Mamici recunoscatoare de Nov.Dec2009(16)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Hihi..se largeste listuta noastraaaa!Bun venit noilor gravidutee Larisel, Sweetie, Myani, si parca mai vazusem pe cineva..hmm..gat, M.oana! Larisel, poti merge la eco linistita pe saptamana viitoare, pentru confirmare, dar cel mai probabil o sa se vada doar un punctulet , pe la 7 saptamani se vede bine piscinuta si butonu embrionar si se aude si inimioara. Da macar fa eco de confirmare, asa pentru linistea ta sufleteasca! Si sa ai noroc de data asta , sa fie o sarcina usoara si sa o duci pan la capat!Sweetie, la fel si tie, sarcina asta sa fie pan la 40saptamani doar un motiv de bucurie, sa iti tii bebelu sanatos si papacios in brate!
Camy, pe unde umbli matale in concediu?? Ca iti simtii lipsa..
Laura Garner? hmm...sper sa nu ne ocolesti prea mult odiseea, si sa ne mai tii la curent, ca uite numa vesti bune, si noi gravidute avem pe aici!
In alta ordine de idei, iupii, de maine sunt libera pan luni, dar de luni nu cred ca o sa mai pot sta calare pe DC, ca ...pleaca o colega si colac peste pupaza, m-au vazut pe mine graviduta bolnava si vai steaua ei sa ii tin locu pan la toamna cand ies in prenatal
Va urez plimbari placute pe unde v-ati propus sa colindati zilele astea, si sa ne auzim cu bine!

'Love doesn't make the world go round, but it makes the ride Worthwhile' Franklin P.Jones

Laura, 12+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

Burtici, voi puteti sa mancati usturoi si ceapa cruda? Eu una nu prea ma mai impac cu ele desi inainte consumam aproape zilnic.

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Buna fetele,

Nu am mai scris de mult, dar sa stiti ca va citesc in fiecare seara cu un ochi ca celalalt doarme deja. Astazi am avut a doua intalnire cu bebitza. Creste. Sacul gestational a crescut de la 6mm la 9mm. De data asta s-a vazut si butonul embrionar, care masoara 3,4mm. Puiul meu are si activitate cardiaca. A innegrit doctorita un pic ecranul ca sa se vada mai bine. Palpaia ceva. Un punctulet. Sant asa intr-o stare, de parca as fi beata. Nici nu am putut sa dorm in dupa-amiaza asta de emotii ce am avut. O sa ma reevalueze peste 2 saptamani. Sunt atat de fericita.

Am o intrebare, voua au inceput sa vi se innegreasca aureolele mamare? Mie inca nu, si ma intrebam, cam cand?
Eu ca semne de sarcina, am dureri de sani, care deja au ajuns din C in D, somn de crap si un nas de caine politist. In rest, nimic. Nu am greturi. Absolut deloc. Nu am vomitat deloc pana acum. Nici cu scaunul nu am probleme. Apropo, fructele uscate de genul, caise uscate fac minuni, in caz ca aveti probleme cu iesitul afara.

AM vazut ca ati discutat despre zodii. Bebitza al meu urmeaza sa se nasca Sagetator. Pentru noi, in familie, ar fi al patrulea Sagetator, pe langa mama, eu si nepotul meu. Cele care asteptati un mic Sagetator, sa va inarmati cu rabdare. Copii astia sunt argintul viu. Sus, jos. Si eu am fost la fel. Asa ca nu trageti speranta ca daca o sa aveti fata scapati. Exclus! Astia sunt copii cu exces de energie.

Pupici

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

dankutza Simptomele mele la 5 saptamani sunt: sani durerosi (dinainte de intarzierea cm) si sfarcuri tepene dar areole neschimbate, greturi vagi doar dupa-amiaza spre seara (desi la sarcina pierduta de anul trecut mi-a fost un rau de am zilnic), stari emotionale ciudate (foarte rapid trec de la o calmitate desavarsita la niste nervi de nedescris), constipatie moderata (dar nu este o noutate pt mine, ma confrunt de obicei cu aceasta problema)si... cam atat deocamdata. A! Inca ceva: simt frecvent o miscare...ceva in burtica, nu e durere sau crampa dar ...e ceva acolo. Poate e uterul meu mai sensibil dupa chiuretaj sau nu stiu.

5

dovada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

lidia74 Eu mananc ...deocamdata...si-mi place, dar sper sa nu-l deranjeze si pe samburel. Stiu ca usturoiul nu este recomandat in perioada de alaptare, dar in sarcina nu am idee...

5

dovada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Bine ati venit fetelor!
Larisel, sa iei de pe acum acid folic. Mie mi-a zis dr sa iau chiar cu 3 luni inainte de conceptie. Eu iau de 5mg unul pe zi.

Fetelor, eu obosesc f repede, nu stiu daca e chiar normal. Ma simt slabita, fara vlaga, un fel de lene profunda
Abia astept pe 4 mai sun pe dr sa ne vedem din nou :)
Voi ce faceti in minivacanta?

9+
Astept pe VEDETUTZA pe 30 noiembrie :) sa fim sanatosi!
VEDETUTZA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciandrea spune:

Neatza Mamici!
Am intrat prima ca sa va dau desteptarea!OFFFFFFFF!, eu sunt la munca si azi(nu am lucrat a treia zi de paste),si asta e...
Oricum voua celor care sunteti acasa, va doresc odihna placuta si un week-end relaxant!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

Neatza burtici!
Andreea, servici usor. Eu merg maine la munca.
Fetelor pe voi va mananca pielea de pe burtica? Eu am senzatii de mancarime si parca umbla purecii pe burta mea...
Pupici.
O zi minunata.

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciandrea spune:

Lidia, servici usor maine!
Se pare ca numai noi suntem de garda azi pe forum, mamicile si-au luat deja concediu de 1 mai!, va poop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Micaela spune:

Din pacate Alina nu mai este printre noi!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=136787


Anca Micaela, mama Emei Ioana

Poze Ema
Poze Ema2
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;0;125/st/20050317/n/Ema+Ioana/dt/7/k/c848/age.png
http://s139.photobucket.com/albums/q311/AncaMicaela/Filme Ema/url]

Mergi la inceput