca, Eva pentru un anisor!!!
Mircea nu a papat piureul cu unt si ficatel. I-am pregatit mazare cu pui, pentru prima oara...sa vedem cum o primi-o!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Mda a mandra, sa vedem cat poate dormi in sunet de picamer si de uameni harnici foc . Imi fac o vaga impresie ca in 2-3 zile o sa locuiesc printre transee - sunt numai santuri si muncitori .

Am profitat de liniste si am mai facut una-alta , am ajuns sa ma bucur ca in liniste, Doamne fereste , ce-am ajuns .

Hai ca va invoc fortele divine pe maine, sa-ne tineti pumni - dam o noua incercare la cardiolog - ne-am luat-o in iar ieri dar maine suntem dotati - avem pilula magica . I-am dat ceai de tei => am energizat redbull-ul asa ca trecem pe armament greu .
Dupa incurajarile primite de la voi, ce am mai citit si aflat sunt aproape sigura ca nu e nimic serios - dar tre' sa ma duc sa scot cuiul din inima mea.
Acum sa ma incurajez singura, imi spuneam ieri in sinea mea ca poate faptul ca doctorul a amanat plecarea cu 2 zile ( trebuia sa plece ieri din tara ) si ne-am inteles sa ne vedem maine la ora 6 - cand in mod normal este ora ei de somn de dupa-amiaza - o fi vreun semn ca trebuie sa ma duc, sa ma linistesc si cu asta.
Apoi descopar si ce i-a dat ficatul peste cap si gata - dau de baut !

Inais - ce mai faceti ? Socrate - ce mai Tarzanel ? Aimee - chiar nu treci nitzel pi la noi? Desiree - cum mai Victoria? Stefany cum e cu acomodarea ? Lori - l-a invadat pofta pe Robertzel? Magdone ce-ti mai fac si ? Fecian - cum mai e Bitzu ? Doloress - cum va mai distrati voi ?


Fericirea are chipul tau... Andra , noastra!

Mergi la inceput