Bucurii de sept-oct 2006 (164)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana01 spune:

fetelor,

din pacate temerile mele in legatura cu febra dariei si cu brusca ei schimbare de dispozitie (plange, urla, tranteste, de genul se enerveaza ca e alba si nu neagra, daca-i dai neagra vrea alba) s-au adeverit: din nou o doare genunchiul. nu stiu de ce, stupida de mine spera ca a fost un vis urat si ca, o data cu injectia facuta nu vom mai avea probl, ca poate totusi fusese doar o lovitura de care nu stiam. uite ca nu a fost sa fie. azi dimineata iar mi-a schiopatat, iar a inceput sa cada din picioare ca nu pune piciorul bine jos si iar se plange de genunchi.

asa ca sunt intr-o dispozitie foarte urata... si nu au trecut inca 2 luni de la injectie, iar urmatoarea o putem face cel mai curand dupa 3-4 luni. sunt cam daramata, ce sa zic...

azi iar a stat doar in leagan in parc, bosumflata, exact ca inainte de injectie. este incredibil cu s-a schimbat de la o zi la alta. acum 2-3 zile era plina de viata, un copil care intelegea orice, cuminte si fericit, acum e suparata, nimic n-o multumeste, face crize peste crize, chiar de 2 ori a trebuit s-o opresc ca sa nu-l loveasca pe victor. si ea este chiar blandetea intruchipata (e protuta de blanda, in parc toti ii iau jucariile si o imping). asa ma enerveaza chestia asta!!! e clar ca starea de nervozitate este data de durerea permanenta pe care o simte. ca mi-a si zis ca o doare piciorul si mi-a aratat genunchiul.

acum sper sa vina cat mai repede rezultatele sa incepem un tratam. sapt viitoare ar trebui sa am o veste.

va pupam, imi pare rau ca nu va raspund la discutiile voastre, dar azi nu am dispozitia necesara, cu toate ca v-am citit.

Lexi, ce s-a intamplat cu subiectul despre Emma si Aida. am cautat ieri sa aflu ce mai face Aida si nu am mai gasit nimic.



Roxana, mamica de Victor Andrei (23.06.2008) si Daria Elena (06.09.2006)
http://family.webshots.com/slideshow/570075285YYSlEe
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui licurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoannamarie spune:

Ziua buna, scumpelor!

Eu sunt "tamponata" rau......Pana la urma, s-a lasat cu chef...aseara, la sora-mea! A hotarat sa-si serbeze, aseara, ziua...deoarece...de maine dimineata...pana duminica vor fi plecati la Moeciu...De fapt, la Gradistea (parca...) pe langa Moeciu....Mda....Sa va spun ca... VREAU SI EU!!!!....dar n-am buget alocat....
Poze n-am facut...caci a trebuit sa ma impart intre fii-mea (era casa plina de copii si...alergau etc.) si sora-mea (ca "ma exploateaza, asta"....cum ma prinde...) "Ioana, vii, te rog, pana la bucatarie sa ma ajuti la ceva...? Nu dureaza mult..." Si, cum ma prinde pe "teritoriu"... ... Eh...Are noroc ca e sor' mea si o iubesc asa cum e ea...... Si era si sarbatorita!
Eh...cand a ajuns barbatu-meu, intr-un final, de la serviciu..l-am lasat sa stea la masa si...l-am bagat pe el la inaintare...cu, cei mici... Hi, hi, hi! Eh..pana la urma ne-am distrat fain...caci n-am stat toata seara in bucatarie, din fericire (glumesc)... ...

Mey...tare urat e acum la Bacau...Innorat, bate si vantul... Nus' cum vom petrece, maine, 1 Mai! La ce vreme se prognozeaza...sigur acasa...

Sotul, deja, m-a anuntat cum ca are pofta de ciuperci la gratar... stropite cu vin si mancate cu mult mujdei de usturoi facut cu smantana...Program pentru maine! Eh...in acest caz... ii urez, de pe acum, spor la pregatit si la "gratarit"... Doar e 1 Mai, munictoresc, maine!


Lexi, sar'mana pentru urari!

Cum e Maria? Sper ca se simte mai bine! sa nu mai faca febra si sa-i treaca repede!

Xan, mercic pentru urare!
La multi ani si sotului tau! Pregatesti o ? ... Distractie placuta!

Trimit si eu PM cu mail-ul meu! Caci am uitat......Mercic!

Oanacn, e groaznic, intr-adevar! Azi dimineata am auzit la Tv, cum ca e posibil ca si Ungaria sa fie afectata! Offff!!!! Sa ne fereasca Dumnezeu!

Martha, mercic scumpo!

Mercic si pentru intrebarea despre Mitzu! Am folosit si aseara Olynth...Dar..tot se trezeste cu nasucul infundat...Nus' ce sa mai spun!...Am sa pun in practica sfatul dat de Monique!
Dragul de Darius! ...Multa sanatate! Ma bucur, totusi, ca nu ati ajuns la spitalizare! Multa sanatate, inca o data!

Mexxa, bafta la cautat! Sper sa gasesti, pana la urma, o gradi care sa nu-ti inchida usa-n nas... Atitudine de europeni...ce poti sa mai spui!
Sebicu, cum se mai simte?

Mercic pentru incurajari...Nus' cat distractie are sa fie...caci pe mine ma deprima rau vremea ploioasa, bataia vantului etc...


Monique, sar'mana pentru sfat! Nus' cum de nu m-am gandit pana acum la picaturi Sinupret. Am in casa, in dulapiorul cu medicamente! I-am mai dat fiica-mii de atatea ori...Excelenta idee! Mercic inca o data!

Felicitari lui Cosmi pentru papusi! Stie ce vrea...n-ai treaba cu ea...
Si Mitzu e mare fan "Mica printesa"! Nu stiam cum ca sunt papusi cu acest personaj! Si prietenii ei! Oare pe net, gasesc? Ca i-as lua si eu fiica-mii! Fifi deja nu mai prezinta nici un interes...
Dar, noi n-avem Carrefour...decat o imitatie...ceva mic de tot...si ma indoiesc sa gasesc acolo...

Mey smechero.... ! diseara aterizez in supermarket si-mi iau inghetata! Cred ca e buuuuuna!!!!! Cu fructe de padure...!
"Valeeeu!" (Vive la Moldavie!)...nus' ce m-a apucat cu inghetata! Caci, pana acum, nici sa aud de ea...Doar cateva sortimente si alea foarte rar! Dar acum..., Monique ce-mi faci tu mie!

Ramo, mercic draguto!Te distrezi in weekend, ai? Bravo voua! Sa faci muuuulte poze...sa ne destindem si noi...
Distractie placuta! Si vreme faina!

Roxana, cat de rau imi pare pentru starea Dariei! Nici nu stiu ce pot sa apun...Offff! Draga de ea! Multa sanatate!

Salutam si restul mamicilor si minunile lor!
O zi faina!


www.mytickerz.com/tickers/g5982ekrufgklo7y.png" target="_blank">Maria-Elena, un vis devenit realitate!


Mitzu si...perlutzele...


Stropul de dragoste oferit unui copil ti se va intoarce inzecit, chiar insutit...


Ioana, mami de Maria-Elena, alintata, Mitzu ( 5 septembrie 2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Maria e bine, nu a mai facut febra, habar nu am de la ce-o fi fost. Important e ca acum e bine.
Roxana imi pare extrem de rau pentru Dariuta. Nu stiu ce-as putea sa-ti spun ca sa-ti mai alin supararea... Sper din suflet sa primesti cat mai repede rezultatele de la analize.
Subiectul Emmei l-am cautat si eu de mi-a venit rau, nu stiu ce s-a intamplat cu el. Nici cel de la Generale nu mai e. O fi fost dorinta Aidei sa inchida cele 2 subiecte, mai stii? Nici nu vreau sa-mi inchipui cu ce durere fara margini se lupta acum...

Va urez un weekend prelungit cat mai frumos! La noi au anuntat vreme buna asa ca ne vom plimba.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monique_new

[
Am papat o inghetata bunaaaaaaaa . Pt Yoana...de la Betty Ice ( Betty Blue)- 200 ml, fructe de padure....facuta la Suceava. Daca nu ai papat sa-ti cumperi neaparat.....yamiii.

