Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (99)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

noi ne bagam la nani. azi noapte am culcat fata in patuc si s-a foit toata noaptea. era cand in fund, cand in cap, cand spre stanga, cand spre dreapta, etc..la 5 era in picioare in patuc si tragea din suzeta pe intuneric, scana camera. culmea, ca daca o culc cu mine iin patr, doarme de la 7 seara pana la 9 dimineata in patuc, se foieste toata noaptea...

Miss nu te grabi cu bucatile mari. incearca sa-i pui in iaurt un bicuit pisat mai mare decat de obicei, ca ala se moaie si il poate mesteca bine. tu nu-i dai gluten? sau cum? ca nu inteleg. eu am inceput cu painica. noi deja suntem la stadiul in care papa ciorbita de perisoare (sfaramate in castronel) fara sa mai pasez...dar tot incet am inceput si noi...incearca sa-i pasezi cu furculita, ca se paseaza mai mare decat cu mixerul. mooor dupa poza cu Davidic de pe blog noua ni se fac ochii verzi, ca apa marii asa, nu mai sunt albastru intens..nu mai face tu legaturi cu culoarea ochilor! o sa vezi ca educatia conteaza mai mult decat un "arbore rau crescut"...cat despre emotii, te inteleg perfect, uite, azi era o mamica in parc cu 2 baietei, unul peste 4 ani, celalalt 1 an si jumatate, dar extreeeem de zvapaiat. urca in 4 labe treptele de la tobogan (trepte extreeem de abrupte, dispuse aproape ca la o scara verticala) si isi dadea drumu de pe tobogan si cadea buf in fund pe pamant, a dat si cu ceafa de marginea toboganului ca a venit cu iteza, maica-sa statea si radea, tipa la copilul celalalt ca fuge de ea, sa stea acolo langa ea sa se joace. am avut eu mai multe emotii decat femeia aia cand il vedeam pe copilul ala ba pe scarile toboganului, ba in leagan singur, ba la balansoarul mare de fier si era un ghemotoc cat a mea de inalt. dar asta e, ma gandesc ca poate oi fi eu exagerata, dar eu n-as fi lasat copilul de capul lui acolo mai ales ca ala-i spatiu de joaca pt copii mai mari. nu ai mai zis nimic de somnul lui Daviduc..e mai bine?? ati reusit mutarea? au iesit dintisori? etc, etc, update pls! (ori oi fi sarit eu? )

cam atat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Alysh eei, ce tort frumos, care va sa zica mancati tort de 2 ori??? Mi-au placut pozele, Am vazut si ca i-ati facut tricou cu figura lui si ce tricicleta a primit, sau ce e. Sta pe ea, ii place???
Anisiap am vazut poze cu burtica si cu scumpica ta. Sunteti f frumoase!
Inais un mare si tie de vizionare poze mot si inca unul de insanatosire grabnica!!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Miss si de la noi multi si speciali, merci si tie de vizionare si ma bucur ca ai un bb exemplar, in ciuda celor 4 dinti concomitenti!! Pozele cu DAviducu de primavara, asa cum ma asteptam, superbe!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Neatzaaaa!
Sculareaaaaa
Un cafeu mare-mare, sa avem o zi plina de soare .

Avem, iar, aniversati ...chiar de nu-i cunosc eu le urez LMA lor si tuturor celor nascuti astazi!



LA MULTI ANI !!!

Sa cresteti mari si sanatosi ANDREI si ILINCA MARIA si EVA MARIA, sa va bucurati de o viata plina de bucurii si numai realizari !





Fericirea are chipul tau... Andra , noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

LA MULTI ANI Sa cresteti mari si sanatosi si fericiti ANDREI si ILINCA MARIA si EVA MARIA,



o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Ptiu , mai, voi de la prima ora a diminetii vreti sa ma bagati in boale?
Ma apuc constiincioasa sa recuperez de ieri si ce vad???
1 - am disparut
2- am vazut ca la repetia de nunta a lui Vlad a participat si un cap de mort
3 - am vazut ca in casa la Ylari lucrurile leviteaza

