Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(117)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Buna fetelor!

La noi gaza mica nu da semne ca vrea sa faca cunostinta cu noi, asa ca ieri am fost la control si medicul a constatat ca am un col ff neprietenos, in rest totul e ok, asadar a hotarat sa ma interneze si nu de voie de nevoie gaza va trebui sa dea ochii cu noi cat mai curand. Maine ma interneaza si o sa-mi administreze ceva hormoni estrogeni poate mai imbuneaza colul si Dr spera ca pana vineri sa inceapa travaliul. In cazul in care organismul nu reactioneaza va face cezariana. Sper sa nu ajung acolo si sa fie totul bine. Deja am trecut si prin starea de depresie ca acu la sfarsit incepe sa fie rau dar si prin emotiile placute ca maine poimaine imi vad fetita. Ma rog sa fie totul bine si ma autosugestionez sa fiu tare si sa nu ma demoralizez ca din pacate nu a decurs totul asa cum am visat eu si cum am planificat.
Din pacate la clinica nu am net insa o sa-l rog pe tati sa va tina la curent cu evolutia situatiei, maine seara cand se intoarce de la mine. Cand se va intampla evenimentul o sa va tin eu la curent prin mesaje.
Pupic mamicile si burticile si tineti-mi pumnii. Am un morcooooov .

ilinca sper sa ne revedem cu bine si sa nu ma tina in spital astfel incat sa mi-o iei si tu inainte. Te plangi cu gestatia de elefant pai uite-te la mine si sa vedem care pe care. Nu m-am gandit niciodata da uite ca s-ar putea sa concurez cu brio la ultimul loc din listuta

40+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Georgiana, eu ti-am facut galerie si alte tufete la fel dar tu n-ai mai dat niciun semn si chiar m-am ingrijorat . Mi-a fost si frica sa te sun sau sa dau sms, ca ma gandeam ca daca e totul bine dadeai tu un semn, si daca ceva nu e bine eu nu fac fatza la veste! Pupici baimarencei Brisees :P.
Gaza, in sfarsit cineva care ma intelege :)) (acum o inteleg si eu pe cristinaus). Eu aveam termenul ieri, dar nu atat asta ma ingrijoreaza cat faptul ca nu am niciun semn, nicio bucata de dopshor, nicio contractie, parc-as fi tot in luna a 7 a- a 8 a...si daca io n-am fost activa...zilnic conduc prin hartoape, ieri am aspirat/spalat pe jos, "inductii naturale" cu sotzu' din belshug,am luat si calciu, degeaba, asta mica nu-si tradeaza zodia, dom'le: taur-taur!! Am carcotit eu de berbeci, dar vad ca taurii-s muuult mai caposi! Bine, de la primul control din sapt. 6 doctorul mi-a zis si mi-a scris pe foaia de consultatii: dpn 23 august, dar chiar nu l-am bagat in seama, ca toate site-urile cu calculator-sarcina imi dadeau dpn 21, doctorita de familie si ea mi-a dat dpn 21...sa fi stiut dnu' doctor ceva dinainte?

Acum, colac peste pupaza, iar m-am pricopsit cu celebra mea raceala, de-aia fara febra (sau la limita, 37) dar cu muci, usturimi in nas si gat...superb, nu? Am mancat tone de inghetzata ieri si alaltaieri de ciuda ca nu apare piscoata, numa de la aia mi se poate trage!
Chiar, cate am mai ramas pe baricade? Eu, Gaza sigur; dar anamariame si anca-nicolae?...ca ele n-au raspuns recent la apel...

40+Sophia-Diana
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Georgiana bine ai revenit!
Gaza, bafta multa. Scoatem majoretele?
Gigelica, te astept cu vesti!
Mai bag un pui de somn daca ma lasa "sefa".


