Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(71)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monyka314 spune:

Tin sa va spun ca foarte greu mi-am dat seama cum functioneaza forumul aici mai ales cu capitolele....de la albinute mai-iunie2009...de aia mai explicati-mi si mie........apropo azi am gasit un topic -Cum v-a arata bebe?...l-ati vazut ...da adresa unui site

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monyka314 spune:

La acel topic de care vorebeam mai sus iti da o adresa a unui site unde introduci poza ta si a sotului si dintr-o anumita combinatie iti arata cum v-a arata bebe ......acuma e orientativ dar e amuzant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Annkkaa..incearca sa stai mai mult in pat si sa nu faci nici un fel de efort,poate asa nu mai apar sangerari si totul va fi bine!!Tin pumnii ca bebelina sa stea la caldurica inca cateva saptamani!!

35+ Darius Nicholas
AMR 4 saptamani

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monyka314 spune:

Si eu iti tin pumni Anca chiar daca nu te stiu si nu am vorbit ...iti doresc sa nasti la termen...nu stiu daca ai vazut ce am scris eu...eu am scris ca as vreasa scap cat mai repede la 37 de saptamani...dar acuma nu depinde de mine...tu iar ai vrea sa stea bebe inca un pic...sa ai sanatate...eu noroc ca ma simt ok ...pana acuma...sper si de acuma incolo....Va pup

36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaalex

Fetelor sunt o gramada de nervi si de emotii. Va spuneam ca azi vine maicamea...ok, toate bune pana a ajuns pe aeroport si a aflat ca biletul care-l cumparase inca din februarie nu exista. Firma prin care a fost luat a falimentat putin si nu a binevoit sa-si anunte clientii nimic.
NU-mi vine sa cred ce se intampla in Romania si noi vrem sa ne intoarcem in tara la anul. CRed ca o sa ne fie greu sa ne reacomodam.
Pana deseara ce aterizeaza la Chicago cred ca o sa fiu tot un stres


...trebuie sa te obisnuesti cu gindul ca cuvintul "costumer care" nu exista in romania!!.. multi pupici pt prin ce ai trecut azi! mai un pic si iti vezi mamica!

36+
GUGU
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">burtica mea minuscula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiralina spune:

Multumesc mult de mesaje. M-ai mai linistit nitel. Cred ca sunt si sensibila de la hormoni. :)

dani3lla esti supersimpatica. :) Asa e, la cat m-am panicat sarcina asta, nu m-ar mira sa ma bata fimea cand o iesi.

cris_82modicari fara numar :
leucocite 11.7 normal 4-10
limfocite (%) 14.3 normal 20-40
neutrofile (%) 76 -> 30-70
neutrofile (#) 8.9 -> 1.2-7
numar eritrocite 3.21 -> 3.80-6
hemoglobina 10.6 -> 12 - 1.6
hematocrit 30 -> 33-54
hemoglobina eritrocitara medie 32.9 -> 25 -32

calciu ionic 4.80 -> 3.2-4.5
glicemie 68 -> 74-115
proteine 6.55 -> 6.6-8.7

32 saptamani cu Ada Ruxandra [love]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

kiralina eu am avut la ultima analiza de singe cam tot dat peste cap..dr ma linistit ca e normal si mi-a spus ca pur si simplu am o mica anemie....mia prescris fier + acid folic

36+
GUGU
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">burtica mea minuscula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

Kiralina..........daca iti arat rezultatele mele de la analize..o sa vezi ca nu ai de ce sa te sperii.Sunt mai "varza" decat ale tale,dar dr. mi-a zis ca sunt in parametri normali...ca doar suntem gravide,nu?
O sa revenim la valorile normale dupa ce o sa nastem.Gandeste pozitiv...nu ai de ce sa te ingrijorezi.
P.S. Starile noastre se transmit si bebelinelor nostre..asa ca.. be happy.

34+MIRUNA-ALEXANDRA

multi la burtici si mai multila bebici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiralina spune:

cris_82, LauraOana, maria_bunica sunteti niste dulci. M-am mai linistit. :)
Asa e nu poti compara analizele unei gravide cu ale unui om normal, iar valorile normale sunt de la oameni normali. :) Dar noi suntem deosebite.
Gata, promit sa nu mai ascult gura lumii si sa nu mai ma sperii cu una cu doua.
Medicul de familie mi-a bagat in cap ca as putea sa am vreo infectie, si mi-a mai zis o data ceva de genul asta ca apoi medicul gine sa imi spuna ca e f normal pt o gravida. Cred ca e cazul sa imi gasesc alt medic de familie.

32 saptamani cu Ada Ruxandra [love]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaalex
NU-mi vine sa cred ce se intampla in Romania si noi vrem sa ne intoarcem in tara la anul. Cred ca o sa ne fie greu sa ne reacomodam.
Pana deseara ce aterizeaza la Chicago cred ca o sa fiu tot un stres.


Imi pare rau sa aud ce-a patit mama ta. E inadmisibil asta, sa lasi omul pe drumuri fara sa il anunti macar .
Cat despre reacomodare la RO ... iti trebuie multa putere si vointa. Iti recomand sa te inarmezi cu ganduri bune (cum ar fi faptul ca o sa ai familia aproape).


Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07)
31+

Mergi la inceput