Bai ! Mai mergea o ora de !
Alysh, ce crezi? Cand am dat cu oki de pozele voastre am sarit direct pt TORT -simteam nevoia sa fac cunostinta cu Spiderman mai de aproape si cand colo am vazut cum intra din balcon un cap de mort . Noroc ca-s tare de inima
Per total tre sa zic ca sarbatoritul si tortul arata delicios iar noul mijloc de locomotie ii da asa un aer de Biker

Iar tu Ylari, ma faci sa cred ca aveti puteri supranaturale? Inteleg, ai agatzat sacosa in cui da' mingile le-ai lipit cu superglue de usa? Ori m-am tampit eu la cap si vad aiurea?
Tortul arata , Eva si mami sunt


Vecina , nu scapa nimeni asa usor de mine !!!
Ieri am umblat teleleu peste tot. Eu si cu bafta mea, n-am gasit pediatra, cica a sunat de dimineata ca nu vine . Am fost si pe la med de fam si la cardiolog si-n sus si-n jos...pe la 5 si ceva am terminat de umblat si a trebuit sa vin acasa, sa ceva ca altfel dadea divort barbatu' de mine daca ii mai spuneam odata ca mancam ceva ... asa usor de seara .
Oricum,eram convinsa ca norii aia urati v-au alungat acasa, eu ma uitam spre cer convinsa ca acusi-acusi ploua .
Astazi suntem la program

Sa nu credeti ca noi aici n-avem conditii de capitala . Ce numa' Lori si Gabitza sa fie fara ? Au venit astia sa repare prin spatele blocului nush ce tevi sparte si au facut un zgomot infernal de picamer,voci de "Fanel" gata de munca, masini de mi-au speriat mandra .
A sarit ca arsa in si s-a pus pe - mama lor abia am calmat-o.

Mai aveam de zis ... da' am uitat ce
Daca mandra mai revin.....



Fericirea are chipul tau... Andra , noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

MsBB ai fost tare cu remarca asupra capului de mort care intra pe balcon. Ala e prietenul lu' sor'mea, rocker inrait.

Laurita, da, mancam tort de 2 ori, ne-am intins mai mult decat ne ajungea plapuma cu petrecerea din 16, dar nu mai conteaza 1 data implineste copilasul nostru 1 an.
Tricoul l-a primit cadou de la nasi. E f mistocut. Tricicleta e tare de tot si ea, o are de la socrii. E f mandru. Am iesit ieri si alaltaieri cu el, mama avea o fatza de increzut.
In 23 cred ca venim totusi cu carutzul.....sa vedem.



[url="http://s292.photobucket.com/albums/mm9/Alisucuta/Aniv%20Vlad%201%20AN/]"Vlady[/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micaela06 spune:

La Multe Lunite Iasmi! Gata ai intrat in linie dreapta pana la petrecerea de 1 an

Alysh, vai ce tort , acum vad ce tricou interesant are baiatu tau . Deci e interesanta tricicleta, adica Vlad e interesat de ea , ma bate un gand de cand Daria a la tricicleta unui copil.

Fetelor mi-ati facut pofta cu petrecerile, acu caut si eu un loc de joaca sa-mi sarbatoresc si eu mandra, desi la noi mai e cale lunga.
Ma duc sa mai strang prin casa ca vine tanti la curatenie

Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinabulina spune:

buna dimineata si de la noi. Vecina, sar'na pentru cafea . si bine ai revenit printre noi . ma bucur ca sunteti bine si ca ne vedem azi. ieri m-a intrebat Teo de voi si n-am stiut ce sa-i spun...
mai, dar ai un simt de observatie ceva de speriat. i-as spune "ochi de soacra", dar deocamdata te iert. iti dai seama ca am revazut pozele lui Alysh ca sa vad si eu capul de mort, pe care il ratasem

newsflash: fiica-mea a facut primii pasi de-a busilea!!! toti copiii incep acum sa mearga singurei in picioare, gogoasa mea de-a busilea. macar nu ne ducem degeaba la kineto

georgiana, de gogoasa balerina teodora maria din 15 mai 2008
Ia te uita ce mare sunt
Povestea gogoasei balerine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

La multi ani aniversatilor zilei, Andrei, Ilinca Maria si Eva Maria !!!


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput