Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(117)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Eseea ma bag si eu pt Infacol. Bebe meu cred ca a inceput sa aibe colici. E f nelinistit

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Joanna si Ayla....(vai ce falcute are Luana)

10+

Mariana

Mazarica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

salutare...
bine zis georgiana 310...bun sfat ai dat,k eu sunt cheauna...uneori dimineata ,adica noaptea pe la 3 adorm cu bb in brate cand il alaptez......iar el ziua mai mult se joaca decat sa doarma,,,asa k slabe sanse sa dorm si eu ziua...
[red]mababei[red] incearca,daca vrei,pentru eritemul fesier al lui Calin,NIDOFLOR,este f ieftin,dar f bun...eu am aruncat,la propriu restul cremelor pe care le aveam:Sudocrem,Mustella si Bepanthene,cu Nidoflor l-am scapat de acele rani,caci practic erau rani pe la putulica lui,si la incheietura picioruselor... oooffff...nici nu vreau sa imi mai aduc aminte,cert e ca acum nu mai avem probleme,continui insa sa il sterg de crema de fiecare data cand ii sxchimb pampersul si il creia o pauzasc din nou f bine.
olishka,cum te simti cu pui mic langa tine,asa e k parca ar fi jucaria ta?
va pupam si revenim,sper

Nikoleta 20 mamica deMario Andrei
A sosit minunea din viata noastra!!!
http://b1.lilypie.com/mY71p2.png
Site BB http://mario-andrei.go.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Pai Alina si Olga, cum facem? Trebuie sa stabilim cate cutii vrem fiecare, cine le cumpara ( eu habar nu am cum, nu am cumparat nimic online niciodata dar, la nevoie, ne documentam)...apoi sa vedem cum facem sa le platim ( si cutiile si transportul) si cum intram in posesia lor. Pare complicat la prima vedere, dar cred ca nu e foarte tare. Macar transportul ne va costa f putin pe fiecare, ca impartim la 3.

Mami de fetita si de baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.
Gaza, in sfarsit cineva care ma intelege :)) (acum o inteleg si eu pe cristinaus). Eu aveam termenul ieri, dar nu atat asta ma ingrijoreaza cat faptul ca nu am niciun semn, nicio bucata de dopshor, nicio contractie, parc-as fi tot in luna a 7 a- a 8 a...


Noi azi am ajuns la DPN.. Dar puiul are deja 16 zile.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa
http://picasaweb.google.com/costinstroie/AdelaMarisa#5324202110819507042

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Denisa, felicitari!
Lasa ca si astia mai grabiti au avantajele lor.
Noi ne-am smecherit, nu mai vrem la somnic seara.

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Pe Madyn nu o treceti la mamici? Am scris la capitolul trecut ca a nascut.

Bubulina mamica fericita de Radu Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui joanna27
Azi am inceput investigatiile, primul medic la care am fost a zis ca bb meu e isteric, nu are altceva si ii place sa urle...m-a consolat ca o sa fie inteligent...
Maine mergem iar,vineri la fel....rezultate de abia peste 10 zile pana atunci pareri peste pareri ca o iau razna.
Ce sa va zic, copilul e la fel plange de rupe pamantu nu conteaza ce ii faci...pana nu isi face damblaua nu tace.
De 2 nopti nu doarme deloc si tebe sa ne plimbam cu el prin casa...si e greu ca imi rupe mainile si mijlocul.Are 4,5 kg asa ca nu stiu cum are intoleranta la laptele meu.


Joanna, persist in a nu comenta diagnosticele, dar, daca ele variaza intre "Craniostenoza cu hipertensiune intracraniana si leziuni cerebrale minime" si "Isterie"... Eu zic sa cauti o alta clinica de Neuropediatrie. Diagnosticul este suficient de serios incat sa nu ne jucam cu el.


Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa
http://picasaweb.google.com/costinstroie/AdelaMarisa#5324202110819507042

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Denisa, felicitari!
Lasa ca si astia mai grabiti au avantajele lor.
Noi ne-am smecherit, nu mai vrem la somnic seara.




Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa
http://picasaweb.google.com/costinstroie/AdelaMarisa#5324202110819507042

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

O inchidere precoce a fontanelelor poate apare in craniostenoza, microcefalie si poate antrena, daca perimetrul cranian este mic, o dezvoltare insuficienta a creierului. De aceea, in cadrul controalelor medicale periodice la medicul pediatru sau medicul de familie, acesta verifica aspectul si dimensiunile fontanelelor si in cazul in care constata anumite modificari poate solicita alte investigatii.
Daca, se constata o inchidere precoce a fontanelei, asociata si cu un perimetru cranian mai mic, medicul poate recomanda un consult neurologic pentru a exclude tulburari de dezvoltare cerebrala.

Craniostenoza - malformatie datorata osificarii precoce a suturii, ceea ce provoaca o oprire in dezvoltare si deformari ale craniului, cu hipertensiune intracraniana, putand determina leziuni cerebrale si oculare, precum si tulburari psihice.

O, God
Doamne ajuta sa nu aiba nimic din toate astea bebe Darius!

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput