LMA - Albinute si bondarasi de 2007! (116)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

La multi ani tuturor care au nume de flori!!!!!
La multi ani copilasilor care au impilit 2 anisori zilele astea.
Mamici, sunt profund marcata de ceea ce s-a intamplat Emei,ma gandesc mult la suferinta celor care o iubesc.Mult prea trist....


adelina si piticii
Noemi 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:


La multi ani tuturor floricelelor !


Stefimic daaa, destrabalati-vaaaa, ca asa bine o sa va prindaaaa

Si sa nu uit, Sarbatori fericite si celor care astazi petrec de Pastele Catolic


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

La Multi Ani, Floricelelor!!!

Paste Fericit!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

La multi ani sarbatoritilor de azi:
Daria Georgiana
Teodora Maria
Sabin Andrei!!


A fost o data o printesa ... Emma!
mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

LA MULTI ANI!

DARIA GEORGIANA
SABIN ANDREI
TEODORA MARIA

Sa cresteti mari, sanatosi, voiosi, sa va bucurati parintii!

cata mami de STEFAN(9.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

La multi ani Daria Georgiana ,Teodora Maria
Sabin Andrei!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La muuuuulti ani, Daria Georgiana

La muuuuulti ani, Teodora Maria

La muuuuulti ani, Sabin Andrei!!





Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Daria, Teodora, Sabin

Sa va distrez putin:
Alex numara:
una bipa (paturica), doua bipe
una muna (mana), doua mune (maini)
si mai aveam tot asa dar le-am uitat

Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menuet spune:

[S]Daria, Sabin, Teodora[S]
La multi ani!Sa cresteti mari si sanatosi!

Pentru a mai iesi un pic din atmosfera trista va invit sa vizionati pe Veve.
http://s382.photobucket.com/albums/oo264/veveritza_album/Micutza%20domnisoara/?action=view¤t=hainutze073.flv
http://s382.photobucket.com/albums/oo264/veveritza_album/Micutza%20domnisoara/?action=view¤t=hainutze074.flv

Pup fete, albinutze si bondarei

Varsta Veveritza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crina_mio spune:

Holla!!!

Ce liniste in stup astazi!!!

Daria, Teodora si Sabin !!

Sa fiti sanatosi, sa va bucurati parintii cu veselia si ghidusiile voastre!!

Carmen94 - scuze, mi-am dat seama de confuzia cu surioara lui Darius dupa ce am scris (cred ca m-am gandit la Lilidana si copii ei care n-a mai intrat si pe la noi sa ne spuna 2 vorbulite), dar n-am mai apucat sa intru sa editez. Sper sa fie de bun augur si sa-i faceti in casa cea noua o surioara .

Diana - deci Alexut a luat si primele lectii de gramatica?!? Super haios ce-i iese lui acolo . Faina tricicleta comandata pentru ziua lui, sa te ti ce o sa te mai alerge prin parc.

Carmenfr - felicitari Teodorei pentru olita, imi inchipui ce a fost de ea la tara, dar pozele unde-s??

Ada - cum mai e Teo? Sper ca l-au ajutat antitermicele si daca n-ati reusit sa hoinariti prin oras macar v-ati distrat impreuna in casa

gabi78 - sa fie sanatoasa finica cea mica, o sa ai antrenament la fata ta. Frumos nume i-a ales Tudor surioarei lui

cata - i-a placut lui Stefan la tara??

Veve - adevarata domnisoara in pantofi cu toc ...

Maya e bine, a inceput sa vorbeasca destul de mult, scurteaza cuvintele lungi (adica spune ultimele silabe) si trebuie sa fi atenta si sa-ti dai seama din context la multe din ele, e o super rasfatata, wk. asta am stat cu ea la Rucar si cred ca era obisnuita ca atunci cand sta cu mine sa nu fie si mamaie ca nu a vrut-o deloc in preajma ei, in schimb dupa ce am plecat eu mi-a zis sora mea ca s-au putat si dragalit... smechera, ce mai.

E super incantata sa-si plimbe bebelul sau un ursulet pe strada, sora mea o plimba pe fetita ei in carucior si Maya isi plimba tzantzosa bebelul ei in caruciorul de papusi. Isi iubeste verisoarele, dar inca la cea mica nu-i da oricare din jucariile ei ... sa nu o vada ca se apropie de olita ei, de caruciorul de papusi sau de o mingiuta cu personajele din winnie, dar pe celelalte i le da. Are grija de Ioana si daca o vede ca se ridica de vre-un corp de mobila sau de pat striga repede tineeee (sa o tina caly). Incearca sa o ajute pe mama la diverse treburi si daca vrea sa ridice ceva mai greu zice gheu si ofteaza, dar tot nu se lasa pana nu reuseste.

Si fiindca o laudasem saptamana trecuta ca e cuminte, wk. asta m-a cam disperat cu mofturile, in principal la hainute. Trebuia sa protesteze si la orice-i dadeam de imbracat ia vroia ataaaa.... are o personalitate, eu am mai lasat-o sa planga si i-am distras atentia si pana la urma (de cele mai multe ori ca nu-mi iese de fiecare data) am imbracat-o cu ce am vrut eu, dar mama a recunoscut ca-i face toate poftele, sper ca am convins-o sa nu mai faca asa, dar nu bag mana in foc, cred ca asta e unul din dezavantajele de ati creste copilul la bunici, e mult prea rasfatat, dar sper sa ne descurcam pana la urma.

Am si ceva poze din wk. asta (cam multe ca n-am stat sa le selectez, asa ca scuze daca va dau prea mult de lucru.

O seara buna tuturor




Crina & Maya Georgia

Decembrie 2008

Mergi la inceput