1 Anisor2 Anisori
Cosmi bebe -13 septembrie 2006



Pe asta v-o recomand si eu! Neaparat! Cand eram gravi cu Dia, papam Si acum, daca am ocazia, cumpar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Buna fetelor...

Roxana
multa sanatate!!!!Sper ca primiti rezutatul analizelor mai repede pentru a putea incepe un tratament....mi se rupe inima cand ma gandesc la durere micutei...multi pupici

In legatura cu subictul micutei Emma....din cate am inteles nu se mai poate scrie la el...pentru a o lasa pe Aida sa se refaca...era foarte dureros sa vada in fiecare zi poza si postarile celor dragi.:(

Va pup

, mamica lui Bibi cel poznas

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Emma un inger deosebit!_
Te rugam Doamne,
vindeca durerea copiilor. Alunga de la ei toata boala
si toata neputinta. Tu, care esti doctor al sufletelor
si al trupurilor, arata si acum puterea milostivirii Tale.
Vindeca-i pe ei, Preasfanta Nascatoare de Dumnezeu,
cu rugaciunile pe care le inalti inaintea Fiului Tau
si Dumnezeului nostru.
O, Doamne Iisuse Hristoase, primeste putina noastra
rugaciune pentru copii bolnavi, stinge-le focul
ce i-a cuprins, inceteaza-le boala, ridica-i din patul
durerii, intru marirea Ta.
Ca Tu esti Cel Care vindeci neputintele,Hristoase
Dumnezeule si Tie marire inaltam
in vecii vecilor.
Amin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Roxana, imi pare tare rau pentru Dariuta Ii doresc multa, multa sanatate!!

Buna, am aparut si eu, sunt intr-o fuga continua, de dimineata, dupa Narcisa, eh, am burta de dat jos...
Ioana, sper sa fie bine Mitzu. Si Narcisa tuseste de dimineata, i-am dat Eurespal. Ehei, intai pregatesc , dar pentru sambata... masa mare
Andreea, multa bafta, sper sa gasiti gradinita.
Ramo, week-end placut! Si vreme frumoasa!
Lexi, ma bucur ca e Maria bine. Plimbareala frumoasa in wek-end.
Gety, Maria ta cum mai e?
Moni, nu am putut vedea link-ul cu papusi.
Elenia, sar`na pentru cafea! Acum, la ora asta, e perfecta!
Fetele, spor la citit Jamie Nu am apucat sa va raspund si pe mail.
Multumim frumos pentru urari! Eu nu stiu daca voi mai putea intra, asa ca va doresc un 1 mai superb! Ca al meu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Roxana, imi pare tare rau de micuta Daria ca iar are probleme, sper sa incepeti curand tratamentul si sa-i fie bine

Andreea, bafta la gasirea unei gradinite cat mai bune pt Sebi! Cum adica ti s-a inchis usa in nas? Ai vizitat gradinite de stat de s-a intamplat asa?

Noi acum suntem in asteptare cu gradi si asteptam pana in septembrie si atunci incercam din nou..cand ma gandesc ca am platit si taxa si am fost decat 2 zile
Sper sa ne putem inscrie la stat ca cele particulare nu prea le avem in zona..apropo stie cineva cat mai e spaga la inscriere? tre' sa dai ca sa fii sigur ca ai un loc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Subiectul cu Emma e la Sufletul credintei.
Multa sanatate bolnaviorilor!



Baietzii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Ioana, am trimis mail.
Martha, dar daca nu ati fost decat 2 zile nu va mai dau restul de bani inapoi?
Eni, asa scurt? Nu vrei si tu cartile cu Jamie?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Xan, nu ne mai dau restul banilor inapoi decat in baza unei scutiri medicale ni se va restitui numai norma de hrana care oricum e f putin, adica 5,5 ron/zi
nu numai ca nu imi dau restul banilor inapoi, e posibil sa mai imi si ceara pt ca in contract scrie sa fie anuntati in scris cu 2 saptamani inainte.. in cazul in care copilui nu va mai frecventa gradinita, in caz contrar parintele va plati taxa aferenta celor 2 saptamani.. acum sa vedem..poate n-o fi chiar asa, mi se pare total deplasat mai ales daca copilul e bolnav

Mergi la inceput