Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(71)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Citat:
citat din mesajul lui annkkaa

ma inscriu pe lista cu morcovi!!!!!

... si cand te gandesti ca io tocmai imi faceam curaj sa nasc natural...


Si te-ai razgandit? . Sanatate multa, sa stea bebe la caldurica cat mai mult si sa dea DD sa te tina curajul pt nastere naturala .

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07)
31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

buna seara burticute

am reusit sa ma dau jos din pat dar cu greu
sper sa nu ma mai tina mult ca simt ca nu mai pot

nicuratze nu m-am dus eu la spital pt ca nu ma simt in stare s-a dus sotul dar imi fac griji sper sa nu fie nimic grav

azi cu tot raul a trebuit sa imi fac 2 referate si maine va trebui sa le duc la facultate offfffffff

nu stiu care burticuta plangea ca nu i-au iesit bine analizele cred ca kiralina nu retin deloc te rog sa nu iti faci griji mie mi-au iesit 7 analize la sange in afara parametrilor si atat me dicul de familie cat si ginecoloaga au spus ca sunt normale pt varsta sarcinii si ca am o usoara anemie care e des intalnita intre gravide sa iau vitamine si in rest nimic te pup si te rog sa nu iti mai faci griji

va pup pe toate si sa aveti o seara linistita sper sa pot dormi si eu




33 + cu Razvan Andrei (dupa UM)
35 + cu Razvan Andrei (dupa Dna Doctor - eu cred ca se inseala dar vedem la final)

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi2000_ro spune:

Kiralina, ti-am vazut si eu analizele,chiar nu ai de ce sa te ingrijorezi,ai un pic de anemie dar nici nu cred ca e necesara suplimentarea cu fier, iar leucocitele un pic crescute cu neutrofilie sunt perfect normale in sarcina si apar si in absenta infectiei.Daca nu ai alte semne de infectie nu inteleg medicul tau de familie de ce sare asa repede la concluzii.Te pupicesc si ZAMBETUL -napoi pe buze!

Roxi, 35 s, Ruxandra Maria si Sebisor (14.10.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Kiralina..tin minte ca prin sapt 20 si ceva si Ely se speriase la fel,a primit rezultatul la analize ,a cautat pe net iar valorile indicau ca ar fi vorba de o infectie..s-a speriat,s-a necajit si cand a ajuns la medic,acesta i-a zis ca nu este infectie..asa ca,eu zic sa mai astepti un pic cu antibioticul!!

35+ Darius Nicholas
AMR 4 saptamani

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Clodyac..mult succes cu referatele!!Sper sa fii ca noua maine!!

Si mie mi-au detectat o usoara anemie la ultimele analize de sange,dar medicul ginecolog nu a vrut sa imi dea supliment de fier,deoarece a zis ca e normal sa fie asa in sarcina si ca nu depasesc cu nimic valoarea care apare in mod normal la o femeie insarcinata..

35+ Darius Nicholas
AMR 4 saptamani

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

MARIA,RAMONA,cred ca suntem un pic dependente ( sotu m-a poreclit "mamicute de albinute" ),dar acum e perioada importanta, de "livrari"

KIRALINA,si eu am avut peste 7 valori iesite din normal,dr mi-a dat sa mai iau magneziu.

CLODY,sper sa fie bine tatal tau,incearca sa nu te superi


Sa va zic o poanta de-a lui fi-miu:a fost o zi la bunica si s-a intors cu 2 pungi de jucarii..
Zice: ia uite mami am primit o multime de jucarii
Eu zic:ce frumos,le-ai primit de la bunica?
EL:nuuu,le-a adus iepurasul, n-a stiut ca sunt rau

Va pup.

elena, s.33 cu Andra Ioana +Radu (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaalex spune:

Multumesc fetelor. Acum e pe avionul de Chicago deja asa ca sper sa nu mai aibe surprize. Asa e, numai in Romania poti auzi asa ceva. Cat despre intoarcerea acasa cam stiu tot la ce sa ma astept dar asta nu inseamna ca nu te enervezi cand vezi ce se intampla. Normal ca familia ne face sa vrem inapoi, pur si simplu nu ma vad imbatranind aici...ce sa facem daca nu ne-am nascut aici ca atunci nu eram intre ciocan si nicovala.

Oana 36+ Mara Ioana si Alex(05.08.2006)
http://picasaweb.google.com/oanaalex21

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Foarte tare piciul tau nicuratze ...a mai fost o piticuta la "copii spun lucruri traznite" care a spus ca ea e fata buna numai ca parintii ei nu stiu ca o prostie facuta de ea e de fat un lucru bun nereusitam ras de m-am terminat

Apropo a simtit cineva cutremurul de acum o ora?Eu eram cu cumnatica mea in bucatarie la masa stateam la barfe si au inceput sa faca toate intr-un mare fel dupa care am auzit la tel ca a fost de 5,3 grade.

DANA 33+ cu mumos Denis Andrei

BB isi face de cap cu corpul meu

Nunta noastra-o zi de vis

Vacante - oare cand o fi urmatoarea?

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

nicuratze...super tare Raducu..
Pe mine ,soata m-a poreclit "forumista lu' tata".

34+MIRUNA-ALEXANDRA

multi la burtici si mai multila bebici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosminica spune:

dani,eu am simtit bine cutremurul. si acum sunt la brasov, la casa. m-am si speriat, ca sunt cam fricoasa de fel. sper sa nu se repete.

38+ Eliza

http://bd.lilypie.com/zoHP0.png

Mergi la inceput