Mamici recunoscatoare de Nov.Dec2009(16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

of...ce draci am....nu mai inteleg nimic...am apasat pe "trimite un raspuns" si mi s-a inchis toata pagina ...si scrisesem asa frumos

Mira, iti ziceam felicitari pt analiza, bine ca te-ai linistit...si-ti spuneam sa incerci sa papi, ca asa iti mai trece greata...

mirela, tie iti spusesem ca am impresia ca eu sunt cea cu vitaminele...sau, ma rog, printre cele cu intrebarile ref. la perioada de administrare ..acum le iau dupa masa de pranz si vad ca nu mai fac figuri
bine ca ai anuntat balaurii despre bebe..da' zau daca ii inteleg pe oamenii astia.....si laura are astfel de specimene la ea la skarbici....si cand te gandesti ca voi munciti ca sa le fie bine si lor.....

ah, si mai scrisesem ca tocmai am papat niste omleta cu sunca, cascaval si cu rosii alaturi..ca deja ma luase greta

hai ca inca nu m-au lasat creierii capului


krelia 11+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Buna ziua fetiliii
Am venit si eu acasa, si am o problema...ma ustura "ghinda"...de azi dimineata se intampla...dupa ce ma duc la susu ma ustura de mor/....si ma tine pana la urmatorul drum...nu ma lasa deloc..
Sun la Synevo sa vad dc lucreaza maine sa fac un sumar de urina

Miany75 esti in listutza!!

11+

Mariana

Mazarica

buna ,simina_kin ..multumesc ca m-ai trecut in listutza!...In alta ordine de idei, imi pare rau ca ai probleme ,probabil ai facut o infectie urinara ...din fericire exista antibiotice care se pot lua in sarcina ...iti doresc multa sanatate!! sa auzim de bine

miany
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelix spune:

buna krelia,
si tuturor fetelor:)!

a fost bine la dr, are 5,6 cm. real are 11s3z si cica arata ca de 12s
nici nu stiu ce sa mai cred!
nu-mi place ca nu prea se vede bine capul in foto pe care mi le-a dat acasa. corpuletul este vizibil dar capusorul..nu-mi dau seama


toate fetele!si va urez o mini-vacanta relaxanta..chiar daca se anunta ploi!

lorelix 11+ sa fie sanatos/a
Vor exista mereu oameni care te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine sa ai incredere si a doua oara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweetie_2009 spune:

FElicitari tuturor! SUNT noua pe forum si si mai noua la capitolul. DN 25.12.2009.
Dimineata pana la pranz e groaznic...apoi e OK
ECografia a iesit SUPER
NOI incercam de 2 ani si suntem la a 4 a sarcina(3 le-am pierdut).
Doamne ajuta la toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Bun venit noilor burtici! Sweetie cu ajutorul DOmnului de data asta va fi bine!

Lorelix felicitari pentru rezultate!

Eu n-am mai rezistat si-am plecat. Acum sunt acasa. Am bagat vestita branzica cu rosii si paine prajita si dupa inca o felie cu unt si gem de smochine (as mai fi bagat inca vreo 3 dar m-am abtinut ca mi-e ca dupa aia mi se face rau si-n plus oricum m-am ingrasat prea mult deja.

Acum ma duc la

Va urez o mini-vacanta placuta si odihnitoare.


11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

pfoaaa...ce explozie de gravidusse

si la noi pe site...si la televizor ..ieri au aratat-o pe cristina spatar...azi, nevasta lu' mihai albu...care cica naste la municipal, cu badiu....

am o stare asa....de ameteala si un pik de greata....si parca si un pic de somn.....atipisem la un mom. dat si a sunat telefonu'....

bun venit noilor gravidusse!


krelia 11+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

...si tocmai am hranit ratustele cu omleta mea de la pranz...

lorelix, ma bucur ca e totul ok cu bebitza. bine ca te-ai linistit!

edit: am intrat in posesia retetei compensate pt utrogestan. Maine, cred ca ma prezantez la farma'..sa vedem ce noroc am..compensat total, sau doar pretul de lista ...


krelia 11+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Bun venit proaspetelor gravidute.
Simina, am si eu un sfat daca nu te superi, daca duci urina ptr. sumar cere si o urocultura, sa nu fie infectie urinara, eu asa am patit si am facut tratament 10 zile dupa care la 7 zile dupa ce am terminat tratamentul am repetat analiza si este ok.
Cineva intreba de programul de 6 ore, exist o ordonanta privind protectia sociala care prevede ca femeia gravida poate sa ceara program de 6 ore cu mentinerea acelorasi drepturi salariale eu cred ca merita sa incercati, eu din 18 mai intru in concediu de risc maternal.
Multi pupici pe burtici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Aderez si eu la grupul vostru de gravidute dragute si feiricte avand in vedere ca sunt posesoarea a 2 teste II si a unui bhcg pozitiv. Ma prmiti si pe mine?
Iata datele pentru inscrierea in listutza: DN 16.11.1979, UM 26.03.2009, DPN 31.12.2009. DPN-ul este calculat cu programelul din susul paginii, dar nu este inca confirmata de dr. Am reusit sa ma programez la doctoritza la care vreau tocmai pe 21 mai. Pana atunci as vrea sa fac un eco transvaginal de confirmare. Cand ma sfatuiti sa il fac?

toate fetele si va doresc la toate sarcini usoare si la termen

5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

In antecedentele mele mai figureaza o sarcina pierduta la 10 saptamani anul trecut in octombrie, sarcina pe care nu am obtinut-o chiar usor (cca 2 ani dar fara prestatii chiar lunare in perioada fertila). Cert e ca piederea nu are o explicatie dovedita (investigatii insuficiente), de aceea sunt destul de ingrijorata si sper sa trec cu bine de pragul de 10 saptamani. Oricum deja iau tratament de sustinere desi inca nu am ajuns la dr cu acid folic, magne b6, utrogestan si aspenter. Inca nu ma gandesc la DPN de exemplu.
Cam asta ar fi istoria mea trista...dar gata, acum incepe istoria care va avea un happy end.

As vrea sa va intreb ceva ca ma cam mustra constiinta: am folodit inainte sa aflu vestea cea mare niste supozitoare cu glicerina contra constipatiei. Credeti ca e vreo problema?

5

Mergi la inceput