Don't give up, look up!
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Ilinca, si eu sunt p-aici...Azi am fost la control si se pare ca momentul este foarte, foarte aproape, dr a zis ca nu crede ca mai sta pana vineri, asa ca o astept cu emotii sa iasa la soare.Am o durere cam neplacuta de spate, cam ca la CM, o fi un semn? Dopul l-am eliminat de o saptamana jumate, iar alaltaseara am avut si ceva contractii dureroase, care au trecut insa cu No-Spa.Ayla, ma bucur ca ati avut o vacanta pe cinste, o meritati din plin. Si eu planuiesc una cat de curand, am mare nevoie, mai ales ca nu am mai fost nicaieri de exact un an! Doar weekenduri scurte pe la munte...Ana-Maria 39+AMR 7 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:


Hristos a inviat!

ce faceti dragelor/ uite ca m-am mai linistit si eu cu programul si azi mi-a dat voie bebita sa stau pe forum si sa ma documentez pt facultate si toate cele..
ne-am experimentat in alaptatul in diverse locuri si pozitii..asa ca ne descurcam..noi i-am dat lu' bebita san chiar si in parc..nu ne-au deranjat privirile curiosilor , iar lu' bebe tare mult i-a placut..de masina nu mai vorbesc..acum ii dau sa pape si la calculator..ca de uitat la tv in pozitie comoda in pat sau pe scaun m-am saturat

nu are bebe colici..sau poate are dupa cate am mai citit pe la voi..dar nu zgomotosi..se screme un pic..apoi face part sau ragaie..cate-odata da un pic de laptic afara si gata..nu ii dau nimic in afara de laptic de la san..si cateodata cand ii mai este fomik dupa san ii dau si supliment lapte praf..

scria cred Ayla de un medicament Galactogil..este pt lactatie? ca am si eu de cateva zile problema de care povestea ea atunci..bebe dupa ce suge mai vrea..si asta se intampla cam la 3 mese din 6 cate sunt intr-o zi..sa-mi ziceti si mie daca ia cineva si cum vi se pare..

ma duc sa pap acum..apoi baita lui bebe sa-i facem si pe urma plekm la ikea..pt cumparaturi

va si promit k am sa scriu mai des!

Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii)

nasterea in apa

pozici dragute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

am revenit si eu pe aici!!!!

Hristos a Inviat!!

10+

Mariana

Mazarica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Buna seara tufete!
Multumim la toate pt gandurile bune...ma ajuta cel putin cu moralul.
Dyana multi, sora ta e o scumpa ,m-a linistit foarte mult.Va multumesc la amandoua.
Azi am inceput investigatiile, primul medic la care am fost a zis ca bb meu e isteric, nu are altceva si ii place sa urle...m-a consolat ca o sa fie inteligent...
Maine mergem iar,vineri la fel....rezultate de abia peste 10 zile pana atunci pareri peste pareri ca o iau razna.
Ce sa va zic, copilul e la fel plange de rupe pamantu nu conteaza ce ii faci...pana nu isi face damblaua nu tace.
De 2 nopti nu doarme deloc si tebe sa ne plimbam cu el prin casa...si e greu ca imi rupe mainile si mijlocul.Are 4,5 kg asa ca nu stiu cum are intoleranta la laptele meu.
Referitor la temperatura la noi sunt 22 de grade si la baita 24.Il tin in body cu maneca lunga si salopeta subture fara caciula ,fara bootosei.
Ayla ce frumos, va plimbati..pupici la Luana.
Olinska la noi a trecut 1 luna si dureri inca tot am, nu stau nici eu in fund.mie imi alina supozitorul cu indometacin.
Feli citari la mamicile proaspete.
multi si multu mim inca o data
PS Eseea as vrea si eu Infacol..da-mi Pm,te rog.
Simina pup mazarica



super obosita de berbecut plangacios DARIUS ANDREI (27.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Olga, abia acum am primit ultimele 2 mesaje de la tine.
Leello, la mine a fost de baza Galactogilul si dupa nastere si acum. La alte fete nu a avut prea mare efect.
Simina
Joanna, cum sa doarma si sa pape, mami? Eu nu inteleg pe baza caror analize/consultatii au pus doagnostic de HIC, dar tu stii ce e aia si ce simptome are? Adica-i cam nasol daca are si nu inteleg de ce si de unde, dar daca e real diagnosticul manifestarile lui, cu plans, nesomn, etc sunt cam normale.

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Eseea vreau si eu Infacol

Mami fericita!!!
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Ilinca, am citit din urma acum si am vazut ca ai intrebat de noi... Oricum, chiar inainte sa fi citit eram "precisa" ca tu stiai discutiile noastre...
Nu sufar eu de lipsa de atentie asa ca "agitatele" le-am considerat ca fiind existente inca de cand am intrat in cezariana.

Ilinca si restul fetelor care au DPN intarziat, am un sfat prietenesc pentru voi, pana va vin bebeii: DORMITI!!!

cu drag,

gia

Mergi la inceput